اعتراض جلالی به تغییر زمان قرعه‌کشی لیگ

تاریخ: 1396/04/12
زمان: 19: 39
نوع: خبر
سرمربی تیم فوتبال پیکان به نحوه برنامه‌ریزی لیگ برتر و تعویق در برگزاری قرعه‌کشی مسابقات اعتراض کرد.


به گزارش سایت روزنامه گل، در حالی که پیش از این اعلام شده بود مراسم قرعه‌کشی هفدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر پنجشنبه هفته جاری (15 تیر) برگزار خواهد شد، روز گذشته رئیس سازمان لیگ اعلام کرد این مراسم یکشنبه هفته آینده، یعنی 18 تیرماه برگزار خواهد شد.
این در حالی است که تمام تیم‌های لیگ برتر دوران آماده‌سازی خود را سپری می‌کنند و مشخص شدن تکلیف قرعه‌کشی و حریفان تیم‌ها، می‌توانست به آنها را در این مسیر و به خصوص انجام بازی‌های دوستانه کمک بیشتری کند. درست مانند لیگ‌های اروپایی که از مدت‌ها قبل قرعه‌کشی اکثر آنها انجام شده و تمام تیم‌ها برنامه بازی‌ها و حریفان خود را تا پایان سال به طور دقیق در اختیار دارند.
مجید جلالی، سرمربی پیکان یکی از مربیانی است که به تعویق و تأخیر در برگزاری مراسم قرعه کشی اعتراض دارد. او در این خصوص گفت: با توجه به برنامه‌ریزی تیم‌ها برای هرچه بهتر سپری شدن دوران آماده‌سازی پیش فصل و انجام بازی‌های دوستانه، تیم‌های لیگ برتر نیاز دارند خیلی زودتر از اینها تکلیف بازی‌های خود را بدانند. شما می‌دانید اکثر تیم‌های لیگ برتر در دوران آماده‌سازی مقابل هم به میدان می‌روند و اگر قرعه‌کشی بازی‌ها زودتر انجام شود، تیم‌ها می‌توانند خیلی زود و با خیال راحت حریفان‌شان را انتخاب کنند. اگر در قرعه‌کشی شرایط طوری رقم خورد که ما مجبور شدیم در هفته‌های ابتدایی مقابل همان تیم‌هایی که برای بازی دوستانه با آنها برنامه‌ریزی کرده‌ایم به میدان برویم، مشخص نیست این بازی های دوستانه بیشتر به سود تیم‌ها خواهد بود یا خیر.
وی افزود: از آن طرف پس از انجام قرعه‌کشی هم ممکن است بسیاری از بازی‌های دوستانه‌ای که از قبل فیکس شده‌اند، به هم بخورد و دردسر هماهنگی بازی‌های دوستانه تازه برای تیم‌ها ایجاد شود. بنابراین یک مربی برای حساس‌ترین دوران آماده‌سازی تیم خود نمی‌تواند از قبل برنامه‌ای داشته باشد و این قطعاً روی کیفیت بازی‌ها در شروع لیگ تأثیرگذار خواهد بود. انتظار ما از سازمان لیگ عملکرد تخصصی‌تر نسبت به این گونه موارد است.
سرمربی پیکان گفت: وقتی با مسئولان سازمان لیگ صحبت می‌کنم، آنها همیشه از تبعیت کردن از نحوه برگزاری مسابقات از کشورهای معتبر فوتبال اروپا می‌گویند و به عنوان مثال طولانی بودن زمان نقل‌وانتقالات به مدت چهار ماه را مثال می‌زنند و می‌گویند این زمان باید با تقویم فوتبال بین‌اللملی مطابقت داشته باشد. در حالی که می‌دانیم این موضوع عملاً به ضرر فوتبال و تیم‌های ماست. پس چگونه است که در مقوله برنامه‌ریزی و اعلام تقویم مسابقات در سریع‌ترین زمان ممکن از کشورهای پیشرفته تبعیت نمی‌کنیم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.