b_Newsآیا پیراهن شماره 7، به بیت‌سعید هم مثل بختیار «تحمیل» شد؟

حراج میراث فرهاد به دست علیمنصور

تاریخ: 1396/04/03
زمان: 12: 17
نوع: خبر
مطابق معمول در اولین جلسات تمرینی استقلال تکلیف شماره پیراهن خریدهای جدید هم مشخص شد.

به گزارش سایت روزنامه گل، مطابق معمول در اولین جلسات تمرینی استقلال تکلیف شماره پیراهن خریدهای جدید هم مشخص شد. به این ترتیب پیراهن شماره هفت هم که شاید خاص‌ترین شماره برای هواداران استقلال باشد در اختیار حسن بیت‌سعید قرار گرفت. او حالا وارث لباس فرهاد مجیدی در استقلال است؛ پیراهنی که در این سال‌ها به دفعات شایعاتی در مورد احتمال بایگانی شدنش بر سر زبان‌ها افتاد، اما ظاهرا قرار نیست این اتفاق رخ بدهد. نکته جالب‌تر اینجاست که حالا واگذاری پیراهن شماره هفت به بازیکنان مختلف، به یکی از «اسرار مگو» در استقلال تبدیل شده و باشگاه بازیکنانش را از اظهار نظر در این مورد بر حذر می‌دارد.


مصاحبه نکن حسن!
روز پنجشنبه خبرنگار روزنامه گل در محل تمرینات استقلال با حسن بیت‌سعید روبه‌رو می‌شود. سلام و احوالپرسی گرمی بین آنها در می‌گیرد و در ادامه شرایط برای انجام یک مصاحبه فراهم می‌شود. با این وجود خبرنگار روزنامه به خاطر احترام به سلسله مراتب اداری، موضوع را ابتدا با مدیر رسانه‌ای استقلال هماهنگ می‌کند. او در مکالمه تلفنی‌اش با خبرنگار ما برای انجام مصاحبه «اوکی» می‌دهد، اما در گفت‌وگو با خود بیت‌سعید، این بازیکن را از انجام مصاحبه منع می‌کند! آقای مدیر رسانه‌ای به بیت‌سعید می‌گوید: «مصاحبه نکن. معلوم است که در مورد شماره هفت و این چیزها می‌خواهند سوال کنند!» عجیب نیست؟ واقعا چرا باید انتخاب شماره پیراهن توسط یک بازیکن جدید، به موضوعی غیرقابل ورود و «پرسش ممنوع» تبدیل شود؟ یعنی رسانه‌ها در این حد هم مختار نیستند نقطه نظرات بازیکنان را جویا شوند و آن را با مردم در میان بگذارند؟


چوب حراج منصوریان به پیراهن فرهاد!
موضوع اما وقتی جالب‌تر می‌شود که مهاجم جدید استقلال در ادامه گفت‌وگوی غیررسمی‌اش با خبرنگار روزنامه گل و در توضیح اینکه نمی‌تواند مصاحبه کند، به او می‌گوید: «منصوریان به من گفت پیراهن شماره هفت را بپوش.» عجب! پس به نظر می‌رسد حلقه مفقوده کل این ماجرا همین جاست؛ اینجا که علیمنصور ترجیح می‌دهد شماره هفت را به بازیکنان جدید تیمش تحمیل کند و اجازه ندهد این پیراهن به یاد فرهاد مجیدی خالی بماند. حقیقت آن است که با توجه به جایگاه خاص مجیدی نزد هواداران استقلال، خیلی از بازیکنان جدید چندان مایل نیستند شماره او را به تن کنند و از همان ابتدا خودشان را در شرایط غیرعادی و تحت فشار توقعات بیجا و حاشیه‌های کاذب قرار بدهند. این درست همان حرفی است که داریوش شجاعیان هم روز پنجشنبه در مصاحبه‌اش به آن اذعان کرد. او که از نامزدهای تصاحب پیراهن شماره هفت بوده، در مورد اینکه چرا شماره23 را به تن کرده، گفت: «مردم با شماره هفت فرهاد مجیدی خاطره دارند و من نمی‌خواستم با انتخاب این پیراهن خودم را تحت فشار قرار بدهم.» بد نیست به یاد بیاورید سه سال پیش وقتی زمزمه‌هایی در مورد رسیدن پیراهن شماره هفت به جاسم کرار بر سر زبان‌ها افتاد، فرهاد مجیدی واکنشی منفی به این ماجرا نشان داد!


تکرار ماجرای بختیار
باز خوب است بیت‌سعید در استقلال خوزستان هم شماره هفت را به تن می‌کرد و با این حساب می‌شود مدعی شد خود او به تصاحب این پیراهن در استقلال تهران بی‌علاقه نبوده؛ در مورد بختیار رحمانی که موضوع خیلی جالب‌تر بود. پارسال وقتی بختیار با استقبال گسترده هواداران به استقلال آمد، دوست داشت پیراهن شماره11 را به تن کند. او در همه تیم‌های قبلی‌اش اعم از فولاد و تراکتورسازی با همین پیراهن به میدان رفته بود و حتی مصاحبه‌های قدیمی‌اش نشان می‌دهد در اختیار گرفتن این عدد برای او، به نوعی یک «سنت خانوادگی» هم بوده! با این وجود منصوریان از رحمانی خواست پیراهن شماره هفت را بپوشد؛ سیاستی که در افزایش فشارها علیه رحمانی بی‌تاثیر نبود و باعث شد او ماه‌های کابوس‌واری را پشت سر بگذارد. بختیار بعدها به دفعات در مصاحبه‌هایش مدعی شد شماره هفت را با پیشنهاد منصوریان به تن کرده است.


منصوریان 40درصد کمتر از مجیدی
اینکه چرا علیرضا منصوریان مایل نیست اجازه بدهد پیراهن شماره هفت فرهاد مجیدی خالی بماند، یک علامت سوال بزرگ است. آیا واقعا پای حب و بغض شخصی در میان است؟ کسی نمی‌داند. فقط کافی است به یاد بیاورید که چند سال پیش وقتی عادل فردوسی‌پور نظرسنجی مربوط به انتخاب محبوب‌ترین بازیکن استقلال طی دو دهه اخیر را برگزار کرد، فرهاد مجیدی با کسب 58درصد آرا عنوان نخست را به خودش اختصاص داد. علیرضا منصوریان اما در همین نظرسنجی فقط 18درصد رای داشت؛ 40درصد کمتر از فرهاد!

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.