b_News تفاهم‌ نامه اجرایی نشود، انتقال سهام صورت نمی‌گیرد

شاه کرمی: تعهدات مالی جدید و فصل گذشته باشگاه نفت، بر عهده بهنام پیشرو است

تاریخ: 1396/04/11
زمان: 22: 01
نوع: خبر
مدیرکل ورزش وزارت نفت گفت: تا زمانی که تفاهم نامه در مدت زمانی که تعیین شده اجرایی نشده و گزارش بازرس قانونی ارائه نشود انتقال سهام صورت نمی‌گیرد.

به گزارش سایت روزنامه گل به نقل از میزان، غلامرضا شاه‌کرمی درباره آخرین وضعیت انتقال سهام از موسسه فرهنگی ورزشی نفت تهران به شرکت بهنام پیشروی کیش و مهلت 15 روزه ای که در این زمینه تعیین شده، گفت: در یکسال گذشته ابهامات زیادی در نحوه واگذاری سهام موسسه فرهنگی ورزشی نفت تهران به شرکت بهنام پیشروی کیش وجود داشت ضمن اینکه شکایت باشگاه ملوان به دادسرا هم یکی از مسائلی بود که باعث شد این موضوع زمان‌بر بشود.
 وی افزود: با گذشت زمان و  رفع ابهامات قانونی بین فروشنده و خریدار جلساتی بین کمیته سه نفره واگذاری و نماینده تام الاختیار شرکت بهنام پیشروی کیش برگزار شد که پس از حصول توافقات نهایی این موضوع به امضای طرفین رسید و سپس اعضای هیئت موسسان موسسه فرهنگی ورزشی صنعت نفت تهران هم با تشکیل جلسه فوق العاده مجمع صورتجلسه کمیته واگذاری را به تصویب رساندند. همچنین هیئت موسس حسین آل‌اسحاق را که خود یک فرد حقوقدان و کاملا آگاه به مسائل حقوقی است را به عنوان بازرس و نماینده انتخاب کردند تا پس از حصول اطمینان از اجرای شرایط مجمع و تصمیمات مجمع فوق العاده اقدامات لازم را برای انتقال سهام انجام داده و در این زمینه به هیئت موسسین و مجمع گزارش دهد.
 مدیرکل ورزش وزارت نفت تاکید کرد: تا زمانی که تفاهم‌نامه در مدت زمانی که تعیین شده اجرایی نشده و در این زمینه گزارش بازرس قانونی که نماینده هیئت موسس است ارائه نشود انتقال سهام صورت نمی‌گیرد. این موضوعی است که در تفاهم‌نامه هم مورد تاکید قرار گرفته است. یکی از مواردی که طبق قانون تجارت منجر به ثبت سهام می‌شود ارائه مفاصا حساب مالیاتی است و در این تفاهم نامه هم به تعیین تکلیف بدهی‌های مالیاتی تاکید شده است.
 وی تاکید کرد: در یکی از بندها هم تاکید شده موسسه فرهنگی ورزشی صنعت نفت تهران و هیئت موسسان آن هیچگونه تعهدی نسبت به پرداخت مطالبات فصل گذشته و فصل پیش‌رو نداشته و همه آن برعهده خود شرکت بهنام پیشروی کیش است. در واقع مجوز فعالیتی که فصل گذشته توسط کمیسیون ماده 5 صادر و فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هم مجوزهای مربوطه را صادر کردند، بر اساس آن تفاهم نامه برقرار شد.  همانطور که گفتم تعهدات مالی جدید ایجاد شده از زمان صدور پروانه فعالیت به نام شهریاری و سپس عرفانیان بر عهده خود شرکت بهنام پیشروی کیش است.
 شاه کرمی درباره اینکه اگر به هر دلیلی تفاهم نامه در مدت زمان 15 روزه اجرایی نشود چه اتفاقی می‌افتد، گفت: همانطور که گفتم آل‌اسحاق یک فرد کاملا حقوقی است همه چیز بستگی به گزارش او به عنوان بازرس قانونی و نماینده هیئت موسسان موسسه فرهنگی ورزشی صنعت نفت تهران دارد.