b_Newsهفته بیستم لیگ دسته اول آزادگان

بازگشت نادر با داربی شمالی‌ها

تاریخ: 1395/11/10
زمان: 20: 16
نوع: گزارش
خونه‌به‌خونه بابل و سپیدرود رشت در داربی شمالی‌ها، آغازکننده هفته بیستم لیگ دسته یکم فوتبال ایران هستند.

آرش جعفری / خونه‌به‌خونه بابل و سپیدرود رشت در داربی شمالی‌ها، آغازکننده هفته بیستم لیگ دسته یکم فوتبال ایران هستند.
هفته بیستم از امروز با برگزاری دو دیدار استارت می‌‌خورد و مابقی بازی‌ها فردا سه‌شنبه برگزار می‌شود.
تساوی ملوان در داربی گیلانی‌ها معروف به ال‌گیلانو باعث شد که مدعیان صعود با توجه به نتایج خوبی که کسب کردند به این تیم نزدیک‌تر شوند. خصوصا گل‌گهر سیرجان که در فاصله سه امتیازی صدرنشین قرار گرفت.
سایر تیم‌های مدعی هم مثل سپیدرود، پارس جنوبی، بادران و نساجی منتظر کوچک‌ترین لغزش از صدرنشین هستند تا باز هم فاصله خود را کم‌تر کنند.
رقابت شانه‌به‌شانه تیم‌ها و فاصله کم باعث شده که رقابت‌های لیگ یک به اوج خودش برسد و در هفته‌ای که پیش رو داریم شاهد تغییرات زیادی در جدول خواهیم بود. البته این موضوع تنها به صدر جدول محدود نمی‌شود چرا که در ته جدول هم باتوجه به دو دیدار عقب افتاده فجر سپاسی شاهد رقابت سخت و نفسگیر بین پنج تیم فانوس‌ به دست خواهیم بود.
خونه‌به‌خونه که مرزبان را برکنار کرد بعد از شکست سنگین مقابل پارس‌جنوبی در خانه با دستیاران مرزبان دست کمک به سوی نادر دست‌نشان دراز کردند. نادر که فصل پیش در چنین مقطعی، هدایت نفت آبادان را که وضعیتی بدتر داشت برعهده گرفت و این تیم را لیگ برتری کرد، حالا مازندرانی‌ها امیدوارند که او بتواند خونه‌به‌خونه را به لیگ برتر برساند تا بعد از سال‌ها نماینده‌ای در لیگ برتر داشته باشند.
نادر دست‌نشان در اولین حضور خودش بعد از بازگشت به لیگ یک باید به مصاف سپیدرود رشت برود. داربی شمالی‌ها خصوصا وقتی یک سر آن مازندرانی‌ها و رشتی‌ها باشند حساس‌تر از قبل خواهد بود. خونه‌به‌خونه به دنبال این است که از جایگاه هشتم جدا شود و به جمع مدعیان برگردد. در مقابل سپیدرود که دور برگشت را ضعیف شروع کرده به دنبال این است تا هم اولین پیروزی دور برگشت را شروع کند و هم اینکه بتواند باتوجه به بازی‌های عقب‌افتاده‌ای که دارد خودش را به صدر نزدیک‌تر کند و جایگاه از دست‌رفته‌اش را پیدا کند. نظرمحمدی شاگرد سابق نادر بوده و حالا باید دید آیا او می‌تواند استاد خودش را متوقف کند یا نه.
در دومین بازی امروز پارس‌جنوبی که در رتبه چهارم قرار دارد در خانه میزبان تیم ته‌جدولی فولاد یزد است. تارتار و شاگردانش که دوباره به جمع مدعیان برگشته‌اند در خانه به دنبال این هستند تا با یک پیروزی ساده در جایگاه خود باقی بمانند. آنها می‌دانند از دست دادن امتیاز در این شرایط یعنی چند پله سقوط! در مقابل هم فولاد یزد برای اینکه از ته‌جدول جدا شود و به ماندن در لیگ امیدوار باشد، باید در جم از پارس‌جنوبی امتیاز بگیرد.
دو تیم در بازی رفت در یزد به تساوی دست پیدا کردند.
شایان ذکر است هفت دیدار باقی مانده فردا برگزار خواهد شد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.