b_Newsعلی کریمی با برنامه آمده و قطعا مربی بزرگی می‌شود

نورمحمدی: علی آقا کاریزما دارد و بچه‌‌‌‌‌ها حد خودشان را می‌‌‌دانند

b_News تقابل دایی و کریمی طبیعی است / کریمی کار سختی دارد چون یک ماه دیگر لیگ شروع می‌شود
تاریخ: 1396/04/11
زمان: 10: 19
نوع: خبر
رضا نورمحمدی همبازی علی کریمی بوده و شناخت کافی از او دارد به همین دلیل معتقد است که کریمی شخصیت و کاریزمای مربیگری دارد.

مهدی نوری / رضا نورمحمدی همبازی علی کریمی بوده و شناخت کافی از او دارد به همین دلیل معتقد است که کریمی شخصیت و کاریزمای مربیگری دارد و با برنامه‌ریزی وارد این حرفه شده است و مثل دوران بازیگری‌اش موفق خواهد شد و تبدیل به مربی بزرگی در فوتبال ایران می‌‌‌شود چرا که کریمی علاوه بر دانش و شخصیت و کاریزما در بین بازیکنان و هواداران محبوبیت خاصی هم دارد و می‌‌‌تواند پیشرفت خوبی داشته باشد.

علی کریمی سرمربی نفت تهران شد. در مورد این اتفاق چه نظری دارید؟‌
به نظرم علی کریمی هم شخصیت این کار را دارد و هم به لحاظ فنی دانش لازم را دارد چون سال‌‌‌‌‌ها در سطح اول فوتبال ایران بوده و در اروپا هم بازی کرده است. علی کریمی شناخت کاملی از بازیکنان و فوتبال ایران دارد و نوع تمرینات راه‌‌آهن را می‌‌‌داند. البته شرایط سختی دارد چون بازی‌‌‌‌‌ها حدود یک ماه دیگر شروع می‌‌‌شود اما علی کریمی با برنامه‌ریزی درستی آمده و مثل دوران فوتبالش می‌‌‌تواند موفق شود.

عده‌ای هم معتقدند علی کریمی تجربه مربیگری ندارد و به مشکل می‌‌‌خورد. این فرضیه را قبول داری؟
خیلی از مربیان جوانی که الان دارند خوب کار می‌‌‌کنند همین طوری شروع کردند. بالاخره باید از یک جایی شروع کرد مثل آقا یحیی یا منصوریان یا علی دایی که به عنوان مربی – بازیکن کارشان را شروع کرده و تجربه هم پیدا کردند. علی کریمی با مربیان بزرگی کار کرده که خودش بزرگ‌ترین تجربه است. علی آقا با شناخت کامل آمده و ان‌‌شاءا... در مربیگری هم موفق می‌‌‌شود.

می‌گویند مربیگری ذاتی است. مربیگری در وجود علی کریمی هست؟‌
آخرین سالی که در پرسپولیس بودیم با این که علی آقا گفته بود علاقه‌ای به مربیگری ندارد و مربی نمی‌شود اما نوع برخورد و صحبت و حرفه‌ای‌گری‌اش نشان می‌‌‌داد که خیلی زود مربی می‌‌‌شود. با این که چند بار اعلام کرده بود علاقه‌ای به مربیگری ندارد اما این اتفاق افتاد و حالا به عنوان مربی فعالیت می‌‌‌کند.

شما همبازی علی کریمی بوده‌اید و شناخت لازم را از او دارید. این که می‌‌‌گویند کریمی به لحاظ اخلاقی نمی‌تواند با بازیکن تعامل داشته باشد را قبول دارید؟‌
اتفاقا یکی از حسن‌‌‌‌‌هایی که علی آقا دارد رفاقتی است که با بچه‌‌‌‌‌ها دارد. آن موقع هم که کاپیتان تیم ما بود همه بچه‌‌‌‌‌ها حد خودشان را می‌‌‌دانستند. شخصیت بعضی‌‌‌‌‌ها در زمین با رفتار آنها در بیرون از زمین فرق دارد. شناختی که شخصا از علی آقا دارم هم با بچه‌‌‌‌‌ها رفاقت دارد و هم کاریزما دارد که تیم را جمع کند چون بچه‌‌‌‌‌ها می‌‌‌دانند حدشان چقدر است. آن موقع که علی آقا کاپیتان ما بود هم بچه‌‌‌‌‌ها می‌‌‌دانستند چطوری برخورد کنند و الان که دیگر علی آقا مربی شده و همه حد خودشان را می‌‌‌دانند.

در حال حاضر بحث‌‌‌‌‌های زیادی روی تقابل علی دایی و علی کریمی است. در این رابطه چه نظری دارید؟‌
نظری ندارم. الان هزار تا حرف می‌‌‌زنند اما علی آقا در فصل جدید با خیلی از همبازی‌‌‌‌‌ها و مربیان سابقش مثل برانکو، آقا یحیی و منصوریان روبه‌رو خواهد شد. با علی دایی هم تقابل خواهد داشت که یک چیز طبیعی است و اتفاق می‌‌‌افتد.

اما حساسیت‌‌‌‌‌هایی بین دایی و کریمی هم وجود دارد؟‌
این مسایل زیاد به ما مربوط نمی‌شود که بخواهیم وارد این بحث بشویم. هر دو نفر از بزرگان فوتبال ما هستند و خودشان می‌‌‌دانند با این اتفاقات چطور برخورد کنند.

بزرگترین فاکتور علی کریمی برای مربیگری چیست؟‌
به نظر من شخصیت علی آقاست و مسایل فنی فوتبال که خیلی خوب می‌‌‌داند. شخصیت علی آقا در این راه خیلی به او کمک می‌‌‌کند چون بازیکن می‌‌‌داند با کسی کار می‌‌‌کند که اسطوره فوتبال است و به همین دلیل با تمام وجود برایش بازی می‌‌‌کند. محبوبیتی که علی آقا بین بازیکنان و هواداران دارد هم خیلی به او کمک می‌‌‌کند چون اصل اول فوتبال یکدل بودن مربی و بازیکنان است که باعث موفقیت می‌‌‌شود.

علی کریمی در مربیگری به اندازه بازیگری پیشرفت می‌‌‌کند؟‌
شخصیتی که از او دیده‌ایم و شناختی که از علی آقا داریم با برنامه آمده که موفق شود و قطعا مربی بزرگی می‌شود.

 

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.