b_Newsدر تقابل علی‌ها مشکلی پیش نمی‌آید

درخشان: دایی و کریمی سراغ حاشیه نمی‌روند

تاریخ: 1396/04/13
زمان: 08: 14
نوع: خبر
پیشکسوت فوتبال ایران به علی کریمی در ابتدای راه مربیگری‌اش توصیه می‌کند که از افراد باتجربه در زمینه کار مربیگری استفاده کند.

به گزارش سایت روزنامه گل، حمید درخشان پیشکسوت فوتبال ایران به علی کریمی در ابتدای راه مربیگری‌اش توصیه می‌کند که از افراد باتجربه در زمینه کار مربیگری استفاده کند تا به او کمک کنند و کریمی بتواند راحت‌تر و سریع‌تر رو به جلو حرکت کندو در نهایت بتواند در مربیگری هم مثل دوران بازیگری‌اش موفق باشد.

علی کریمی کار مربیگری‌اش را رسما شروع کرد. در این رابطه چه نظری دارید؟‌
برای علی کریمی بسیار بسیار آرزوی موفقیت دارم و ان‌‌شاءا... در مربیگری هم مثل دوران فوتبالش موفق باشد.

به نظر شما کریمی راه درستی را انتخاب کرد که از ابتدا هدایت یک تیم لیگ‌برتری را قبول کرد؟‌
راه درست را من نمی‌توانم بگویم و خودش تشخیص داده و حتما در خودش این توانایی را دیده که این راه را انتخاب کرد و ان‌‌شاءا... در راهی که انتخاب کرده موفق می‌شود.

بی‌تجربه بودن علی کریمی در مربیگری برایش مشکل‌ساز نمی‌شود؟‌
ما به این دید به موضوع نگاه می‌‌کنیم که هم تجربه خوبی کسب کند و هم موفقیت خوبی به دست بیاورد.

چه توصیه‌ای به علی کریمی در ابتدای راه مربیگری‌اش دارید؟‌
این که بتواند از باتجربه‌ها در این زمینه استفاده کند تا به او کمک کنند و راحت و سریع‌تر بتواند رو به جلو حرکت کند.

این که می‌گویند اخلاق علی کریمی به گونه‌ای است که نمی‌تواند با بازیکن تعامل کند را قبول دارید؟‌
نه، اینطوری نیست. وقتی خودش وارد کار شود به این موضوع پی می‌برد که یکی از قسمت‌های مربیگری روانشناسی و ارتباط با بازیکن است و خودش به خوبی این مساله را حل می‌کند.

خیلی ها منتظر تقابل دایی و کریمی هستند که با توجه به اختلافاتی که دارند معتقدند جذاب خواهد بود. شما هم چنین اعتقادی دارید؟‌
ربطی به این قضایا ندارد و هر دو نفر کار فنی خودشان را انجام می‌دهند و امیدوارم هم دایی و هم کریمی موفق باشند. پیروزی در این تقابل هم چیزی را تغییر نمی‌دهد چون در فوتبال این تقابل‌ها همیشه هست و هر کسی باهوش‌تر باشد در این تقابل موفق می‌شود.

یعنی این رویارویی حاشیه‌ساز نمی‌شود؟‌
نه، اصلا، بعید می‌دانم حاشیه‌ای درست شود. فکر نمی‌کنم هیچ‌کدام از آنها سراغ حاشیه بروند. یک بازی معمولی است و در نهایت شاید با همدیگر دست ندهند اما اتفاق خاصی نمی‌افتد. این همه بحث که مطرح شده هم گمانه‌زنی است و یک بازی معمولی مثل همه بازی‌هاست.