b_Newsکوچ ملی‌پوشان به اروپا به کیفیت لیگ لطمه می‌زند

کرانچار:حاج‌صفی در سپاهان می ماند درآمدی بالا و جایگاهی خوب در تیم ملی داشت

b_News محرم برای مربیگری جاه‌طلبی ندارد
تاریخ: 1396/04/06
زمان: 12: 49
نوع: خبر
کرانچار مدل 96 متفاوت‌تر از کرانچاری است که سابقا سراغ داشتیم.

احد علوی / کرانچار مدل 96 متفاوت‌تر از کرانچاری است که سابقا سراغ داشتیم. سرمربی سپاهان از ابتدای حضورش در فوتبال ایران دست دوستی را به سمت کی‌روش دراز کرده و به نظر می‌رسد که او می‌خواهد در آرامش با سپاهان یک فصل خاطره‌انگیز را سپری کند. سرمربی سپاهان با توجه به علملکرد این باشگاه در فصل نقل و انتقالات می‌تواند تیمش را مدعی قهرمانی کند هرچند خود هم این استنباط را دارد که پرسپولیس بازهم مدعی قهرمانی است. با کرانچار درباره حاج‌صفی و حضورش در اروپا صحبت کردیم. او در گفت‌وگو با «گل» درباره دستیاری محرم و توصیه کی‌روش به ملی‌پوشان برای بازی در اروپا صحبت کرد.


با توجه به یارگیری که در فصل نقل و انتقالات داشتید به نظر می‌رسد سپاهان هم فصل هفدهم مدعی قهرمانی باشد؟‌
ما می‌توانیم رقیب خوبی برای مدعیان قهرمانی باشیم. رقیب برای پرسپولیس و استقلال چون این امکان را داریم. نیاز به جذب دو بازیکن دیگر داریم تا بتوانیم منتظر غفلت‌های پرسپولیس و استقلال در طول فصل باشیم. ما باید از این غفلت‌ها استفاده کنیم و به هدف اول‌مان که صعود به آسیاست برسیم. می‌خواهیم با سپاهان دوباره آسیایی شویم.


حاج‌صفی از سپاهان رفت. این موضوع به شما ضربه نمی‌زند؟
به نظر من به‌طور قطع جایش در سپاهان خالی خواهد بود. او باید به وضعیت فعلی‌اش نگاه کند و ببیند چگونه می‌تواند خودش را در فوتبال اروپا حفظ کند. نگرش حاج‌صفی با ما فرق داشت و ما از او سپاسگزاریم. از حاج‌صفی بابت خدماتی که برای ما انجام داده تشکر می‌کنیم. در حال حاضر آقایی را آوردیم تا جایگزین او شود که او هم ملی‌پوش است. به نظر من آقایی جایگزین مناسبی برای حاج‌صفی خواهد بود.


اما شما از حاج‌صفی می‌توانستید در چهار پست استفاده کنید که آقایی این شرایط را ندارد؟‌
طبیعتا از کیفیت‌هایی که آقایی دارد استفاده خواهیم کرد. به نظر من او کیفیت لازم را برای بازی کردن در سپاهان دارد.


شما به عنوان کسی که سرمربی تیم ملی کرواسی و باشگاه‌های اروپایی بوده‌اید حضور بازیکنان ایرانی در لیگ‌های درجه دو و سه اروپایی می‌تواند به کیفیت تیم ملی ما کمک کند. شما زمانی که کرواسی بودید به بازیکنان چنین توصیه‌ای می‌کردید که به اروپا بروند تا در تیم ملی بازی کنند؟  
خیر... خیر... خیر. در کرواسی شرایط فرق داشت. بازار اروپا به نحوی علاقه‌مند به بازیکنان ملی‌پوش کرواسی بودند. بازیکنان تیم ملی کرواسی به شرایط اقتصادی نگاه می‌کردند و به اروپا می‌رفتند و باشگاه‌های اروپایی به کیفیت آنها توجه داشتند. به نظر من یک بازیکن براساس کیفیت خودش ملی‌پوش می‌شود نه صرفا حضور در باشگاه‌های اروپایی.


اما سرمربی تیم ملی به ملی‌پوشان توصیه کرده به اروپا بروند تا در جام‌جهانی بازی کنند؟‌
نمی‌دانم چه کسی چنین توصیه‌ای به بازیکنان كرده است اما در ایران هم می‌شود پیشرفت کرد و به تیم ملی راه یافت و از تیم ملی به اروپا رفت. نه اینکه به هر قیمتی و درآمد اندکی بازیکن به اروپا برود. این موضوع باعث پیشرفت بازیکن نمی‌شود.


کاری که کی‌روش کرده به نظر شما منطقی است؟
خیر! من نمی‌دانم که کی‌روش چه گفته و در این رابطه ابراز نظر نمی‌کنم. این یک واقعیت است که یک ملی‌پوش باید همیشه بهترین بازی‌هایش را برای باشگاهش انجام دهد تا در تیم ملی باشد. در اروپا نیمکت‌نشین بودن و بازی نکردن کمکی به این ملی‌پوش نمی‌کند.


این‌که ملی‌پوشان لیگ ایران به خاطر توصیه کی‌روش به اروپا بروند به لیگ ضربه نمی‌زند؟‌
در هر صورت لژیونرشدن بازیکنان باکیفیت لیگ ایران قطعا به لیگ ضربه می‌زند. آن هم با درآمد اندکی که از این ترانسفر شدن نصیب‌شان می‌شود. این‌که احسان حاج‌صفی با یک درآمد اندک به لیگ اروپا برود آن هم در شرایطی که می‌توانست در سپاهان شرایط مالی بهتری داشته باشد به لیگ ما ضربه می‌زند. حاج‌صفی می‌توانست در لیگ ایران بماند و برای خودش و جایگاهش به عنوان یک ملی‌پوش در سپاهان قدرتمندتر شود و همان‌طور که اشاره کردم درآمد هم داشته باشد. اینگونه لیگ ما هم با وجود حاج‌صفی قوی‌تر می‌شد. از نظر من آن‌هایی که به اروپا رفته‌اند اگر در ایران می‌ماندند کیفیت لیگ را افزایش می‌دادند و درآمد بیشتری نسبت به اروپا داشتند.


این روزها بحث استفاده از محرم نویدکیا در کادرفنی شما مطرح است و همواره سایه محرم روی سر مربیان سپاهان بوده. در این‌باره چه نظری دارید؟
محرم برای مربیگری جاه‌طلبی ندارد. در تماسی که با خودش داشتم این موضوع را متوجه شدم. علی‌رغم اینکه محرم همراه ما نیست اما همیشه هست و عالی است . او کاریزمای خودش را دارد و من همیشه به او و حضورش در سپاهان خوش‌آمد می‌گویم.


در حالی که تراکتورسازی از همه باشگاه‌ها خواسته بود به خاطر محرومیتی که دارد از این تیم بازیکن نگیرد شما با آقایی قرارداد بستید. بهتر نبود به تراکتورسازی کمک می‌کردید؟
جرایمی که برای تراکتورسازی به وجود آمده فوق‌العاده ناراحت کننده است اما من به خاطر کیفیت آقایی او را جذب کردم. البته می‌دانم که او قراردادش با تراکتورسازی تمام شده بود و به عنوان بازیکن آزاد به سپاهان آمد.


در سال جام جهانی و فشردگی لیگ به نظر می‌رسد برنامه‌های تیم ملی و باشگاه‌ها دوباره دچار مشکلات شوند. از حالا باید منتظر چالش بین شما و برانکو با کی‌روش باشیم.
نه این‌طور نیست. در گذشته هم درگیری‌ای بین من و کی‌روش نبود بلکه تبادل افکار بود. آن زمان به خاطر اینکه برنامه‌ها خارج از برنامه‌های فیفا بود دچار مخمصه شده بودم اما برنامه‌های تیم ملی را چندی قبل به ما دادند و خوشحالم که بیشتر این برنامه‌ها در چارچوب فیفاست و عمدتا درگیری‌ای با برنامه‌های باشگاه‌ها ندارد.


پس شما با برنامه‌های تیم ملی اگر طبق برنامه ارایه شده پیش برود مشکلی ندارید؟‌
خیر مشکلی ندارم و جا دارد به تیم ملی، فدراسیون و کی‌روش بابت موفقیت‌شان و دومین راهیابی متوالی به جام‌جهانی تبریک بگویم. تیم ملی با کی‌روش در یک زمان مناسب یک گام رو به جلو برداشت و امیدوارم به مرحله بعد جام‌جهانی هم صعود کنند.بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.