b_Newsامیدوارم با کی روش به دور دوم جام جهانی صعود کنیم

بهداد سلیمی: نمی توان به راحتی از کنار نام کیانوش عبور کرد

b_News من خوبم و آماده اما باید محتاط تر کار کنم
تاریخ: 1396/03/28
زمان: 10: 18
نوع: گفتگو
سلیمی ابراز امیدواری کرد که تیم ملی در مسابقات جهانی 2017 آمریکا به موفقیت دست پیدا کند.

حامد جیرودی/ رای کمیته فنی فدراسیون وزنه برداری مبنی بر بازگشت کیانوش رستمی قهرمان المپیک 2016 ریو به تیم ملی به شرط کار زیر نظر مربی اختصاصی و نه در اردوی تیم ملی، موضوعی است که با واکنش های مختلفی از سوی اهالی فن مواجه شده است. از سوی دیگر شرایط بهداد سلیمی و سهراب مرادی دیگر ستاره های وزنه برداری ایران در چند وقت اخیر، باعث شده بود تا خیلی از علاقه مندان به وزنه برداری با نگرانی نسبت به وضعیت این رشته اظهار نظر کنند. این موضوعات باعث شد تا به سراغ بهداد برویم و با او صحبت کنیم اما سلیمی در گفت و گویی که با «گل» داشت، ابراز امیدواری کرد که تیم ملی در مسابقات جهانی 2017 آمریکا به موفقیت دست پیدا کند.

 

وضعیت پایت به چه صورت است؟
خدا را شکر بهتر هستم و مدتی است که تمریناتم را از سر گرفته ام و خودم را آماده می کنم تا در مسابقات آینده وزنه برداری شرکت کنم.

 

اما با توجه به غیبت شما در مسابقات قهرمانی آسیا و بازی های کشورهای اسلامی، نگرانی هایی درباره ادامه کارت به وجود آمده بود!
خب من با توجه به شرایطی که داشتم، وضعیت ام کمی متفاوت تر بود و باید کمی محتاط تر کار کنم اما خدا را شکر در حال حاضر شرایط خوبی دارم و آماده می شوم تا در مسابقات جهانی تیم ملی را همراهی کنم.

 

فکر می کنی در مسابقات جهانی باز هم بتوانی به مدال طلا دست پیدا کنی؟
ان شاء ا...، من تمام تلاشم را می کنم تا در تیم ملی به موفقیت برسم و با قهرمانی پرچم ایران را به اهتزاز در بیاورم.

اتفاقات المپیک ریو را فراموش کرده ای؟
باید فراموش کنم. کاری به غیر از این نمی شود انجام داد. به هر حال، گذشته ها گذشته است و ما باید به آینده فکر کنیم.

 

در مورد بازگشت کیانوش رستمی به تیم ملی پس از تصمیمات کمیته فنی فدراسیون چخ نظری داری؟
به هر حال کیانوش رستمی یکی از ورزشکارانی است که افتخار آفرینی کرده و به راحتی نمی توان از کنار نام او عبور کرد. در کمیته فنی هم افرادی حضور دارند که از پیشکسوتان وزنه برداری هستند و هدف شان این بوده که فضای تشنج و اضطراب در تیم ملی کمتر بشود و کادر فنی تیم ملی هم با آرامش و تمرکز بیشتری به کارش ادامه دهد تا بتوانیم در مسابقات آینده به موفقیت برسیم.

 

اما این که کیانوش به صورت اختصاصی تمرین کند، با انتقادهایی هم همراه شده است!
من در جایگاهی نیستم که بتوانم در این خصوص اظهار نظر کنم و خوب یا بد به تصمیمی که گرفته شده، احترام می گذارم!

سهراب مرادی هم یکی دیگر از ستاره های تیم ملی وزنه برداری است که خیلی ها نگران وضعیت او هستند!
در مورد سهراب باید بگویم تا آن جایی که من در جریان هستم، مشکلات او با فدراسیون تا حدودی برطرف شده و قرار است در اردوهای تیم ملی حضور پیدا کند.

با این اتفاق ها پس می توان به موفقیت تیم ملی در مسابقات جهانی امیدوار بود.
بله. به امید خدا همه در تلاش هستند تا تیم ملی در بهترین شرایط قرار داشته باشد و امیدوارم وضعیت جوری پیش برود که بتوانیم در مسابقات جهانی هم نتایج خوبی بگیریم.

 

این عکسی هم که در صفحه دخترتان سلین با سهراب مرادی منتشر شده بود، خیلی جالب توجه بود.
بله. خب سهراب دوست ماست و ما با هم رفت و آمد خانوادگی داریم و برای همین دخترم با عمو سهراب اش عکس گرفت.( می خندد)

 

راستی شما فوتبالی هم هستی؟
ای کم و بیش. گاهی اوقات مسابقات تیم ملی را می بینم.

 

درباره صعود تیم ملی به جام جهانی 2018 روسیه چه نظری داری؟
فکر می کنم این اولین بار بود که چند بازی زودتر تکلیف صعودمان به جام جهانی مشخص شد و من هم به شخصه از این اتفاق خیلی خوشحال شدم و به همه بازیکنان و کادر فنی تیم ملی تبریک می گویم. خوشبختانه تیم ملی با آقای کارلوس کی روش به ثبات خوبی دست پیدا کرده و امیدوارم با مربیگری ایشان بتوانیم به دور دوم جام جهانی هم صعود کنیم.

 

آن طور که به نظر می رسد، قرار است مسعود سلطانی فر در دولت دوازدهم هم به کارش در وزات ورزش ادامه دهد. به عنوان یکی از ستاره های ورزش ایران، فکر می کنی چه شرایطی تا المپیک 2020 توکیو باید به وجود بیاید؟
به نظر من آقای دکتر سلطانی فر، یکی از مدیران بزرگ ورزش کشور هستند که در حوزه های مختلف تجربه زیادی دارند اما من هم مثل همه ورزشکاران امیدوارم که اتفاق های خوبی برای ورزش بیفتد و تصمیم های درستی گرفته شود و آقای سلطانی فر هم تا هر وقتی که حضور دارند، بتوانند خدمات خوبی را به ورزش داشته باشند و البته بقیه هم به ایشان کمک کنند.