b_Newsما دو ساله که پاک پاک هستیم! /حواسم نباشد، کتف ام در می رود

محمد نصیری: درباره کیانوش یک تصمیم جمعی گرفته شد !

b_News پروین و روشن سلطان های من هستند
تاریخ: 1396/03/30
زمان: 22: 26
نوع: گفتگو
محمد نصیری به این موضوع اشاره کرد که کیانوش یک قهرمان ملی است و باید طوری درباره اش تصمیم گرفته می شد که او و تیم ملی ضربه نخورند.

حامد جیرودی/ این روزها، خبرهای مختلفی از وزنه برداری به گوش می رسد. از تهدید کمیته بین المللی المپیک مبنی بر کنار گذاشتن وزنه برداری از بازی های المپیک تا بازگشت کیانوش رستمی به تیم ملی با شرط و شروط خاص! این موضوع باعث شد تا به سراغ محمد نصیری قهرمان اسطوره ای وزنه برداری ایران و جهان برویم که خودش هم مدتی بود که با مشکلاتی که برای کتف اش به وجود آمده بود، دست و پنجه نرم می کرد که گویا خوشبختانه وضعیت اش بهتر شده است. نصیری در گفت و گویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که کیانوش یک قهرمان ملی است و باید طوری درباره اش تصمیم گرفته می شد که او و تیم ملی ضربه نخورند.

 

محمد آقا، الحمد ا... بهتر شده اید؟
بله خدا را شکر بهتر شده ام و دستم فعلا نیاز به عمل ندارد.

 

می شود بگویید مشکل تان دقیقا چه بود؟
کتف من از جا در می آید و اگر حرکتی بزنم یا حواسم نباشد، کسی دستم را بکشد، کتف ام در می رود. مشکل الان هم نیست و 20 سال است که درگیر آن هستم.

 

این به خاطر عوارض دوران وزنه برداری و قهرمانی تان است؟
نه ربطی به آن موقع ندارد. من الان هم تمرین می کنم اما کتف ام چند سالی است که آسیب دیده و اول قرار بود اما عمل کنم اما دکتر گفت که نمی خواهد و الحمد ا... فعلا جواب داده است و 50 درصد بهتر هستم.

 

الان کتف تان را بسته اید؟
نه الان باز کرده ام و شکر خدا بهتر هستم.

به هر حال خیلی ها نگران شما بودند.
شما لطف دارید. مردم هم همین طور. همه به من محبت دارند و حالم را پرسیدند.

 

شرایط تیم ملی را چطور می بینید؟
در تیم ملی مگر اتفاقی افتاده؟!

 

منظور همین بازگشت کیانوش رستمی با تصمیم کمیته فنی است.
بله خب من هم خودم آنجا بودم. به هر حال، کیانوش یک قهرمان ملی است و این تصمیمی بود که همه درباره او گرفتند تا نه خودش آسیب ببیند و نه تیم ملی!

 

اما منتقدان گفتند که این رواج ورزشکار سالاری است!
به هر حال این تصمیمی است که به صورت جمعی گرفته شده. ما هم نمی خواستیم که اختلافات بیشتر شود و می خواستیم که آن را حل کنیم.

 

گویا سهراب مرادی هم قرار است به تیم ملی برگردد.
این طفلک که دارد تمرین اش را می کند. مشکلی ندارد!

 

اما او هم از فدراسیون گله داشت و برای همین اردو را ترک کرده بود.
من سهراب را ندیدم اما شنیدم که برگشته. به هر حال او هم قهرمان المپیک شده و آرزوهای جدید دارد که می خواهد به آن ها برسد!

 

شرایط بهداد سلیمی را چطور ارزیابی می کنید؟
بهداد هم خوب است و مشکلی ندارد!

 

منظورمان این است که می تواند دوباره بعد از اتفاق هایی که برایش در المپیک افتاد و وزنه های او را قبول نکردند، به مدال طلا برسد؟
کار بهداد خیلی سخت است. رقیب های او را هم که دیده اید. برای همین باید سخت تمرین کند. در دنیا هر کسی قهرمان می شود که عشق بیشتری به وزنه برداری داشته باشد.

 

البته رسیدن به تعداد قهرمانی ها و مدال های شما که خیلی سخت است.
من که کسی نبودم! هر چه بوده هم گذشته. البته زمان ما این شکلی نبود. ما به رئیس فدراسیون، داوران، پیشکسوتان، مربیان و مردم احترام می گذاشتیم. اگر داور خطایی اعلام می کرد، کسی حرف نمی زد! مثل مسابقه فوتبال که داور وقتی سوت می زند، دیگر کسی روی نظر او حرفی نمی زند. حالا هم در وزنه برداری هیات ژوری نظر می دهد و اگر اتفاقی هم افتاده، تقصیر خودمان بوده است!

 

کمیته بین المللی المپیک هم که تهدید کرده وزنه برداری را به خاطر دوپینگ از المپیک حذف می کند.
آقای باخ که در کمیته بین المللی المپیک است، به همه ورزش ها هشدار داده و فقط منظورش وزنه برداری نبوده است! ما هم خودمان دو سال و خورده ای است  که پاک پاک هستیم! خدا را شکر این همه تیم هم که برای مسابقات آسیایی و جهانی جوانان و نوجوانان از طرف ما شرکت کرده، مشکلی نداشته است و همه هم با مدال برگشته اند. همه آقای مرادی رئیس فدراسیون حواس اش هست و هم دکتر باقری. البته من هم خودم با این دوپینگ بسیار مخالف هستم.

 

در مورد فوتبال صحبت کردید. درباره صعود تیم ملی به جام جهانی چه نظری دارید؟
خدا را شکر. هم فوتبال مان خوب است و هم والیبال مان. همه ورزش ها قشنگ هستند. زمان ما 20 تا رشته بود اما حالا شده 50 تا و در خیلی از رشته ها هم ما حرف برای گفتن داریم.

 

شما با بازکنانی مثل علی پروین و حسن روشن دوست بودید. درست است؟
رفیق بودیم. رفت و آمد خانوادگی داشتیم. من به الان کاری ندارم اما ما خیلی با هم ارتباط داشتیم. این ها همه بزرگان من هستند. سلطان های من هستند و دوست شان دارم. آن هایی که رفته اند خدا رحمت شان کند و آن هایی که هستند، خدا حفظ شان کند.

 

فکر می کنید ورزش در دولت جدید روند بهتری را طی کند؟
اتفاقا ما افطاری رئیس جمهور هم بودیم. آقای روحانی عاشق ورزش و ورزشکاران است و من از همین جا آرزو می کنم که ورزش در کشور ما رونق بیشتری پیدا کند. بچه های ما با استعداد هستند و می توانند به مدال دست پیدا کنند و امیدواریم که همه سربلند باشند.