b_Newsدرد سر قبل از اعزام

کلاهبرداری در روز روشن با اسم قهرمان کاراته/مهدی زاده: برای رهن دروغین خانه ام پول هم داده اند!

تاریخ: 1396/03/23
زمان: 13: 14
نوع: خبر
امیر مهدی زاده قهرمان کاراته جهان پیش از سفر به آلمان درگیر یک کلاهبرداری شد.

امیر مهدی زاده قهرمان کاراته جهان پیش از سفر به آلمان درگیر یک کلاهبرداری شد. شخصی با سو استفاده از نام او در سایت دیوار قصد رهن دادن خانه ای را داشته و از همین طریق به بهانه خروجش از ایران مبلغ هایی را از درخواست کنندگان خانه به عنوان بیعانه دریافت کرده است.

مهدی زاده هم پس از اینکه از ماجرا خبردار می شود، با انتشار عکس هایی از صحبت های مشتریان با فرد سودجو در اینستاگرام  خود، نوشت:«دوستان عزیز شخصی با اسم بنده منزلی را در سایت دیوار قرار داده و با معرفی کردن خودش به جای من دارن از اعتماد مردم سوءاستفاده می کنن. لطفا مراقب باشید. لطفا انقدر ساده اعتماد نکنید و مراقب افراد سودجو باشید.»

قهرمان کاراته جهانی همچنین قضایا را به «گل» چنین توضیح داد:«تا به حال چند نفر به من پیام دادند و گفتند منزل ات را می خواهیم. من هم گفتم خانه ای برای رهن و اجاره ندارم. بعد متوجه شدم شخصی در سایت دیوار عکس هایی از یک خانه را گذاشته و خودش را به جای من معرفی کرده است. مردم هم به اسم من اعتماد می کنند. او به مشتری ها گفته پنجشنبه به آلمان می روم و اگر خانه را می خواهید باید بیعانه بدهید آن هم بدون قرارداد. چند نفری هم برایش پول واریز کرده اند و حالا پول شان را می خواهند. او خیلی خوب از برنامه های من خبر دارد و می داند که می خواهم چه کار کنم.»

او در پاسخ به اینکه آیا خودش تا الان این موضوع را پیگیری کرده، تصریح کرد:«فرد سودجو هر دو شماره اش را خاموش کرده اما کسانی که پول واریز کرده اند، شکایت کرده اند و مدارکی هم موجود است. مثل پیام ها، رسید واریز پول و حتی فایل صوتی. من هم قرار است روز پنجشنبه با تمام مدارک قبل از سفر به آلمان شکایتی تنظیم و آن را ارایه کنم. واقعا اتفاق عجیبی بود.»

مهدی زاده در کنار این موضوع از مسابقه اش در تیم ستارگان هم صحبت کرد:«این حضور بیشتر حالت تدریس و جشن دارد و رقابت خیلی مهم نیست. این جشن برای اولین بار و به خاطر المپیکی شدن کاراته برگزار می شود و حتی در دعوتنامه ای که فرستادند از کلمه Show استفاده کرده اند. من که شرایطم خوب است، ان شاا... نماینده خوب و شایسته ای برای کشورم باشم.»