b_Newsکسانی که جزو خانواده استقلال هستند آب به آسیاب دشمن نریزند

بابازاده: رحمتی همچنان گلر شماره یک استقلال است

b_News عده‌ای از اول فصل قصد ضربه‌زدن به استقلال را داشتند/ باید در تبریز 3 امتیاز را از ماشین‌سازی بگیریم
تاریخ: 1395/11/11
زمان: 06: 19
نوع: گفتگو
مربی دروازه‌بان‌های تیم استقلال معتقد است که از شروع فصل عده‌ای قصد ضربه زدن به این تیم را داشتند و این تحرکات هنوز هم ادامه دارد.

مهدی نوری / حمید بابازاده مربی دروازه‌بان‌های تیم استقلال معتقد است که از شروع فصل عده‌ای قصد ضربه زدن به این تیم را داشتند و این تحرکات هنوز هم ادامه دارد اما آنهایی که جزو خانواده استقلال هستند بهتر است آب به آسیاب دشمن نریزند. چرا که تیم منصوریان در حال حاضر بیشتر از هر چیزی به آرامش نیاز دارد و باید همه تلاش کنند تا آرامش به این تیم حاکم شود.


پیکان را در ورزشگاه آزادی شکست دادید. بازی چطور بود؟
پیکان تیم خیلی خوبی بود و کادرفنی خیلی خوبی دارد و بازیکنان جوان خیلی خوبی را آقای جلالی به کار گرفت و با اینکه 10 نفره بودند پابه‌پای ما بازی کردند اما ما در کل جریان بازی یعنی تا آخرین لحظه بازی را تحت کنترل خودمان داشتیم و از نقاط ضعف پیکان که آن را آنالیز کرده بودیم به خوبی استفاده کردیم و بردیم.


برخلاف نیم‌فصل اول که گل‌های زیادی نمی‌زدید در دو بازی اخیر شش گل زده‌اید. در مورد این اتفاق خوب در تیم‌تان صحبت می‌کنید؟
فکر می‌کنم ما غیر از بازی با پرسپولیس در تمام بازی‌ها به گل رسیدیم که نشان می‌دهد در فاز تهاجمی برنامه‌های زیادی برای گلزنی داریم. با اینکه در بعضی از بازی‌ها ایرادهایی در نوع بازی‌مان داشتیم اما در موقعیت‌سازی خوب عمل کردیم و در این دو بازی از موقعیت‌هایی که داشتیم خوب استفاده کردیم و در هر دو بازی گذشته سه گل زدیم.


با این شرایط توقع از تیم بالا نمی‌رود که بازی‌های بعدی را هم پرگل ببرید؟
به هر حال نیم‌فصل دوم سخت‌تر است و تیم‌ها بسته‌تر بازی می‌کنند و حتما به این‌گونه نیست که همه بازی‌ها را پرگل ببریم اما در تمرینات گذشته روی ضربات به چارچوب بیشتر کار کردیم و امیدوارم از موقعیت‌ها بهتر استفاده کنیم و پرگل ببریم.


در مورد رای فیفا که باعث شد از گرفتن بازیکن در نقل‌وانتقالات زمستانی محروم شوید، چه نظری دارید؟
به اعتقاد من نباید یک چنین سهل‌انگاری در چنین سطحی از فوتبال به وقوع بپیوندد و برنامه‌های یک تیم روی سهل‌انگاری هر کسی که مسوول این کار بوده، دچار مشکل شود. ولی این اتفاق افتاده و ما باید با وضع موجود به کارمان ادامه بدهیم. با اینکه امیدوارم این مشکل حل شود اما در غیر این‌صورت با جوان‌هایی که خیلی خوب دارند بازی می‌کنند راه‌مان را ادامه می‌دهیم.


بازی بعدی شما با ماشین‌سازی در تبریز است. چه تصوری از این بازی خارج از خانه دارید؟
تیم ماشین‌سازی متحول شده و آقای کاظمی کارش را خیلی خوب بلد است و مطمئنا بازی سختی را آنجا داریم اما باتوجه به شرایط تیم در نیم‌فصل دوم به قصد پیروزی به تبریز می‌رویم و تنها به سه امتیاز این بازی فکر می‌کنیم.


ماشین‌سازی در قعر جدول است و به شدت دنبال امتیاز است. این مساله کار شما را در تبریز سخت نمی‌کند؟
فکر می‌کنم امتیازها در نیمه‌دوم جدول خیلی بهم نزدیک است و بازی با تمام تیم‌هایی که پایین جدول قرار دارند در نیم‌فصل دوم سخت است اما برای ماندن در بالای جدول باید این بازی را ببریم و سه امتیاز را بگیریم.


خیلی‌ها روی گل اول پیکان سیدمهدی رحمتی را مقصر می‌دانند. به عنوان مربی دروازه‌بان‌های استقلال شما هم رحمتی را در آن صحنه مقصر می‌دانید؟
بیشتر از اینکه شنیده باشم مهدی روی آن گل مقصر باشد شاهد این اظهارنظر بودم که ضربه نعمتی استثنایی بود و مهار آن برای هر دروازه‌بانی سخت بود به همین دلیل اعتقاد ندارم که مهدی مقصر باشد. همان‌گونه که در تیم هیچ‌کس چنین نظری ندارد. مهدی تمام تلاشش را کرد اما توپ جایی رفت که دور از دسترس دروازه‌بان بود.


در مورد اظهارنظر منصوریان مبنی بر اینکه هر کسی گل بد بخورد گلر بعدی تیم جایش را می‌گیرد، چه نظری دارید؟
اصلا چنین چیزی را از منصوریان نشنیدم. بلکه ایشان گفته بود هر کسی که در تمرینات خوب باشد درون دروازه قرار می‌گیرد. رحمتی گلر اول ماست. همان‌گونه که سیدحسین حسینی هم لیاقت بازی کردن برای استقلال را دارد اما رحمتی همچنان گلر شماره یک استقلال است.


در مورد اختلافاتی که بین منصوریان و فتح‌ا...زاده پیش آمده صحبت می‌کنید؟
ما از اول فصل شاهد این بودیم که افرادی قصد ضربه زدن به استقلال را دارند و هر وقت تیم در راه رسیدن به آرامش و ثبات بوده عده‌ای با حاشیه‌سازی سعی در برهم زدن آرامش تیم داشتند و در موقعیت فعلی هیچ چیزی به اندازه آرامش کمک حال تیم ما نیست و بهتر است کسانی که جزو خانواده استقلال هستند آب به آسیاب دشمن نریزند. خوشبختانه این سوءتفاهمات برطرف شد و امیدوارم که دیگر شاهد تنش بین خانواده استقلال نباشیم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.