b_Newsدو برد خفیف و یک باخت

برداشت ایران از هفته دوم لیگ جهانی والیبال

تاریخ: 1396/03/23
زمان: 09: 38
نوع: گزارش
هفته دوم لیگ جهانی والیبال با سه مسابقه ایران مقابل بلژیک، صربستان و آرژانتین تمام شد و حاصل آن دو برد سه بر دو برابر بلژیک و آرژانتین و باخت سه بر یک برابر صربستان بود.

فرزاد کفیلی

هفته دوم لیگ جهانی والیبال با سه مسابقه ایران مقابل بلژیک، صربستان و آرژانتین تمام شد و حاصل آن دو برد سه بر دو برابر بلژیک و آرژانتین و باخت سه بر یک برابر صربستان بود که کاپیتان تیم ملی از آن به عنوان بدترین باخت خانگی ایران نام برد.

اما فارغ از نتیجه، حضور تیم موفق و خوش ساخت  بلژیک با هاینن مربی کم نظیر آلمانی درس‌های مهمی برای ایران داشت. تیم هاینن طوری برای یک امتیازها می‌جنگید که علاقه مندان به والیبال را حیران می‌کرد. امتیاز اول و آخر تفاوتی برای بلژیکی‌ها نداشت. هاینن پیش از بازی برای توپ گردان‌های کنار زمین کلاس پنجه و ساعد گذاشته بود که نشان دهد چه شخصیتی بی‌نظیری در آموزش والیبال دارد و هر لحظه به دنبال یاددادن است.

صربستان در بازی که اوراش کواکویچ ستاره درخشان‌اش بود چنان سرویس‌هایی زد که دریافت ایران کاملا مشکل شد.اما تصور این نمی‌رفت بازی سوم ایران برابر آرژانتین اینطور گره بخورد. ولاسکو سرمربی سابق ایران و سرمربی امروز آرژانتین که بدون سه بازیکن اصلی خود به ایران آمده، بازی دو بر صفر باخته را دو بر دو کرد و سرانجام ایران با کمک تماشاگران بازی را سه بر دو برد. نقش پر رنگ جواد معنوی‌نژاد دریافت کننده جوان ایران در این برد تا به آن اندازه بود که کاپیتان معروف در صحبت‌هایش عنوان کرد «اگر او نبود نمی‌دانم سرنوشت بازی چطور می‌شد.»

تجربه‌های مهمی در سه مسابقه تهران بدست آمد. محمد موسوی با وجود مصاحبه‌های متناقض دکتر افروزی پزشک تیم که پیش از شروع لیگ جهانی گفته هیچ مصدومیتی در تیم ملی وجود ندارد اما یک روز به اعزام از مصدومیت موسوی حداقل تا پایان هفته دوم سخن به میان آورد و سرانجام موسوی همین هفته در تهران بازی کرد تا به اطلاعات پزشک تیم که کادر فنی بر اساس آن تصمیم‌گیری می‌کند دچار تردید بزرگ شویم.

سه مسابقه تهران نشان داد جوانی مثل معنوی‌نژاد که در بازی با لهستان هم ستاره بود چطور می‌تواند گره گشا باشد و صلاح نیست به عنوان یار ذخیره به زمین بیاید. منش ولاسکو و بازیکنان آرژانتین در صحنه حساسی که بازیکنان ایران به میز داور رفته بودند درس بزرگ دیگری برای بازیکنان ایران بود که برای بازی حرفه‌ای تر نیازمند فاصله گرفتن از هیجانات سنگین حین مسابقه هستند.

از سویی با آغاز و ادامه لیگ جهانی اولین تجربه هدایت کولاکویچ در تیم ملی ایران، کارشناسان و مردم را به سبک و سنگین کردن این مربی صرب کشانده است. به اینکه  او در دو حوزه فنی و اقتدار شخصیتی چه وزنی به تیم ملی والیبال ایران بخشیده است؟  هرچند شاید زود به نظر برسد اما هندوانه دربسته‌ای که ابتدا می‌خواستیم از اروپای غربی به ایران بیاید و سرانجام از صربستان و شرق اروپا به تهران آمد  کم کم قرمزی و شیرین‌اش در زبان ما ایرانی‌ها بیشتر نمایان خواهد شد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.