b_Newsجوانگرایی جواب نداد... تصمیمی ار روی ناچاری

بازگشت بوکس به راه آزموده شده و خطا رفته!

تاریخ: 1396/04/05
زمان: 13: 55
نوع: گزارش
آزموده را آزمودن خطاست... این بار بحث شخص نیست. موضوع راهی است که سال ها بدون نتیجه چشم گیر طی شده و بعد از دو سال قرار است دوباره قدم به آن بگذارند.

نگار رشیدی

آزموده را آزمودن خطاست... این بار بحث شخص نیست. موضوع راهی است که سال ها بدون نتیجه چشم گیر طی شده و بعد از دو سال قرار است دوباره قدم به آن بگذارند.

فدراسیون بوکس ایران حدودا از دو سال پیش استارت جوانگرایی زد و بوکسورهای قدیمی را یکی پس از دیگری روانه خانه های شان کرد.اما این راه جدید فدراسیون را به هدفش در کوتاه مدت نرساند و جوانان نتوانستند انتظارات را برآورده کنند.فدراسیون پیر بوکس هم آنقدر تاب و تحمل ندارد تا سال ها برای نتیجه گیری از بوکس صبوری کند بنابراین می خواهد به عقب بازگردد.

حتی خیمنز کوبایی هم که آمد هنوز دستش از افتخار خالی مانده. حالا فدراسیون که به واسطه ثبات مدیریت 30 ساله اش زیر تیغ انتقاد است، برای جبران مافات دوباره سراغ بوکسورهای قدیمی اش رفته و درب اردو را به روی شان باز کرده است. سجاد محرابی، احسان روزبهانی، محمد شوریان، فروتن گل آرا، علی مظاهری، حسن کارکردی، مهدی قربانی و مهدی طلوتی؛ این ها بوکسورهایی هستند که نام شان برای بازگشت به تیم ملی مطرح شده است.

اما اینکه اگر فدراسیون به آنها اعتقاد داشت، چرا خط شان زد و دو سال سراغی از آنها نگرفت سوالی است که مسوولان باید پاسخگویش باشند. یا اگر فدراسیون معتقد است آنها نمی توانند بازوی خوبی برای بوکس باشند، به چه دلیل دوباره خواستارشان شده؟ اگر راهی را با این بوکسورها رفته شده و نتیجه نداشته، دلیل آزمودن دوباره این مسیر چیست؟ آن هم در حالی که تمام آنها دو سال بیشتر روی سن شان رفته و از نظر بدنی آن بوکسور سابق نیستند !

این تصمیم جدید هم مثل بیشتر تصمیمات 30 سال اخیر رنگ بی ثباتی و این بار ناچاری دارد. هرچند در این تصمیمات رد پای افراد پشت پرده که اغلب بوکسورها بارها به تاثیرگذاری شان اشاره کرده اند، دیده می شود.

 

استکی: باید روی حرف مان بایستیم

علیرضا استکی مربی تیم ملی که این روزها به تایلند رفته تا کنار علی اکبری باشد، در خصوص این تصمیم به «گل» گفت:«در این مساله دو بخش داریم. یا می خواهیم یا نمی خواهیم. اگر می خواهیم چرا باید عمر این ها در تایمی به بطالت بگذرد و حالا که سن شان خود به خود بالا رفته و از فرم آمادگی خارج شدند الان آنها را بخواهیم. اگر قرار بود باشند باید از اول می بودند. این موضوع مهمی است. اگر قرار به جوانگرایی و کار نو است باید پای حرف مان بایستیم و کاری که به آن معتقد بودیم را تا آخر برویم. شاید در این میان ضرری هم به ما برسد اما آینده ای را برای بوکس رقم زدیم. بودن دو بزرگ تر در هر تیمی باعث پیشرفت می شود و ضرری ندارد ولی اینکه چرا یهو همه را کنار بگذاریم و یهو همه را برگردانیم، خودش یک مقوله جداست. بحث اسم شخص خاصی هم نیست اما در کل نباید از سرمایه ها به راحتی عبور کرد و اگر کسی عبور کرد باید برایش دلیل داشته باشد و پای حرفش بایستد.»

 

محرابی: فدراسیون با حذف ما اشتباه کرد

سجاد محرابی یکی از نام هایی است که قرار است وارد لیست ملی پوشان شود. او که این خبر را در اینستاگرام هم تایید کرد، درباره بازگشتش به تیم ملی به «گل» گفت:«من از نظر بدنی آماده نیستم و برای اینکه بتوانم برگردم نیاز به سه،چهار ماه زمان دارم. در این چند وقت تیم نتیجه نگرفته اما به نظر من بچه های قدیمی هستند و با اینکه سن بیشتری دارند ولی تمام نشده اند. یک بوکسور تا 40 سالگی هم می تواند بوکس کند، ما هم الان پیرمرد نیستیم. فدراسیون هم اشتباه کرد که ما را حذف کرد. چون این کار درست بعد از 10،12 سال اردونشینی و در اوج بلوغ ذهنی ما بود که می توانستیم مدال بگیریم. اما این را هم بگویم که شرایط باید مهیا باشد. اردو و تدارکات خوب لازم است تا تیم نتیجه بگیرد. اگر هنوز هم کانکس باشد برنمی گردم.»

 

روزبهانی: کدورت ها را از بین بردیم

جنگ احسان روزبهانی و ناطق نوری بعد از المپیک که هنوز از یادها نرفته در نهایت به صلح کشیده شد. تنها نماینده بوکس ایران در المپیک چنین درباره بازگشتش به تیم ملی توضیح داد:«به خواست محمد دادگان معاونت ورزش دانشگاه آزاد و همراه پدرم راهی فدراسیون شدیم تا جلسه ای با ناطق نوری داشته باشیم. ایشان هم با دیدن من استقبال خوبی کرد. متاسفانه در طول این مدت برخی ها اجازه نمی دادند که من به رییس فدراسیون نزدیک شوم، اما پادرمیانی دادگان باعث شد کدورت‌ها رفع شود. وقتی تیم از سنندج برگردد به تیم ملحق خواهم شد و تمریناتم را زیر نظر مربی کوبایی انجام خواهم داد.»

این در حالی است که همین هفته پیش روزبهانی آنقدر دلسرد بود که حتی به مراسم افطار با رییس جمهور نرفت و کار را بهانه کرد!

باید دید سر فدراسیون بوکس با اعتماد دوباره به مهره های سن و سال دار که شاید در بین آنها فقط بها دادن به احسان روزبهانی بوکسور المپیکی و مهدی طلوتی عضو جوان تر درست باشد، به سنگ می خورد یا برعکس بالاخره پس از 30 سال کاری صورت می گیرد کارستان!