b_Newsحیف که علی کریمی دیر به نفت آمد

قاضی:‌امیدوارم کریمی را مثل علی دایی تنها نگذارند

تاریخ: 1396/04/13
زمان: 14: 05
نوع: خبر
در حالی که همه فکر می‌‌‌کردند فصل جدید فوتبال را برای سومین بار بعد از صبا و نفت تهران در سایپا با علی دایی استارت خواهد زد اما برخلاف همه حدس و گمان‌‌‌ها سر از مشهد و تیم پدیده درآورد.

سیدیاسر رضوی / در حالی که همه فکر می‌‌‌کردند فصل جدید فوتبال را برای سومین بار بعد از صبا و نفت تهران در سایپا با علی دایی استارت خواهد زد اما برخلاف همه حدس و گمان‌‌‌ها سر از مشهد و تیم پدیده درآورد. محمد قاضی که هنوز کارش را با این تیم شروع نکرده دو گل در اولین بازی تدارکاتی شاگردان مهاجری به ثمر رساند و از برنامه‌‌‌هایی می‌‌‌گوید که برای این فصل در لیگ هفدهم برای خودش در نظر گرفته و در ادامه از اینکه چرا شاگرد علی دایی نشد و اینکه علی کریمی سرمربی نفت شد با ما حرف به میان آورد.
 
چه شد که به پدیده پیوستی آنهم با پیشنهادهای زیادی که درخصوص تو شنیده می‌‌‌شد؟
با توجه به اینکه می‌‌‌خواستم امسال هم سال خوب فوتبالی داشته باشم مذاکراتی با پدیده و آقای مهاجری داشتم که در این مذاکرات حس خوب ایشان به خاطر انگیزه‌ای که داشتند به من منتقل کردند. از سوی دیگر حفظ شاکله اصلی تیم و اضافه کردن بازیکنان با کیفیتی که قبلا همبازی من بودند من را در این تصمیم‌گیری بسیار کمک کرد و یاد و خاطره سه سال حضور موفق در ذوب آهن برایم زنده شد. یکی دیگر از دلایل هم وجود آقا امام رضا (ع) و انرژی مثبتی که به من داد و باعث شد این پیشنهاد را قبول کنم. امسال امیدوارم سال خوبی در پدیده داشته باشم و مثل فصل قبل روند روبه رشدم را ادامه دهم.


قبلا گفته بودی که امسال سال مهمی برای تو در آستانه جام جهانی است و می‌‌‌خواهی انتخاب درستی داشته باشی که عملکردت به چشم بیاید. پدیده این فاکتورها را دارد؟
من امسال پیشنهادهای خوبی داشتم اما چون هدفم تکرار سال قبل خوب فوتبالی‌ام بود پدیده را انتخاب کردم چون می‌‌‌خواهم شرایطی فراهم شود که بتوانم  در لیست تیم ملی برای جام‌جهانی قرار بگیرم و یک سال فوق‌العاده را رقم زده و به موفقیت‌‌‌های خوبی با این تیم برسم. بازی‌‌‌های پدیده در فصل قبل را می‌‌‌دیدم و حتی مقابل خود ما در مشهد بازی کرد این تیم همیشه هجومی و خطرناک نشان داده است. پدیده کادرفنی و بازیکنان خوبی دارد و سعی کردم تمام مسایل و شرایط را بسنجم و یک انتخاب خوب داشته باشم بتوانم ان شاء ا... با انتخاب خوبم روند روبه رشدم در فصل گذشته را ادامه دهم و یک فصل رویایی را با کمک کادرفنی و بازیکنان تیم برای هواداران و مردم خوب مشهد رقم بزنم.
 
 
خیلی‌‌‌ها منتظر هت تریک تو با علی دایی بودند و منتظر رونمایی از تو با لباس سایپا. چرا سایپا نشد در حالی که شنیده شد مذاکره هم داشتید و دایی هم حسابی خواهان جذب تو بود؟
من دو سال خوب را با آقای دایی داشتم. علی آقا یکی از مربیان خوب من بود و فصل قبل بهترین سال فوتبالی ام از نظر گلزنی و قهرمانی در جام حذفی بود. واقعا کنار آقای دایی کار کردن افتخار بزرگی است که نصیب هر بازیکنی نمی‌‌شود.  من سعی کردم بهترین عملکرد را در خدمت علی آقا داشته و یک بازیکن تاثیرگذار به عنوان یک شاگرد برای ایشان باشم.. امیدوارم بازهم در سال‌‌‌های آینده این شانس را داشته باشم که شاگردی ایشان را بکنم. برای سایپا و علی آقا هم در فصل پیش رو آرزوی موفقیت می‌‌‌کنم.

 
در خبرها آمده بود که نفتی‌‌‌ها هم جلسه ای با تو داشتند و خواهان حفظ تو بودند. چه شد که به نتیجه نرسیدید؟
جلسه ای با مسئولان تیم نفت و آقای عرفانیان داشتیم و دیدم اصلا شرایط خوب نیست.این جلسه قبل از اینکه آقای علی کریمی به عنوان سرمربی انتخاب شود برگزار شد. شرایط طوری بود که اصلا نشد در مورد پیشنهاد آنها فکر کنم و صحبت‌‌‌ها هم که در حد حرف بود. من شرایط تیمی را در نفت ندیدم و همین شد که به آن فکر نکردم.

 
علی کریمی سرمربی این تیم شد. دوست داشتی با او کار می‌‌‌کردی در حالی که شنیده شد در لیست او هم قرار داشتی؟
از آقای کریمی ممنونم و شنیدم که در لیست ایشان قرار داشتم. این اتفاق نمی‌‌توانست رخ بدهد چون با پدیده توافق کرده بودم و به آقای مهاجری قول داده بودم که بروم. با این حال از اینکه به من لطف داشتند و جزو بازیکنانی بودم که در لیست انتخابی ایشان قرار داشتم خوشحال و ممنون او هستم. علی کریمی یک بازیکن فوق العاده و یک دوست خوب برای من است. حیف که علی کریمی دیر انتخاب شد وگرنه حتما به پیشنهاد ایشان فکر می‌‌‌کردم و قطعا کار کردن با او عالی است. با این حال حالا که آمده باید حمایت شود تا تیم نفت با توجه به شرایطی که دارد در لیگ و آسیا موفق باشد و امیدوارم این اتفاق رقم بخورد.

 
با تجربه ای که در نفت داشتی به نظرت با این شرایط علی کریمی می‌‌‌تواند موفق باشد؟
امیدوارم علی آقا موفق باشد چون دوست خوب من است و روزهای خوبی با هم در پرسپولیس داشتیم. خیلی دوست دارم موفق باشد چون کار سختی را قبول کرده با توجه به زمان کمی که به بازی‌‌‌ها مانده است. امیدوارم باشگاه از ایشان حمایت کند و با برآورده کردن شرایط  او در گام نخست سرمربیگری اش موفق باشد و مثل علی دایی او را تنها نگذارند.

 
راستی چه شد که در آخرین لحظه پیشنهاد ذوبی‌‌‌ها و شخص امیر قلعه نویی را بی پاسخ گذاشتی؟ قطعا رفتن به ذوب آهن و تکرار روزهای خوبت در این تیم خیلی می‌‌‌توانست به تو کمک کند.
روز آخر بود که امیرخان تماس گرفت که آنجا بروم اما چون به آقای مهاجری و تیم پدیده قول داده بودم دیگر نشد در خدمت امیرخان باشم. از آقای قلعه نویی و باشگاه ذوب آهن هم تشکر می‌‌‌کنم اما متاسفانه قول و قرارها را با آقای مهاجری گذاشته بودم و از نظر اخلاقی درست نبود که زیر آنها بزنم. امیدوارم تیم ذوب آهن با امیرخان موفق باشد. من همیشه این تیم را دوست داشتم چون با این تیم و مردم اصفهان افتخارات زیادی را کسب کردم و نایب قهرمان آسیا شدیم. این مساله یکی از افتخارات من بوده و ان شاء ا... فرصتی پیش بیاید که بتوانم یک روز در خدمت امیرخان، مردم خوب اصفهان و تیم ذوب آهن باشم.

 
دیر قرارداد بستن تو و بعد از مذاکره با پارس جنوبی جم و سایپا و برخی دیگر تیم‌‌‌ها این شائبه را به وجود آورد که مبلغ بالایی می‌‌‌خواستی و این مساله باعث شد به تفاهم نرسی. واقعا این طور بود؟
هر بازیکنی بالاخره در بحث‌‌‌های مالی یک مبلغ را درخواست می‌‌‌کند و باشگاه‌‌‌ها هم یک برآوردی دارند و پیشنهاد می‌‌‌دهند و در نهایت با بالا و پایین شدن مبلغ به نتیجه می‌‌‌رسند. انتخاب پدیده یک بحث دلی بود و بحث‌‌‌های مالی در درجه نخست نبود. بالاخره من دو سالی که درتیم‌‌‌های صبا و نفت تهران گذراندم شرایط مالی ما را اذیت کرد و امسال دوست داشتم در شرایطی کار کنم که این مساله اتفاق نیفتد و در کار فنی من تاثیری نداشته و سال با آرامش و با کیفیتی را از نظر فنی سپری کنم. من هیچ پیشنهادی به هیچ باشگاهی ندادم و پیشنهادهایی که آنها ارایه کردند و مبلغ‌‌‌ها مشخص است که یکسری صحبت‌‌‌ها شده که قاضی مبلغ بالایی را درخواست کرده است.

 
پدیده تیمی هجومی است و مهاجری این مساله را به خوبی نشان داده است. به نظرت این تیم می‌‌‌تواند جزو بالانشینان لیگ باشد و تو را به تیم ملی که یکی از اهدافت طی این چند سال بوده نزدیک کند و چقدر امیدوار هستی کی روش بازی‌‌‌های تو را در حالی که این فصل تهران نیستی به خوبی نگاه کند؟  

 پدیده همان طور که گفتم تیم خوبی است و امسال هم تیم قدرتمندی را روانه مسابقات خواهد کرد. قطعا این شرایط به من برای رسیدن به خواسته‌ام که پوشیدن پیراهن تیم ملی است کمک خواهد کرد. من تمام تلاشم را می‌‌‌کنم به تیم ملی برسم و ناامید نیستم چون می‌‌‌دانم کی روش همه بازیکنان لیگ را زیر نظر دارد و قبلا این مساله را ثابت کرده است. همیشه تلاش کردم به پیراهنم عرق بورزم. امسال با تمام غیرت و وجود و توان انرژی می‌‌‌گذارم که ان شاءا... این تیم موفق باشد و در یک جایگاه بالاتری با توجه به کادرفنی، کادر مدیریتی و بازیکنان خوبی که جذب کردند دست پیدا کند. تمام تلاش  من این است که در فهرست تیم ملی باشم و با قدرت برگردم و برای تیم کشورم مثمرثمر باشم.
 
 
کارت را  در پدیده با گل شروع کردی و در بازی دوستانه این تیم در اردوی ترکیه دو گل زدی. به نظر می‌‌‌رسد امسال حسابی برای آقای گلی هم نقشه کشیده ای؟
یک بازی دوستانه با یک تیم ترکیه ای که تیم محکم و قدرتمندی بود داشتیم. خدا را شکر با برد شروع کردیم و من هم گل زدم. امیدوارم این روند را ادامه دهیم. من می‌‌‌خواهم هر روز موفق تر از روز قبل باشیم و امسال سالی است که می‌‌‌خواهم روند فصل گذشته را تکرار کنم و امیدوارم این شروع برای من شروعی برای قرار گرفتن در جمع مدعیان آقای گلی لیگ هفدهم باشد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.