b_Newsتا وقتی بله و چشم بگویی دوپینگ ات اعلام نمی شود !

علیرضا حقی: به جای گرفتن وثیقه مالی، یخچال ها را از دارو خالی کنید

تاریخ: 1396/03/26
زمان: 10: 42
نوع: گفتگو
بیش از یک سال است که از خداحافظی علیرضا حقی از دنیای دوچرخه سواری می گذرد اما تبعات این تصمیم هنوز ادامه دارد.

نگار رشیدی

بیش از یک سال است که از خداحافظی علیرضا حقی از دنیای دوچرخه سواری می گذرد. خداحافظی که خیلی ها دنبال رد پای دوپینگ در آن بودند. این موضوع البته بعد از مدتی رسما اعلام شد اما پشت پرده آن حقایقی بود که حقی بیانش کرد.

او که پیش از این هم نسبت به فاش نشدن نام همه کسانی که دوپینگ شان مثبت شده، انتقاد داشت، بار دیگر وقتی نامش در اخبار تلویزیون منتشر شد، پیکان انتقاد را سمت فدراسیون گرفت.

 

3 عضو کمیته فنی دوپینگی هستند

حقی صحبت هایش را از خداحافظی اش آغاز کرد:«وقتی من خداحافظی کردم خودشان گفتند اعلام بازنشستگی کن و ما هم اسمت را رسانه ای نمی کنیم. خود دکتر طباطبایی این حرف را زد و من هم همین کار را کردم. اما چون جلوی شان ایستادم و زیر بار حرف زور نرفتم نامم را رسانه ای کردند. همین الان سه نفر در کمیته فنی دوپینگ شان مثبت شده ولی هیچ اسمی از آنها نیست. آنها که شعار ورزش پاک می دهند خودشان باعث دوپینگ هستند. شاید بعد از چایچی بخواهند جلوی دوپینگ را بگیرند اما به جز من پنج اسم نفر دیگر هم در UCI بود چرا فقط از من و رحیم امامی گفتند.»

 

بله قربان گو نیستم

او در ادامه افزود:«هرکس به فدراسیون بله و چشم بگوید اسمش را اعلام نمی کنند. چرا کسی که تا دیروز در اوج بود و از اهدافش در المپیک 2020 حرف می زد ناگهان شد مربی تیم ملی. چرا برخی ها که در لیگ برتر دوپینگ کردند با یک بار اعلام تمام شد؟ من چون بلد نبودم بله و چشم بگویم این کار را کردند. هر بلایی که در دوچرخه سواری سر من آمده مقصرش فدراسیون است.»

 

نادو چرا حمایت می کند؟!

رکابزن سابق ایران درباره وثیقه 50 میلیونی برای جلوگیری از دوپینگ چنین نظری داشت:«کدام قانون اجازه این کار را می دهد. اگر می خواهید جلوی دوپینگ را بگیرید چرا در اردوها یخچال ها به جای میوه پر از دارو است. مثل کارتون پت و مت که یخچال را باز می کردند، خوراکی بیرون می ریخت، در یخچال های اردوها دارو بیرون می ریزد. من از نادو هم گله مندم که چرا از فدراسیون حمایت می کند و چرا در رفاقت خودشان با آبروی ورزشکار بازی می کنند. رامین طباطبایی به من گفت مثل فرهاد مجیدی و فلان دوچرخه سوار اعلام بازنشستگی کن و من هم قبول کردم. یا همه با هم باید اعلام شوند یا اسم هیچ کس را نباید بگویند.»

 

درس عبرت اختصاصی

حقی در ادامه از درس عبرتی گفت که تنها برای او قائل شدند:«به من گفتند اسمت را اعلام کردیم تا برای جوان ها درس عبرت شود و دوپینگ نکنند. اصلا من را ببرند پخش زنده تلویزیونی، من اگر گناه هم کرده باشم وقتی به آن اعتراف کنم بخشیده می شوم. اما چرا فقط من باید درس عبرت باشم. دوپینگ رکابزن المپیکی را هم اعلام کنید تا از او هم درس عبرت بگیرند. من خودم در اردوها بودم و بارها به خود من هشدار دادند که فلان روز احتمال تست هست، مواظب باشید. این اتفاقات در همین دوره چهار ساله افتاده است دیگر...»

 

ریاضی قوی فدراسیون

قهرمان سابق آسیا لجبازی را عامل اصلی این اتفاقات دانست:«تمام این ها از سر لجبازی است. دوپینگ خیلی ها درآمده اما در تلویزیون علاوه بر اینکه اسم من را می گویند، محرومیت چهار ساله ام را مادام العمر اعلام کردند! یا من سرم در حساب و کتاب نیست یا آنها ریاضی شان خیلی قوی است. اگر اینطور است به ما هم بگویند. از روزی که انتخابات برگزار شد به من می گفتند چیزی نگو من هم حرفی نزدم. چایچی را هم که عوض کردند پس الان مشکل شان چیست؟ من با 39 سال دنبال قبر هستم و واقعا نمی دانم آقایان با 50 سال سن خجالت نمی کشند که دنبال این کارها و غرض ورزی ها هستند؟ پول برای من هیچ اهمیتی ندارد اما این ها شرف شان را هم با پول عوض می کنند.»اجد کاظمی
شنبه 27 خرداد 1396  -   زمان : 15:00:43
سلام لطفا از ریاست فدراسیون دوچرخه سواری سوال کنید چرا آقایان رسول هاشم کندی و حسین عسگری و محمود وفایی که تست دوپینگ شان مثبت شده به عنوان مربی کشورمان معرفی کردند و حواشی زیاد را برای کشورمان در مجامع بین المللی بوجود آورده اند اگر شعار پاکی می دهیم این سه عزیز که تست شان قبلا مثبت شده از تیم ملی بروند کنار..با تشکر


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.