b_News4 ایرانی بودیم که در یک بازی برای شارلوا به میدان رفتیم

چون کاوه فوتبال فیزیکی دارد در بلژیک دوام می‌آورد

b_News مهدوی: رامین از لیگ برتر هلند پیشنهاد دارد
تاریخ: 1396/03/27
زمان: 08: 15
نوع: خبر
محمدرضا مهدوی که سابقه حضور در اروپا و چند فصل بازی در تیم «شارلوای» بلژیک را در کارنامه دارد، در مورد انتقال کاوه رضایی به این تیم اروپایی صحبت‌های جالبی می‌کند.

احسان هاشمی/ محمدرضا مهدوی که سابقه حضور در اروپا و چند فصل بازی در تیم «شارلوای» بلژیک را در کارنامه دارد، در مورد انتقال کاوه رضایی به این تیم اروپایی صحبت‌های جالبی می‌کند.
مدافع سابق تیم‌ملی فوتبال کشورمان که جزو لژیونرهای خوب فوتبال ایران محسوب می‌شود، از آنجایی که مشاور رامین رضاییان در نقل و انتقالات است، از پیشنهاد لیگ برتری یک تیم هلندی به رامین خبر می‌دهد.

گویا شارلوا علاقه زیادی به جذب بازیکنان ایران دارد... جدا از شما، داریوش یزدانی و علیرضا امامی‌فر هم در این تیم توپ زده‌اند.
شارلوا اتفاق‌های جالبی داشته که خیلی‌ها نسبت به آن بی‌توجه هستند. اولا که شارلوا جدا از من، داریوش و امامی‌فر، برای یک فصل هم مهرداد میناوند را داشته است. نکته دوم اینکه فصل آخر من و سه ایرانی دیگری که اسم بردم همزمان در شارلوا بازی می‌کردیم و حتی این اتفاق افتاد که ما همزمان در میدان باشیم.

واقعا؟
بله... این خیلی مهم است که یک تیم لیگ برتری و اروپایی همزمان از وجود چهار بازیکن ایرانی در زمین استفاده کند. جالب است بدانید که این اتفاق بزرگ هیچ واکنشی از سوی ایرانی‌ها و رسانه‌های داخلي در بر نداشت. اصلا انگار نه انگار که چنین اتفاقی افتاده! در حالی‌که در ایران کسی به این موضوع نپرداخت، در بلژیک به ما کادو دادند و کلی به این موضوع پرداختند و از ایرانی‌های شارلوا تقدیر شد.

البته این اتفاق برای ایرانی‌های هامبورگ هم افتاد و آنها همزمان در یک باشگاه بودند.
بله... رسول خطیبی، مهدوی‌کیا و وحید هاشمیان همزمان در یک باشگاه بودند ولی من یادم نمی‌آید که آنها همزمان و در یک بازی به میدان رفته باشند و برای هامبورگ بازی کرده باشند. ما چهار نفر بودیم که البته هر چهار نفر همزمان بازی کردیم. به‌هر حال به ماجرای آنها هم به خوبی پرداخته نشد و فکر می‌کنم که در حق بازیکنان دوران ما خیلی اجحاف شد.

در مورد حضور کاوه رضایی در «شارلوا»ی بلژیک چه صحبتی داری؟
به نظر من کاوه بازیکن خیلی خوبی است و البته تصمیم خیلی خوبی هم گرفت. شارلوا تیم خوب و معتبری است و آقای عباس بیات صاحب‌امتیاز این باشگاه است. مدیریت این باشگاه هم با آقای مهدی بیات، برادرزاده ایشان است که هر دو از دوستان خوب و عزیز من هستند. به نظر من سبک بازی و فیزیک کاوه به نوع فوتبال شارلوای بلژیک می‌خورد. در فوتبال بلژیک،‌ فیزیک حرف اول را می‌زند و چون کاوه جدا از تکنیک، فیزیک خوبی هم دارد، به نظر من می‌تواند موفق باشد.

پس معتقدی که فوتبال بلژیک قدرتی و فیزیکی است؟
بله... آنها از فوتبال انگلیس الگو می‌گیرند و سبک‌شان، سبک انگلیسی‌هاست. این درست که بلژیکی‌ها از لحاظ تکنیک ضعیف‌تر از انگلیسی‌ها هستند و الگوی‌شان فوتبال انگلیس است، شاید باورتان نشود ولی من در طول مدتی که در بلژیک بودم، دو بار بینی‌ام شکست و یک‌بار انگشتم طوری از جا درآمد و قطع شد که فقط به یک مو بند بود و با هفده بخیه توانستند انگشت مرا روی دستم حفظ کنند. علیرضا امامی‌فر در دقیقه 15 اولین بازی که انجام داد، طوری ضربه خورد که نازک ني پایش با هم شکست. دست داریوش یزدانی شکست و دو ماه درگیر دستش بود... همان‌طور که گفتم بلژیکی‌ها خیلی فیزیکی هستند و از فوتبال انگلیس الگو می‌گیرند.

شما از حضور در شارلوا راضی بودید؟
شارلوا یک شهر صنعتی است که بارندگی‌های زیادی دارد. به نظر من برای یکی مثل کاوه این فرصت می‌تواند موثر باشد و او می‌تواند با نشان دادن خودش فرصت‌های بهتری به دست آورد. به هر حال من در خدمت کاوه هستم و اگر کاری از دستم بربیاید برای او انجام می‌دهم.

راستی از رامین رضاییان چه خبر؟
رامین در حال حاضر تعطیلات را پشت سر می‌گذارد و مطمئن باشید که به زودی خبرهای خوبی در مورد او می‌شنوید. ایجنت‌‌های ما بیکار نیستند و در طول این مدت روی این پرونده کار کرده‌اند.

اما گفتند که رامین از استقلال سه میلیارد خواسته!
این حرف را رامین زده؟!... اگر رامین این حرف را زده، حتما برای آن پاسخی داریم ولی حرفی که از طرف ما نبوده و از سوی ما مطرح نشده را چرا باید جواب بدهیم؟! رامین خیلی باهوش‌تر از این حرف‌هاست و من مطمئنم که او بهترین انتخاب را انجام می‌دهد.

پس خود رامین صحبتی نکرده؟!
اصلا... موبایل رامین خاموش است و من می‌دانم که نه کسی با او صحبت کرده و نه پیشنهادی از این طریق به او رسیده است. دوستان روی موبایل ما خیلی تماس می‌گیرند و خیلی وعده‌ها می‌دهند ولی رامین تصمیمی در مورد پیشنهادهای داخلی ندارد و قرار نیست که او کارش را در ایران دنبال کند.

یعنی رامین قطعا به اروپا می‌رود؟!
بله... از بلژیک و هلند پیشنهادهایی هست که در حال بررسی آنها هستیم.

شارلوای بلژیک؟!
نه... (خنده)... اتفاقا با شارلوا صحبتی در مورد رامین انجام نداده‌ایم و چنین بحثی بین ما نشده. البته خدا را شکر که به‌خاطر دیدن رامین، راه برای بعضی از دوستان دیگر باز شد. از آنجایی که بعضی از دوستان ما در اروپا برای دیدن رامین می‌آیند و یا بازی‌های تیم‌ملی را دنبال می‌کنند، راه برای بقیه بازیکنان هم باز می‌شود.

تیم هلندی که می‌گویید، دسته اولی است؟
پرونده دسته اولی‌ها برای ما بسته شده! بازیکنی که در تیم‌ملی ایران فیکس بازی می‌کند و به جام‌جهانی می‌رود قرار نیست که توجه‌اش به بازی‌های دسته اولی باشد. نه رامین، بلکه هر بازیکن دیگری از تیم‌ملی این توان و شایستگی را دارد که در تیم‌های لیگ برتری اروپایی بازی کند.

در مورد پیشنهاد هلندی رامین توضیح می‌دهید؟
رامین جدا از پیشنهادهایی که از کشورهایی مثل یونان، بلژیک،‌ سوئد و... دارد، از لیگ برتر هلند هم پیشنهاد دارد که البته این پیشنهاد برای ما هم اهمیت خوبی دارد. فعلا آنها به ما پیشنهاد داده‌اند و ما هم خواسته‌‌های‌مان را اعلام کرده‌ایم... باید منتظر ماند و دید که چه می‌شود.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.