b_News60درصد از قرارداد ما اندازه 10درصد قرارداد تیم‌های بالای جدول است

فراهانی: استقلال و کمیته انضباطی تمرکز ما و علی‌آقا را برهم زدند

تاریخ: 1395/11/10
زمان: 19: 45
نوع: خبر
میلاد فراهانی با اینکه در این ‌فصل کم گل نخورده اما عملکرد خوبی از خود به جای گذاشته است.

سحر خسروجردی / میلاد فراهانی با اینکه در این ‌فصل کم گل نخورده اما عملکرد خوبی از خود به جای گذاشته. گلر نفت که در بازی با سپاهان توانست نفتی‌ها را به فینال جام‌حذفی برساند، انگیزه زیادی دارد تا در ادامه فصل بتواند جزو برترین گلرهای لیگ باشد و شاید با ادامه این روند خوب بتواند ملی‌پوش هم شود. این چیزی است که خود فراهانی از آن به عنوان هدفش یاد می‌کند.


برخلاف نیم‌فصل اول، نفت خوب نتیجه نمی‌گیرد؟
شرایط به لحاظ کسب امتیاز خوب نیست. اما از نظر فنی خوب بازی می‌کنیم. باید در بازی‌های آینده این اختلاف امتیازی را کم کنیم تا همچنان در جمع مدعیان بمانیم. در بازی این هفته هم بدشانسی آورده و دقیقه 90 گل خوردم آن هم در شرایطی که چند موقعیت مسلم گلزنی داشتیم.


از عملکرد خودت راضی هستی؟
خدا را شکر شرایط خوب است و فکر می‌کنم توانستم جواب اعتماد علی‌آقا را بدهم.


فکر می‌کنی چه چیزی باعث شد تا نفت به یکباره روند صعودی‌اش متوقف شود؟
تیم ما چندین بازی سنگین پشت سر هم انجام داد و این موضوع از لحاظ بدنی روی تیم فشار آورد. فکر می‌کنم فینالیست‌شدن‌مان در جام حذفی کارمان را سخت‌تر کرد و توقعات را بالا برد اما به آینده امیدوار هستیم و فکر می‌کنم شرایط مثل سابق خوب شود.


وضعیت مالی نفت را می‌توان یکی از دلایل افت تیم دانست؟
وقتی وارد زمین می‌شویم تمام هدف‌مان بردن است. اما شرایط مالی قطعا روی تمرکز بازیکن تاثیر منفی می‌گذارد. تا الان 41درصد پرداختی داشته‌اند. در صورتی‌که تا این لحظه باید 60درصد از قراردادمان را می‌گرفتیم. مشکل ما اینجاست که همه بچه‌ها قراردادشان را با رقم پایین امضا کرده‌اند. خیلی راحت به شما بگویم 10درصد قرارداد بازیکنان تیم‌های بالای جدول به اندازه 60درصد قرارداد بازیکنان نفت است. برای همین اعتصاب کردیم تا باشگاه تکلیف‌مان را مشخص کند.


فینالیست شدن در جام حذفی انگیزه‌تان را کم نکرد؟
در این شرایط بی‌پولی فینالیست‌شدن جام حذفی واقعا شاهکار بود. خیلی از تیم‌هایی که امکانات و پول زیاد هم داشتند نتوانستند به فینال جام حذفی برسند. برای همین این موضوع برای بازیکنان و کادرفنی ارزشمند است.


دعوای دایی با استقلالی‌ها و کمیته انضباطی تمرکز او را برهم نزد؟
فکر می‌کنم نه تنها تمرکز علی‌آقا بلکه تمرکز تیم را هم آقایان برهم زدند. داوری‌ها در چند بازی اخیر برعکس شد و نمی‌دانم چرا اشتباهات داوری فقط برای تیم ما اتفاق می‌افتد. تا حالا چندین بار باید بازیکنان حریف را اخراج می‌کردند یا حرکت سالم بازیکن ما را نمی‌گرفتند. درباره داوری صحبت نکنیم بهتر است چون جریمه می‌کنند.


با اینکه گل نخوردی اما روند صعودی در طول فصل داشتی. فکر می‌کنی آخر فصل جزو کاندیداهای چند دروازه‌بان برتر لیگ قرار بگیری؟
درست می‌گویید با اینکه کم گل نخوردم اما فکر می‌کنم خوب کار کردم. امیدوارم آن‌قدر خوب باشم که مرا هم به تیم‌ملی دعوت کنند. در نیم‌فصل اول شرایط دعوت شدن به تیم ملی را داشتم و برای همین تلاش می‌کنم تا مورد توجه کادرفنی تیم ملی قرار بگیرم.


علی دایی به دنبال جذب گلر بود، فکر می‌کنی برای جایگزینی تو می‌خواست گلر جذب کند یا برای نیمکت نفت؟
به طور کلی نیاز داشتیم به جذب یک گلر. در حال حاضر دو گلر هستیم و یک گلر هم از جوانان آمده است. گزینه‌های زیادی مطرح بود اما کادرفنی هنوز تصمیم نگرفته چه بازیکنی را جذب کند. برای همین تا این لحظه گلری به تیم اضافه نشده است. امیدوارم عملکرد من مورد پسند علی‌آقا باشد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.