b_Newsبرای مهدی که جای محمد را گرفت

از طارمی بعدی بترس!

تاریخ: 1396/04/14
زمان: 09: 15
نوع: خبر
بردیا احمدی

با آنکه مهلت مهدی طارمی برای توافق با باشگاه خارجی، پرداخت پول رضایتنامه به پرسپولیس و جدایی از این باشگاه به پایان رسید، اما او دیروز حاضر نشد در تمرینات سرخپوشان شرکت کند. در عوض درست همان ساعت برگزاری تمرین نوبت صبح، طارمی راهی باشگاه پرسپولیس شد تا در جلسه‌ای دیگر با علی‌اکبر طاهری مصرانه خواهان دریافت رضایتنامه‌اش شود. مسوولان باشگاه هم بعد از این جلسه خبر پافشاری طارمی برای جدایی از پرسپولیس را روی سایت باشگاه گذاشتند تا موج منفی بزرگی علیه این بازیکن در فضای مجازی ایجاد شود.
طازمی می‌گوید در سال منتهی به جام‌جهانی دلش می‌خواهد خارج از کشور توپ بزند؛ حتی اگر پای یک لیگ درجه دو و سه در کشورهایی مثل بلژیک و یونان در میان باشد. همه این کارها به خاطر آن انجام می‌شود که طارمی جایگاهش در تیم ملی را برای جام‌جهانی تضمین کند و پس از مسابقات روسیه سر از یک تیم بزرگ در یک لیگ معتبر در بیاورد. در این میان نکته‌ای که ناگفته باقی می‌ماند آن است که کدام تیم اروپایی حاضر می‌شود با مهدی قراردادی فقط به مدت یک فصل ببندد و بعد از جام‌جهانی او را به امان خدا رها کند؟ آیا طارمی فکر کرده اروپا هم مثل ایران است که مدیران باشگاه‌ها با بازیکنان جوان قراردادهای شش‌ماهه یا یک‌ساله ببندند؟ این مساله به ویژه در مورد بازیکنی که برای جدایی نیاز به دریافت رضایتنامه دارد جدی‌تر است. چطور ممکن است باشگاهی حاضر شود یک میلیون یورو (حالا فرض کنیم مقداری کمتر) بابت فسخ قرارداد طارمی با پرسپولیس بپردازد و بعد چنین بازیکنی را فقط برای یک فصل در اختیار داشته باشد؟ طبعا مدیران مقصد بعدی طارمی هم آنقدر باهوش هستند که با او قرارداد طولانی‌مدت ببندند؛ در این شرایط حتی اگر همه خیالبافی‌های طارمی درست از آب در بیاید، او در جام‌جهانی بدرخشد و بترکاند و در نهایت پیشنهادهای بزرگ خارجی برایش برسد، باز هم فوتبالیست بوشهری سال آینده در جنین روزهایی در به در دنبال گرفتن رضایتنامه از باشگاه اروپایی‌اش خواهد بود. با این تفاوت که آنجا دیگر پرسپولیس نیست و مدیران باشگاه تا این حد در برابر درخواست‌های عجیب یک بازیکن کرنش نخواهند کرد.
طارمی امروز از حضور در تمرینات پرسپولیس طفره می‌رود. او دارد جایی را می‌پیچاند که تا همین سه سال پیش آرزو داشت 10دقیقه در هوای آن نفس بکشد. خب به هر حال ممکن است گاهی آدم‌ها را جو بگیرد، اما این جوگرفتگی بعضا می‌تواند پیامدهای بسیار ناگواری داشته باشد. قبل از مهدی طارمی، پرسپولیس یک پدیده لیگ یکی دیگر رو کرد که اتفاقا در فصل اول حضورش در این تیم موفق‌تر از ستاره بوشهری هم بود. او محمد عباس‌زاده نام داشت؛ بازیکنی که قدر شرایطش را ندانست و جاخالی داد تا همین آقای طارمی جای او را پر کند. عباس‌زاده در این سال‌ها به آب و آتش زد تا به پرسپولیس برگردد، با این وجود حتی 24گل زده او در لیگ یک هم باعث بازگشتش به جمع قرمزها نشد، چون طارمی جای پایش را سفت کرده بود. حالا اما خود طارمی دارد می‌رود و ممکن است هوای بازگشت زمانی به سرش بزند که دیگر خیلی دیر شده باشد؛ زمانی که یک «طارمی» جوان‌تر خط حمله پرسپولیس را به نام خودش سند زده باشد!

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.