b_Newsنتایج دور از انتظار همه بود

داورزنی: تیم ملی والیبال متحول می‌شود

تاریخ: 1396/03/30
زمان: 14: 02
نوع: خبر
رئیس فدراسیون والیبال، نتایج تیم ملی در لیگ جهانی را دور از انتظار می داند.

محمدرضا داورزنی معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و سرپرست فدراسیون والیبال پس از لیگ جهانی گفت: مجموعا نتایج دور از انتظار از نظر مردم و بازیکنان و مربیان بود. این امیدواری هست که در بین امید و جوانان در پست‌های مختلف بازیکنان خوبی داریم که از نظر انگیزشی و شرایط فیزیکی عالی هستند. مردم عزیزمان این را بدانند برای المپیک ۲۰۲۰ تیم ایران جوان و متحول می‌شود و برهمین اساس هم تیم امید در جام ملت‌ها شرکت می‌کند تا فرصت بازی داشته باشد و آماده شوند. برای تیم بزرگسال از این نیروهای جوان استفاده می‌کنیم و لیگ سال آینده طبیعتا یک تیم کاملا متحول شده از امید و جوانان خواهیم داشت. ما در کشورهای اسلامی تیم جوانان را فرستادیم که قهرمان شد. جوانان و امید به مسابقات جهانی می‌روند، ذخیره‌های تیم اصلی هم جوان و آماده هستند و همه وارد تیم اصلی می‌شوند تا دوباره افتخارات را به‌دست بیاورند.
داورزنی درباره عملکرد سرمربی تیم ملی بیان کرد: الان زود است که عملکرد کولاکوویچ را ارزیابی کنیم. او هشت، ۹ سال سرمربی صربستان بوده و تیم فعلی صربستان را او ساخته اما این که انتظار داشته باشیم بعد از یک ماه و نیم با تیم ما نتیجه‌ای خاص بگیرد خلاف واقع است. مردم ما چون نمایش خوب والیبال را دیده‌اند انتظار بیش‌تری از تیم داشتند ولی این اتفاق نیفتاد. اما واقعا بچه‌ها زحمت کشیدند. شرایطی مسابقات داشت که در هفته اول لهستان را با تیم دوم بردیم که خیلی خوب بود. در هفته دوم دو بازی بردیم و در هفته سوم هر سه بازی را سه بر صفر باختیم و دوبازی گیم را ۲۰ - ۲۴ جلو بودیم و باختیم که مردم را اذیت کرد و البته بچه‌ها را بیش‌تر اذیت کرد. مطمئنا نقاط قوت و ضعف بررسی می‌شود و نقاط ضعف برای مسابقات پیش‌رو از بین می‌رود.
او افزود: به نظرم شرایط دیگری باید در تیم حاکم شود. نیروهای جوان خیلی خوبی داریم که کادر فنی باید به آن‌ها اعتماد کند. با تیم جوان و دوم‌مان لهستان را بردیم این شرایط باید مستمر باشد. جوان‌های دیگر به تیم تزریق شوند. جوان‌های ما متوسط قد بالای دو متر دارند که باید به تیم تزریق شوند و قطعا مردم ما شاهد عملکرد بسیار خوبی از تیم خواهند بود.