b_Newsهمه کشتی گیران باید در انتخابی شرکت کنند اما ...

محمد طلایی: از کنار نام حسن رحیمی هم به راحتی نمی توان عبور کرد

b_News باندبازی باعث می شود مربیان را حذف کنند!/فوتبال عزیز ماست اما نباید بین این رشته و کشتی، فرق بگذارند
تاریخ: 1396/04/12
زمان: 16: 30
نوع: گفتگو
طلایی، به این موضوع اشاره کرد که هنوز نظر قطعی درباره رحیمی داده نشده است.

حامد جیرودی/ رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی، جهت حضور در مسابقات جهانی 2017 فرانسه، طی روزهای 15 و 16 تیر ماه برگزار می شود تا نفرات برتر اوزان مختلف مشخص و صاحب دوبنده تیم ملی شوند. در این میان حسن رحیمی ملی پوش وزن 57 کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد و دارنده مدال برنز المپیک 2016 ریو، دچار مصدومیت شده و شرکت او در این مسابقات انتخابی در هاله ای از ابهام قرار دارد. به همین منظور، به سراغ محمد طلایی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد رفتیم تا نظرات وی را در این خصوص و شرایط دیگر کشتی گیران جویا شویم. طلایی در گفت و گویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که هنوز نظر قطعی درباره رحیمی داده نشده است.

محمد آقا، از تیم ملی چه خبر؟
فعلا که خبر خاصی نیست تا مسابقات انتخابی تیم ملی که قرار است چند روز دیگر برگزار شود.

 

ملی پوشان همه آماده هستند؟
تا آخرین لحظه که من خبر داشتم، همه تقریبا آماده هستند به جز حسن رحیمی که گویا مصدومیت اش عود کرده و تحت درمان است.

 

خودش گفته دوست دارد در انتخابی شرکت کند اما بعید می داند به این مسابقات برسد.
هنوز پزشکان نظر قطعی خودشان را درباره حسن نداده اند و برای همین نمی توان به صورت دقیق در این خصوص صحبت کرد.

 

رحیمی را بدون شرکت در مسابقات انتخابی تیم ملی، به مسابقات جهانی می برید؟
کشتی گیران که نمی توانند در مسابقات انتخابی شرکت نکنند اما حسن رحیمی هم کم کشتی گیری نیست و چهار پنج مدال جهانی و المپیک برای ما آورده و به راحتی نمی توان از کنار نام او عبور کرد اما در هر صورت مهم ترین مساله سلامتی اوست و بعد از آن باید هماهنگی های لازم را انجام دهیم تا ببینیم چه اتفاقاتی می افتد.

 

فکر می کنید مسابقات انتخابی پرشور برگزار شود؟
صد در صد پرشور خواهد بود. به هر حال همه کشتی گیران انگیزه دارند تا لباس تیم ملی را بپوشند و برای همین با قدرت در این مسابقات شرکت می کنند.

 

به نظر می رسد که قهرمانی در جام جهانی، مسابقات قهرمانی آسیا و بازی های کشورهای اسلامی، انتظارات را از تیم شما بالا برده است!
من به این مسائل اهمیت نمی دهم! ما کارمان را انجام می دهیم و برای رسیدن به موفقیت تلاش می کنیم و امیدواریم که خدا هم کمک مان کند.

 

کمیل قاسمی در مراسم افطاری ورزشکاران با رئیس جمهور در ماه رمضان، گلایه های کشتی گیران را به دکتر روحانی مطرح کرد.
بله شنیدم. ما ششمین قهرمانی پیاپی مان را در جام جهانی به دست آورده ایم اما پاداش که هیچ، یک خسته نباشید حضوری هم به ما نگفته اند و این مظلومیت کشتی که ورزش اول ایران است را می رساند!

 

اما اعضای تیم ملی فوتبال، بعد از صعود به جام جهانی 2018 روسیه، خیلی زود با رئیس جمهور ملاقات کردند!
فوتبال عزیز ماست اما نباید بین این رشته و رشته هایی مثل کشتی، تکواندو و وزنه برداری فرق قائل شد. همه جوان های این مملکت هستند اما فرق هایی که گاهی گذاشته می شود، درست نیست.

 

نکته ای که وجود دارد این است که الان کارلوس کی روش بیش از شش سال است که سرمربیگری تیم ملی فوتبال را بر عهده دارد اما در سایر رشته ها، سرمربیان تیم های ملی خیلی زود تغییر می کنند!
خب چوبش را می خورند!

 

فکر می کنید علت این تغییرات زود هنگام چیست؟
به خاطر این است که ما سیستم نداریم و فدراسیون های ما به صورت علمی کار نمی کنند. در بعضی از تیم ها، مربیان ما خوب ساپورت نمی شوند و حاشیه هایی برای مربیان ایجاد می کنند که باعث می شود آن ها نتوانند درست کار کنند و برنامه های شان را پیاده کنند.

 

پس شما هم معتقدید مربی باید یک مدت طولانی کار کند.
بله. شما اگر یک چوب خشک هم داشته باشید و به او رسیدگی کنید، بعد از مدتی شاخ و برگ می دهد، ما که همه انسان هستیم. منتهی شما هم می دانید که همه جا باندبازی هایی وجود دارد تا افراد را حذف کنند اما اگر بخواهیم نتایج مربیان را به صورت عادلانه قضاوت کنیم، باید از چهار کارشناس که خودشان قهرمان دنیا بوده اند، دعوت کنیم تا بیایند و نتایج را بررسی کنند و بگویند آقای مربی شما در این چهار سال، این کارها را انجام داده ای و این کارها را هم نکرده ای و اگر نیاز به تغییر بود، تغییر حاصل شود و اگر هم نه، آن مربی به کارش ادامه دهد.