معماي سه ساله

تاریخ: 1395/11/10
زمان: 10: 39
نوع: خبر
از چهار پيروزي اخير استقلال، خسرو حيدري فقط در يكي از آنها حاضر بوده!

استقلال جوان شده و عليرضا منصوريان هر هفته با كم‌سال‌ترين بازيكنانش به ميدان مي‌رود. اوضاع طوري شده كه حالا ديگر به بازيكني مثل محسن كريمي هم بازي نمي‌رسد! در اين ميان طبيعي است كه خسرو حيدري هم جايي در تفكرات كادرفني آبي‌پوشان نداشته باشد. پيستون راست پيشين تيم ملي فوتبال ايران كه تا همين چند سال پيش جزو گرانترين بازيكنان بازار نقل‌وانتقالات به شمار مي‌آمد، حالا با خيال راحت روي نيمكت مي‌نشيند و نمايش همبازيانش را تماشا مي‌كند. البته شواهد و قرائن نشان مي‌دهد خاطر خسرو زياد هم از اين بابت مكدر نيست، چرا كه هر بار دوربين به سمت نيمكت استقلال چرخيده، او را در حال تبسم و بگو بخند با ساير بازيكنان ذخيره به تصوير كشيده است! به هر حال حيدري كه خيلي ناگهاني تيم ملي را از دست داد، حالا به همان راحتي در حال از دست دادن جايگاهش در استقلال است. تا همين چند هفته پيش منصوريان گاهي كه مي‌خواست خسرو را نيمكت‌نشين كند، دچار نوعي «رودربايستي» مي‌شد و در گفتگو با رسانه‌ها از ضرورت مراقبت از سلامت اين بازيكن حرف مي‌زد. حالا اما دوره تعارف‌ها هم تمام شده و حيدري سر و مر و گنده، به دلايل كاملا فني روي نيمكت مي‌نشيند.

آمار عجيب

از چهار پيروزي اخير استقلال در مسابقات ليگ شانزدهم، خسرو حيدري فقط در يكي از آنها بازي كرده است. او در خفيفت‌ترين و البته بحث‌برانگيزترين برد فصل استقلال براي نفت تهران فيكس بود و 90دقيقه هم بازي كرد؛ مسابقه‌اي كه آبي‌ها آن را به لطف ضربه اميد ابراهيمي از كاشته‌اي كه اصلا خطا نبود با برد پشت سر گذاشتند و اعتراضات علي دايي به آن، همچنان ادامه دارد! در سه پيروزي ديگر اما اثري از خسرو نبوده. پيروزي برابر پديده مشهد، نفت آبادان و پيكان تهران در شرايطي به دست آمده كه حيدري حتي يك دقيقه هم فرصت حضور در ميدان را به دست نياورده است؛ آنچه شايد از پايان عصر اين بازيكن فانتزي و خلاق خبر مي‌دهد.

چرا سه ساله؟

خسرو حيدري امسال فقط يك پاس گل در هفته دوم و در جريان شكست استقلال برابر همنام خوزستاني‌اش ارسال كرده و بعد از آن عملا كار سازنده‌اي براي اين تيم انجام نداده است. به اين ترتيب و با شرايط فعلي خسرو، هيچكس دقيقا نمي‌داند ابتداي فصل چرا با اصرار عليرضا منصوريان، قرارداد اين بازيكن به مدت سه سال تمديد شد. شايد الان استدلال مربي آبي‌ها اين باشد كه در برخي مقاطع و بزنگاه‌ها مي‌توان از تجربه خسرو استفاده كرد، اما دو سال ديگر چه؟ آيا واقعا بازيكني كه اما امروز مي‌بينيم، دو سال ديگر حتي ياراي 10دقيقه بازي مفيد براي آبي‌ها را خواهد داشت؟بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.