b_Newsدر انتخابی تا لحظه آخر فکر می کردم جلو هستم اما نشد.../ از جیبم برای کمپ هزینه کردم

سهیلا منصوریان: شاید بعد از کمپ سراغ سینما رفتم

تاریخ: 1396/04/16
زمان: 10: 36
نوع: گفتگو
سهیلا منصوریان بعد از قهرمانی در لیگ برتر چین راهی ایران شد تا در انتخابی شرکت کند. رقابتی که به نفع او تمام نشد تا غایب مسابقات جهانی روسیه باشد.

نگار رشیدی

با پایان لیگ ووشو چین الهه و سهیلا منصوریان که کاپ قهرمانی را با تیم چانگ چونگ بالای سر بردند، به کشور بازگشتند تا در انتخابی تیم ملی شرکت کنند.

در این مسابقه الهه و شهربانو با گذر از سد رقیبان اردونشین شدند اما سهیلا که در چند وقت اخیر از نظر جسمی بارها به اوج رسیده بود و برای انتخابی هم 10 کیلو وزن کم کرده بود، نتوانست به خواهرانش بپیوندد. او در گفت و گو با «گل» از برنامه هایش تا یک سال آینده صحبت کرد.

 

لژیونری شما به قهرمانی تیم تان ختم شد.

بله خدا را شکر تیم ما خوب عمل کرد و در پایان هم نتیجه خوبی گرفتیم. در وزن 52 هم الهه با یکی از بهترین بازیکن های چین مسابقه داد و عنوان برترین بازیکن را کسب کرد. اما من چون باید برای انتخابی وزن کم می کردم مسابقه ندادم و الهه به وزن 52 آمد. اما در کل تیم خوبی بسته بودند و توانستیم تیم شیان که مدعی قهرمانی بود را شکست بدهیم و برای اولین بار چانگ چونگ توانست قهرمان لیگ شود.

 

با توجه به روزهای سختی که داشتید باز هم حاضر هستید در لیگ چین بازی کنید؟

بله حتما. چون این حضور و تن به تن شدن با چینی ها کمک زیادی به ما می کند. ما سال آینده المپیک آسیایی داریم که جزو مهم ترین مسابقات ووشو است و این رقابت نزدیک با چینی ها کمک می کند که در این میدان نتایج خوبی بگیریم. هرچند قراردادها در لیگ چین دو ساله است و اگر قرار به تمدید قرارداد باشد باید دوباره مذاکره کنیم.

 

انتظار می رفت مثلث خواهران منصوریان اردونشین شوند.چه شد که انتخابی را واگذار کردید؟

به هر حال بازی برد و باخت دارد. من تمام تلاشم را کردم و 10 کیلو هم وزن کم کرده بودم. بازی هم سه رانده و خیلی نزدیک بود و من فرصت جبران نداشتم. تا لحظه آخر فکر می کردم جلو هستم ولی متاسفانه نشد. هر ورزشکار در سال دو بار به اوج می رسد ولی من چند بار به خاطر مسابقات مختلف بدنم به اوج رسید و فراز و نشیب زیاد داشتم. البته این هم دلیل نمی شود ولی تمام تلاشم را می کنم که سال آینده جزو نفرات اصلی المپیک آسیایی باشم.

 

البته شما با برگزاری کمپ آموزشی خیلی زود برای خودتان مشغله درست کردید.

بله ما یک کمپ 15 روزه داریم که مثل اردوهای تیم ملی است و صبح و بعدازظهر تمرین خواهیم داشت. این کمپ با مربیگری خودم و نظارت خواهرانم برگزار می شود و می خواهم تمام آنچه که از چینی ها یاد گرفتم را به ورزشکاران کشورم آموزش دهم. ببینید در اردوی تیم ملی فقط نفرات برتر می توانند حضور داشته باشند و خیلی ها از بسیاری از تکنیک ها و تاکتیک ها سر در نمی آورند. به همین خاطر فدراسیون هم با برگزاری کمپ موافقت کرد تا به ورزشکاران کمک شود.

 

هزینه هایش چطور تامین می شود؟

این کمپ درآمد آنچنانی برای ما ندارد و همه هزینه ها را هم از جیب خودم می دهم. ما خوابگاه گرفتیم و با پزشک هم صحبت کردیم. حتی فیزیوتراپ هم داریم. فقط یک مربی چینی کم داریم (خنده). خشبختانه استقبال خیلی خوبی هم شد و امیدوارم در پایان هم نتایج خوبی بگیریم.

 

شهربانو از یک کار اقتصادی در سمیرم خبر داده بود.

بله از آنجایی که مردم سمیرم از نظر مالی قشر ضعیف هستند و مردم با کمبود شغل مواجه هستند، شهربانو تصمیم گرفت برای ایجاد اشتغال کاری کند. چون مردم سمیرم بیشتر باغدار هستند و این شغل تنها در سه ماه سال درآمد دارد. به همین خاطر با گروه رفاه صحبت کردیم و قرار شد در سمیرم فروشگاه رفاه راه بیفتد و 150 نفر بر سر کار بیایند. ما چون کارهای ورزشی می کنیم به کارهای اقتصادی هم سرک می کشیم. هرچند این بار برای کمک به مردم شهرمان بود.

 

این روزها که وقت بیشتری داری نمی خواهی سراغ سینما بروی؟

من چند پیشنهاد دارم ولی الان اولویتم کمپم است. بعد از کمپ حتما این کار را انجام می دهم. یکی از پیشنهاداتم برای حضور در فیلم من بوکسورم است که هنوز فیلمنامه را نخوانده ام و تصمیم نهایی را نگرفته ام.