b_Newsروایت امیرحسین پیروانی از توصیه کی‌روش

کی‌روش گفت جوانان را به امید ببر

تاریخ: 1396/04/10
زمان: 09: 01
نوع: خبر
سرمربی امید با دعوت از شاگردان سابقش در تیم جوانان، تمرینات برای بازی پیش مقدماتی المپیک 2020 توکیو را آغاز کرد.

ایرج باباحاجی / امیرحسین پیروانی سرمربی امید با دعوت از شاگردان سابقش در تیم جوانان، تمرینات برای بازی پیش مقدماتی المپیک 2020 توکیو را آغاز کرد. اردویی که شروع نشده تعطیلش کرد. به همین بهانه فرصتی شد تا گفتگویی را با او انجام دهیم که به موارد ویژه‌ای اشاره داشت.

این گفتگو را از حاشیه‌‌‌‌‌هایی که برای تیم جوانان در مسابقات جهانی کره جنوبی رخ داد شروع کنیم؟‌
فکر نمی کنی از این بحث گذشته و دیگر به آن ورود نکنیم بهتر است.

اما یکسری مسایل رخ داد که شما جواب ندادید. این که در یک اردوی خارجی با یک تیم روستایی بازی کردید یا این که پس از بازی آخر در کره جنوبی لباس‌‌‌‌‌ها را تحویل گرفتید؟‌
من اصلا ورود نکردم. ببینید یک جایی باید دید چه کسی این حرف‌‌‌‌‌ها را می‌‌‌‌‌زند. شاید کسی که حرف می‌‌‌‌‌زند در سطح پایین‌تر است و آن وقت شما هم مجبور می‌‌‌‌‌شوید جواب او را داده و همسطح آن پایین بیایید. من می‌‌‌‌‌دانم این حرف‌‌‌‌‌ها را بچه‌‌‌‌‌هایی زده‌اند که اولین بارشان بوده در یک میدان سنگین بین‌المللی حضور پیدا کرده و از روی احساسات حرف زده‌اند.

ماجرای گرفتن لباس‌‌‌‌‌ها چه بوده؟‌
برای هر بازی یک دست لباس به بازیکن و کادر تحویل می‌‌‌‌‌شد. این لباس‌‌‌‌‌ها که منظور شماست لباس‌‌‌‌‌های بازی چهارم بود که در صورت صعود به دور بعد استفاده می‌‌‌‌‌شد. وقتی حذف شدیم دیگر دلیلی نداشت لباس بازی چهارم دستشان بماند.

تیم جوانان در سه بازی مقدماتی، نیمه اول برنده بود اما نیمه دوم کم آورده و نتیجه را می‌‌‌‌‌داد؟‌ مشکل بدنسازی داشتید؟‌
ببینید ما باید با وجدان کاری قضاوت کنیم. تیم جوانان در هیچ کدام از تمرینات و اردوها به صورت کامل در اختیارمان نبود جزء روزهای آخر که هفت روز فرصت داشتیم تا به کره برویم. آیا در هفت روز می‌‌‌‌‌شود یک تیم را از لحاظ بدنی آماده کرد؟!

برای چه با تیم‌‌‌‌‌های ناقص و بدون بازیکن اردو می‌‌‌‌‌روید، نمی‌رفتید؟‌ الان هم شنیده‌ام اردوهای تیم امید ناقص است!
چاره‌ای نداریم. بنده بارها به صورت شفاهی به این مشکل اشاره داشتم. الان هم دوازده بازیکن اصلی غایب هستند.

با همین تیم‌‌‌‌‌های ناقص اردو می‌‌‌‌‌روید و بعد هم که نتیجه نمی‌گیرید می‌‌‌‌‌گویند تیم‌‌‌‌‌ها با شما همکاری نکرده و  بازیکنان را ندادند؟‌
اتفاقا این بار قصد دارم ایستادگی کنم و با این وضعیت نمی‌روم.  

دقیقا همین است. بازی‌‌‌‌‌های جوانان مصادف شده بود با کلاس حرفه‌ای‌گری  مربیان که بازی‌‌‌‌‌های شما را می‌‌‌‌‌دیدند. اکثر آنها اشاره داشتند تکنیک و تاکتیک تیم خوب است اما از لحاظ بدنی کم آورده و نیمه مربیان را می‌‌‌‌‌دهید؟‌
من که موضوع ندادن بازیکن را به تیم دنبال می‌‌‌‌‌کنم اما برخی نقدها و نظرات را که مغرضانه باشد نمی‌پذیرم. گفتم که ما در نهایت در هفت روز آخر با هم بودیم.

این روزها دایما از کی‌روش تشکر می‌‌‌‌‌کنید که کنار شماست اما هیچ وقت در تمرینات امید رویت نمی شود؟‌
قرار نیست بیاید. کی‌روش به من گفت اگر می‌‌‌‌‌خواهید به المپیک برسید همین تیم جوانان را به رده امید ببر. غیر از این موفق نخواهی شد. او درست می‌‌‌‌‌گوید. ما هر بار تیم‌‌‌‌‌ها را رها کرده و با رسیدن به زمان تورنمنت‌‌‌‌‌ها و مسابقات چند بازیکن از چند تیم دعوت کرده و با یکی دو جلسه تمرین خواهیم به المپیک برسیم.

پس تکلیف خود را بابت در اختیار داشتن بازیکنان روشن می‌‌‌‌‌کنید؟‌
همین شنبه (امروز) می‌‌‌‌‌روم تاج را ببینم که چکار باید بکنیم. تکلیفم را روشن می‌‌‌‌‌کنم.

اگر تیم‌‌‌‌‌ها قبول نکردند چه کار می‌‌‌‌‌کنید؟‌
کی‌روش گفته محکم بایست تا به خواسته‌ات برسی. او درست می‌‌‌‌‌گوید. جوانان من هنوز به سن امید نرسیدند و این فرصت خوبی است  آنها را برای این مسابقات ساخته و آماده کنیم.

پس حسابی با کی‌روش در حال مشورت هستی؟‌
برای این که او خودش یک زمانی راس تیم‌‌‌‌‌های پایه بوده و بازیکنان بزرگی را تحویل تیم ملی پرتغال داده است.

پرتغالی که در کره حریف آن نشدید؟‌
(خنده) معلوم بود که حریفش نمی‌شویم. پرتغال یکی از تیم‌‌‌‌‌های پرقدرت جام‌جهانی بود و دیدید که برابر اروگوئه در پنالتی‌‌‌‌‌ها تسلیم شد.

 

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.