b_Newsامروز مدالم را رسما به شهدا تقدیم می کنم

محمدرضا براری: اختلافات را زودتر حل کنید تا به تمرین مان برسیم !

b_News باید لیگ را زنده کنند
تاریخ: 1396/03/31
زمان: 10: 55
نوع: گفتگو
محمدرضا براری وزنه بردار طلایی قهرمان آسیا که مدالش را به شهدای مرزبان تقدیم کرده بود، امروز در مراسمی رسما مدالش را به شهدا اهدا می کند.

نگار رشیدی

در حالی که انتظار می رفت با توجه به اهمیت مسابقات جهانی وزنه برداری، پولادمردان خیلی زود وارد اردوی تیم ملی شوند، این اتفاق تحت تاثیر اختلافات با فدراسیون به تعویق افتاد.هرچند کادر فنی با ارایه شروطی برای برگزاری اردو که جزو حداقل های هر اردویی است گامی به جلو برداشتند اما با تصمیمی که فدراسیون برای کیانوش رستمی گرفت، سایه ورزشکارسالاری هنوز کم نشده است. سایه ای که نه تنها برگزاری اردو را روی هوا نگه داشته، بلکه احتمال استعفای کادر فنی را هم ایجاد کرده است.

در این میان محمدرضا براری جدای از تمرینات شخصی، درگیر مراسم اهدای مدالش به شهدای مرزبان که آن را بعد از قهرمانی آسیا به آنها تقدیم کرده بود است.

 

امروز مراسم اهدای مدال تان برگزار می شود؟

بله، من بعد از قهرمانی آسیا مدالم را به شهدای مرزبان تقدیم کرده بودم و امروز در مراسمی که سپاه برگزار می کند، رسما این مدال را اهدا می کنم.

 

حرف از سپاه شد. نظرتان درباره حمله موشکی اخیر به داعش چیست؟

این کار اقتدار ملی ما را نشان داد. اینکه از خاک مان دفاع می کنیم و مخالف داعش و تروریسم هستیم. ایران همیشه دنبال صلح و آرامش است اما باید انتقام شهدای مان را می گرفتیم و سیلی محکمی به آنها زدیم.

 

برای برگزاری لیگ آماده هستید؟

من می خواستم با ملی حفاری قرارداد ببندم اما چون سرباز هستم تا نیم فصل اول برای پدافند وزنه می زنم و بعد با پایان خدمتم به حفاری می روم. هرچند من تمام فکرم را روی مسابقات جهانی گذاشته ام.

 

فکر می کنید امسال مشکلات مالی لیگ به پایان برسد؟

نه فکر نمی کنم تمام شود. شرایط لیگ بهم ریخته و باید کاری کنیم تا اسپانسرها جذب شوند و شرکت های بیشتری تیمداری کنند. ما 10 سال است که تیم جدیدی در لیگ ندیدیم. این هم نیاز به رایزنی سازمان لیگ دارد.

 

با این وجود چرا در لیگ شرکت می کنید؟

تیمداری چه با ما چه بدون ما در لیگ انجام می شود. ما هم نباشیم با وزنه برداران بومی یا مبتدی کارشان را انجام می دهند. در لیگ حدود 400 ورزشکار هستند و اگر قرار به اعتصاب باشد همه آنها باید اعتصاب کنند. راه درآمد ورزش هم لیگ است اما سازمان لیگ باید سطح قراردادها را بالا ببرد و با کارهایی مثل پخش زنده لیگ را زنده کند.

 

کنار لیگ اردوی تیم ملی هم هست. با شروطی که کادر فنی برای فدراسیون گذاشته احتمالا شاهد سختی های چند ماه اخیر نباشیم.

بله خوشبختانه فدراسیون هم از این شرط ها استقبال کرد. البته این ها فقط حرف سرمربی نبود، پیشنهادهای ما ورزشکاران هم بود. وقتی ما قرار است در مسابقات جهانی شرکت کنیم باید این شرایط مهیا باشد. بدون مکمل، غذا، حقوق، جایزه و انگیزه که نمی توان کاری کرد.

 

البته دلخوری ها با رای مثبت به خواسته کیانوش هنوز سد برگزاری اردو است. فکر می کنید بازگشت کیانوش با این شکل اتفاق خوبی است؟

به هر حال کیانوش هم ورزشکار این کشور است و همانطور که من باید از امکانات فدراسیون استفاده کنم او هم باید استفاده کند. همه ما یکسانیم. 

 

اما گاها در چنین مواقعی شاهد استعفای کادر فنی هستیم. اگر این اتفاق رخ دهد به نظر شما در جهانی آمریکا تاثیرگذار است؟

صددرصد تاثیر می گذارد. همین الان هم به خاطر همین اتفاقات اردوی ما عقب افتاد. قرار بود اردو تا چند روز دیگر برگزار شود اما به خاطر این داستان عقب می افتد. واقعا امیدوارم با مدیریت درست این موضوع هرچه زودتر حل شود تا ما هم به تمرین مان برسیم. من دوست دارم هر دو طرف برگردند.