b_Newsنوشتن اساسنامه فدراسیون ها بدون نظر کمیته المپیک

شاید سلام دوباره به تعلیق!

تاریخ: 1396/04/06
زمان: 13: 16
نوع: خبر
اساسنامه مشترک برای فدراسیون‌های ورزشی در حالی نوشته شده که وزارت ورزش از کارگروهی که این مسوولیت را برعهده گرفته‌اند، خبری منعکس نکرده است.

اساسنامه مشترک برای فدراسیون‌های ورزشی در حالی نوشته شده که وزارت ورزش از کارگروهی که این مسوولیت را برعهده گرفته‌اند، خبری منعکس نکرده اما آنچه مشخص است این است که برای نوشتن این اساسنامه هیچ نماینده‌ای از کمیته ملی المپیک حضور نداشته است. نهادی که از سوی مراجع بین‌المللی به رسمیت شناخته می‌شود.  

مشکل اساسی ورزش ایران سال گذشته آغاز شد؛ آنجا که فدراسیون‌های بین‌المللی با ارسال نامه‌ای به فدراسیون‌های مختلف کشورمان و کمیته ملی المپیک خواستار بررسی اساسنامه‌ها شدند. همان زمان بود که کیومرث هاشمی با ارسال نامه‌ای به فدراسیون‌ها اعلام کرد تا زمانی که اساسنامه‌شان اصلاح نشده و مورد تایید فدراسیون‌های جهانی قرار نگرفته، حق برگزاری انتخابات ندارند.

با این نامه انتخابات فدراسیون ژیمناستیک برگزار نشد اما در ادامه برخی از فدراسیون‌ها بدون توجه به این موضوع انتخابات را برگزار کردند تا دوباره نامه فدراسیون جهانی کشتی به ایران نگرانی‌های تعلیق را یادآوری کند.

فدراسیون کشتی یکی از فدراسیون‌هایی بود که باید اساسنامه‌اش را اصلاح می‌کرد و ماده 10 اساسنامه فدراسیون‌ها که اجازه عزل و نصب را به دولت می‌دهد، مهم ترین نکته کلیدی برای مراجع بین‌المللی است که همواره ورزش کشور را با خطر تعلیق روبه‌رو می‌کند.

فدراسیون‌های دیگری هم بودند که باید برای اصلاح اساسنامه قدم برمی‌داشتند، به طوری که محمود گودرزی در آخرین روزهای حضورش در وزارت ورزش با برگزاری نشست مشترک با روسای فدراسیون‌ها این نکته را گوشزد کرد اما با انتخاب سلطانی‌فر بازهم روسای فدراسیون‌ها این موضوع مهم را پشت گوش انداختند تا این بار بوی تعلیق با مشکل اساسنامه فدراسیون کشتی به مشام برسد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.