b_Newsاستارت جام کنفدراسیون ها

جام جهانی به روایت کوچک تر

تاریخ: 1396/03/27
زمان: 01: 37
نوع: خبر
دهمین دوره جام کنفدراسیون ها درحالی از امروز با جدال روسیه میزبان و نیوزلند آغاز می شود تا در نهایت قهرمان این جام روز یکشنبه 11 تیر در دیدار فینال مشخص شود.

مهدی قاسمی / این دوره از این رقابت ها نیز به سبک و سیاق همیشگی، در فاصله یک سال تا جام جهانی در کشور میزبان بزرگترین رخداد فوتبالی جهان برگزار می شود تا هم آمادگی کشور میزبان به بوته آزمایش گذاشته شود و هم نمایندگانی از تمام قاره های جهان، در مقابل یکدیگر صف آرایی کنند.
جام کنفدراسیون ها موسوم به جام جهانی کوچک، شاید در قیاس با جام جهانی از جذابیت چندانی بروردار نباشد، اما به هر حال یک زورآزمایی بین المللی است و نباید فراموش کرد که فوتبال تحت هیچ شرایطی عاری از جذابیت نیست.
جام جهانی کوچک 2017
جام کنفدراسیون های امسال به میزبانی روسیه (میزبان جام جهانی 2018) و با سبک و سیاق همیشگی در دو گروه 4 تیمی برگزار می شود. تیم های حاضر در این دوره را مانند همیشه تیم کشور میزبان، قهرمان جام جهانی قبل، قهرمان جام ملت های اروپا، قهرمان کوپا آمریکا، قهرمان کونکاکاف، قهرمان جام ملت های آفریقا، قهرمان جام ملت های آسیا و قهرمان اقیانوسیه تشکیل می دهند.
سیدبندی
سیدبندی تیم های حاضر در این دوره بدین شکل برگزار شد که تیم های روسیه (میزبان)، آلمان (قهرمان جام جهانی قبل)، شیلی (قهرمان کوپا آمریکا) و پرتغال (قهرمان جام ملت های اروپا) در سید یک قرار گرفته و مکزیک (قهرمان کونکاکاف)، استرالیا (قهرمان جام ملت های آسیا)، کامرون (قهرمان جام ملت های آفریقا) و زلاندنو (قهرمان اقیانوسیه) نیز در سید دو جای گرفتند.
گروه بندی
پس از مشص شدن سیدبندی جام کنفدراسیون های 2017، تیم های روسیه، زلاندنو، پرتغال و مکزیک طی قرعه کشی در گروه A این مسابقات قرار گرفتند و از سوی دیگر، تیم های کامرون، شیلی، استرالیا و آلمان نیز در قالب B در مرحله گروهی در مقابل یکدیگر قرار می گیرند. گفتنی است؛ از هر گروه 2 تیم به مرحله نیمه نهایی صعود خواهند کرد.
ورزشگاه ها
چهار ورزشگاه از ورزشگاه های میزبان جام جهانی 2018، در جام کنفدراسیون ها نیز میزبان جام جهانی کوچک خواهند بود.
ورزشگاه شهر مسکو (ورزشگاه اوتکریتیه متعلق به تیم اسپارتاک مسکو) با ظرفیت 45 هزار و 360 نفر، ورزشگاه شهر سن پترزبورگ (ورزشگاه کرستوفسکی) با ظرفیت 68 هزار و 134 نفر، ورزشگاه شهر سوچی (ورزشگاه المپیک فیشت) با ظرفیت 47 هزار و 659 نفر و ورزشگاه کازان آرنا در شهر کازان با ظرفیت 45 هزار و 379 نفر، چهار ورزشگاه میزبان جام کنفدراسیون های 2017 هستند.
در این تورنمنت ورزشگاه شهر سن پترزبورگ روز 2 جولای میزبان دیدار فینال خواهد بود. از سوی دیگر، دیدارهای نیمه نهایی در روزهای 28 و 29 ژوئن به ترتیب در ورزشگاه های کازان آرنا و ورزشگاه شهر سوچی برگزار خواهند شد. در نهایت آنکه ورزشگاه شهر مسکو نیز میزبان دیدار نیمه نهایی خواهد بود.
جوایز جام کنفدراسیون ها
در پایان جام کنفدراسیون های 2017 به میزبانی روسیه، هر یک از تیم های حاضر در این تورنمنت بر اساس جایگاهی که کسب کرده اند، برنده جوایز نقدی متفاوت خواهند شد.
بر این اساس، تیم قهرمان برنده 5 میلیون دلار، نایب قهرمان برنده 4 میلیون و 500 هزار دلار و تیم سوم برنده 3 میلیون و 500 هزار دلار خواهند شد.
 از سوی دیگر، برای تیم بازنده دیدار رده بندی نیز 3 میلیون دلار جایزه نقدی لحاظ شده و 4 تیم دیگر حاضر در این تورنمنت نیز پاداش نقدی 2 میلیون دلاری دریافت خواهند کرد.
حق پخش تلویزیونی
نباید فراموش کرد که تورنمنت های فوتبالی با هر انگیزه و هدفی که برگزار شوند، همواره یک هدف ثابت را دنبال می کنند؛ جنبه مالی و اقتصادی این مسابقات.
جام کنفدراسیون های 2017 نیز از این قاعده مستثنی نیست و 40 کشور حق پخش تلویزیونی آن را خریداری کرده اند و بدین ترتیب 123 شبکه تلویزیونی در سرتاسر نقاط متلف جهان، این دیدارهای را به طور مستقیم پخش می کنند.

 

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.