b_Newsچون جمع صمیمانه بود، با رئیس جمهور درد دل کردم

کمیل قاسمی: از روحانی خواستم کشتی را هم ببیند نه فقط یک رشته خاص را !

b_News ما هم از صعود تیم ملی فوتبال خوشحالیم اما از بعضی برخوردها دلسرد می شویم
تاریخ: 1396/03/30
زمان: 13: 48
نوع: گفتگو
قاسمی، به این موضوع اشاره کرد که فقط به رشته ای خاص توجه نداشته باشد و کشتی را هم ببیند.

حامد جیرودی/ کمیل قاسمی آزادکار سنگین وزن تیم ملی ایران در  مراسم ضیافت افطاری رئیس جمهور با ورزشکاران، به عنوان نماینده ورزشکاران روی سن رفت و صحبت کرد. او از روحانی گلایه کرد که انتظار داشته وی همانند روسای جمهور دیگر کشورها، بلافاصله بعد از المپیک ۲۰۱۶ با هشت مدال آور المپیک دیدار داشته باشد.
قاسمی در گفت و گویی که با «گل» هم داشت، به این موضوع اشاره کرد که فقط به رشته ای خاص توجه نداشته باشد و کشتی را هم ببیند.

 

مراسم ضیافت افطاری با رئیس جمهور چطور بود؟

مراسم خیلی خوبی بود. دیداری صمیمانه با رئیس جمهور داشتم و در ماه رمضان در کنار ایشان افطار کردیم.

 

و از طرف ورزشکاران هم صحبت کردی.
بله، من به عنوان نماینده ورزشکاران متنی که آماده شده بود را خواندم و بعد از آن هم چون جمع صمیمانه بود، صحبت هایی را به صورت درد دل مطرح کردم.

 

گویا از این که به کشتی گیران زیاد رسیدگی نمی شود، گلایه کرده بودی.
ببینید من معتقدم که ورزش حرفه ای نیازمند توجهات بیشتری است. ما حرفه ای کار می کنیم و انتظار داریم که رئیس جمهور به عنوان شخص اول اجرایی کشور، حمایت‌های همزمان معنوی و مادی از ورزشکاران داشته باشد. ما انتظار داشتیم رئیس جمهور به عنوان فردی علاقمند به ورزش، همانند روسای جمهور دیگر کشورها، مثل روسیه، ترکیه و آذربایجان، بلافاصله بعد از المپیک 2016 ریو، با هشت مدال آور المپیک دیدار  داشته باشند. برای ما جای سؤال است که چگونه همچون تمامی روسای جمهور قبلی از ابتدای بلافاصله پس از کسب این افتخارات با توجه به جایگاه کشتی، دیداری با قهرمانان تیم‌های ملی فراهم می‌شد، چنین فرصتی برای ملی پوشان پرافتخار کشتی کشور، فراهم نیامده است؟

 

یعنی اصلا دیداری صورت نگرفته بود؟
فکر می کنم هفت ماه بعد از المپیک بود که در سالن اجلاس سران یک مراسم کلی گرفتند. من فکر می کنم که ورزشکاران ما مظلوم واقع شده اند. کشتی ورزش ملی ماست و مردم علاقه‌ای ویژه به این ورزش دارند. من خودم دو بار قهرمان جهان شده ام و چند بار در جام جهانی قهرمانی رسیده ایم. سه بار آمریکا را در خاک این کشور شکست داده‌ایم و آخرین پیروزی مان هم در کرمانشاه برابر این تیم با آن سر و صداهایی که به وجود آمده بود و ما نشان دادیم که چه مردم مهمان نوازی هستیم، به دست آمد. این خیلی مهم است. با این همه، رئیس جمهور باز هم ما را ندید و به صورت خصوصی دیدار نکردیم.به هر حال ما چون دیدار صمیمانه بود به ایشان اعلام کردم که انتظار داریم که نگاه ویژه تری به رشته های مدال آور مثل کشتی، تکواندو و وزنه برداری داشته باشند. من همه این حرف ها را به صورت درد دل مطرح کردم و در آخر هم گفتم که شما همچنان رئیس جمهور محبوب همه ما هستید.

 

روحانی پاسخی به گلایه های تو داشت؟
بله ایشان به این موضوع اشاره کردند که همه ورزشکاران برای اعتلای نام ایران تلاش می کنند و ابراز امیدواری کردند که شرایط ورزش در آینده بهتر شود.

 

چند روز بعد از صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی، ملی پوشان با روحانی دیدار کردند و منصور برزگر هم گفت که روحانی رئیس جمهور فوتبالی است و به رشته های پرافتخار توجه چندانی ندارد!
خب وقتی چنین برخوردهایی صورت می گیرد، ورزشکاران رشته های مدال آور دلسرد می شوند. چه خوب است که وقتی تیم ها به موفقیتی برزگ می رسند، چنین دیدارهایی انجام شوند و فقط مختص یک رشته خاص نباشد!

 

شما خودتان هم از صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی خوشحال شدید.درست است؟
بله ما هم خیلی خوشحال شدیم. به هر حال تیم ملی کشورمان است. فرقی هم نمی کند فوتبال باشد یا والیبال و بسکتبال یا هر رشته دیگری ولی مسئولان باید به همه رشته ها یکسان نگاه کنند.

 

حالا با توجه به صحبت هایی که مستقیما با روحانی انجام دادی، امیدوار هستی شرایط بهتر شود؟
حتما. چرا که نه. ما امیدواریم که ورزش ما به سوی پیشرفت حرکت کند و حمایت های آقای رئیس جمهور هم از ورزشکاران بیشتر شود.

 

از این بحث که خارج شویم، از وضعیت خودت در آستانه مسابقات انتخابی تیم ملی برای مان بگو.
من در حال تمرین هستم. یک آسیب دیدگی از ناحیه گردن داشتم که خدا را شکر بهتر شده و امیدوارم که در مسابقات انتخابی تیم ملی هم به موفقیت برسم.

 

گویا یک افطاری هم با بچه های تیم ملی کشتی داشتید و به رستوران رفته بودید.
بله یک جمع دوستانه بود و با تعدادی از بچه ها مثل احسان لشگری و حسن رحیمی و بقیه، دور هم افطار کردیم.

 

پس حسابی خوش می گذرد؟
(می خندد) به هر حال دوستان به ما لطف دارند و ما هم علاقه داریم که همیشه کنار هم باشیم

 

اما در نهایت همه انتظار دارند که کمیل قاسمی یک مدال خوش رنگ در مسابقات جهانی 2017 فرانسه به دست آورد.
قطعا همین طور است. من هم تمام هدفم همین است که خوش رنگ ترین مدال را در مسابقات جهانی به دست بیاورم تا باز هم بتوانم پرچم ایران را در دنیا به اهتزاز دربیاورم.