b_Newsپارما به سری B صعود کرد

خواهر کوچک بازمی گردد

تاریخ: 1396/03/29
زمان: 02: 26
نوع: خبر
خبر بسیار خوشی بود؛ پارما بازمی گردد.

مهدی قاسمی / خبر بسیار خوشی بود؛ پارما بازمی گردد.
پارما همان تیم زرد و آبی پوش که خاطره بازی های هرنان کرسپو، فابیو کاناوارو را برای ما زنده می کند و اسطوره هایی مانند جیجی بوفون و لیلیان تورام را تحویل فوتبال دنیا داده است. باشگاهی که 2 بار و در فصل های 95-1994 و 99-1998 قهرمان جام یوفا شده بود، در فصل 93-1992 جام برندگان جام اروپا را کسب کرده بود و در سال 1993 نیز سوپر جام اروپا را بالای سر برده بود.
ورشکستگی و انحلال
تمام مشکلات مالی پارما با ورشکستگی مالک آن یعنی شرکت Parmalat در سال 2003 آغاز شد. به دنبال این موضوع، باشگاه نیز به مشکلات مالی فراوان دچار شد. با وجود تمام اعتراضات و درخواست ها، شهرداری پارما دقیقا 3 فصل پیش از ورشکستگی باشگاه فوتبال ریشه دار این شهر، برای این باشگاه هیچ اقدامی انجام نداد تا پارما ناچار بابت 120 میلیون یورو بدهی، اعلام ورشکستگی کرده و به سری D سقوط کنند
 اعلام به ورشکستگی کند.
باشگاه پارما در پایان فصل 15-2014 سری A اعلام ورشکستگی کرد؛ این امر به معنای آن بود که پارما باید منحل شده و پس از سقوط به سری D (سطح چهارم فوتبال ایتالیا که سطح آماتوری است)، به صورت باشگاه یرحرفه ای به فعالیت ود ادامه دهد تا مجددا جواز حضور در سطوح بالاتر را کسب کند.
مشکلات مالی پس از ورشکستگی
باشگاه پارما پس از انحلال و از سر گرفتن فعالیت در سری D با مشکلات عدیده مالی مواجه بود؛ مشکلاتی که عمق آنها را می شد از آنجا درک کرد که پارما حتی بودجه کافی برای خرید چند دست پیراهن ورزشی برای بازیکنان نیز نداشت. الساندرو لوکارلی، کاپیتان پارما، شخصا لباس بازیکنان را می شست و آنها را برای مسابقه بعد آماده می کرد. لوکارلی تا پیش از این رفتارها نیز وفاداری خود به پارما را ثابت کرده بود و در مقطعی که باشگاه با مشکلات مالی فراوان روبرو بود نیز با اتومبیل شخصی خود بازیکنان را به سر تمرین می برد.
پیش از تبیعد پارما به سری D، در مقطعی از فصل تمام تیم های سری A، بازی مستقیم خود با پارما را به این تیم باتند تا شاید این تیم ریشه دار سقوط نکند، اما سودی نداشت؛ در همان ایام بود که خبر آمد مبلغی حدود 10 میلیون یورو از حساب جی جی بوفون کسر شده است، هیچ کس به متوجه چرایی این موضوع نشد تا اینکه همان روز مبلغ ۱۰ میلیون به حساب پارما واریز شد، همان روزهایی که فابیو کاناوارو کمک نقدی کرد، اما هیچ یک از این ها سودی نداشت.
جدا افتادن و تنها ماندن
اذعان به ورشکسته بودن در فوتبال ایتالیا یعنی جدا افتادن از سایر تیم ها؛ یعنی پارما دیگر نمی توانست در سطح اول فوتبال ایتالیا بدرخشد، پارمایی که از سال 1990 تا 2002 همواره در پایان فصل بین 6 تیم اول جدول قرار گرفته بود.  
ورشکستگی یعنی تبعید به دسته آماتورها؛ یعنی همه بازیکنان باشگاه را ترک خواهند کرد، اتفاقی که دقیقا برای پارما رخ داد و تنها و تنها یک نفر از بازیکنان در کنار این باشگاه ماند؛ کاپیتان الساندرو لوکارلی، کسی که گفت: «با پارما زاده شده ام و با پارما خواهم مرد.» کسی که پیشنهاد ناپولی و فیورنتینا را علیرغم ورشکستگی پارما و بازی در دسته آماتورها رد کرد.
بازگشت پارما
اینک خبر خوش! خواهر کوچک در مسیر بازگشت به سری A قرار دارد؛ فقط و فقط یک فصل دیگر باقی است، فقط یک فصل. اینک پارما با شکست ۲ بر صفر الساندریا ، به عنوان قهرمان سری C به سری B صعود کرد تا برای بازگشت به سطح اول فوتبال ایتالیا تلاش کند.
از این پس باید منتظر حمایت های هرچه بیشتر از پارما بود؛ لوکارلی وفادار همچنان با تمام وجود در کنار تیم است و از سوی دیگر، چندی پیش هرنان کرسپو اعلام کرد که به عنوان مدیر به انیو تاردینی باز واهد گشت و در جشن صعود پارما به سری B نیز در ورزشگاه حاضر بود.
و اینک پارما
شاید در نگاه نخست کمی احساسی و افراطی به نظر برسد، اما شاید خیلی از طرفداران فوتبال ایتالیا (فارغ از اینکه هوادار چه تیمی باشند)، دوست دارند فصل آتی سری A هرچه زودتر به پایان برسد. فصل 18-2017 هر چقدر هم که جذاب باشد، قطعا هنوز یک کاستی بزرگ دارد؛ فقدان پارما.
این فقدان در صورت صعود پارما به سری A، در فصل 19-2018  برطرف خواهد شد. ای کاش فصل 18-2017 سری A که هنوز آغاز نشده، هر چه زودتر به پایان رسد و جای ود را به فصل 19-208 دهد؛ فصلی که خواهر کوچک به احتمال فراوان به سطح اصلی فوتبال خود در ایتالیا بازخواهد گشت.

 بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.