b_Newsمربی در حد علیپور نداریم

وقتی ورزشکار سالاری وزنه برداری الگو می شود !/رییس کوهنوردی: علیپور مثل رستمی می تواند تنها تمرین کند!

تاریخ: 1396/04/17
زمان: 08: 35
نوع: گفتگو
رضا زارعی رییس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی معتقد است رضا علیپور قهرمان سنگ نوردی جهان می تواند مثل کیانوش رستمی تنها و بدون مربی کار کند.

رضا زارعی رییس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی در خصوص تمرینات آماده سازی قهرمان سنگنوردی جهان گفت: علیپور در شرایطی عنوان قهرمانی دنیا را به دست آورد که به تنهایی و بدون مربی برنامه های آماده سازی خود را در قزوین دنبال کرد. تعصب و غیرت این ملی پوش و زندگی حرفه ای اش باعث شده که وی سال ها مرد اول سنگنوردی جهان باشد.نمی توانیم برای علیپور مربی جذب کنیم، در ایران کسی هم سطح وی نیست. از بین گزینه های خارجی هم در دنیا کسی نیست که اطلاعات فنی اش در حد و اندازه های نماینده ایران باشد! البته در حال حاضر در دنیا تنها مربیان روس هستند که اطلاعات شان در حد و اندازه های علیپور است و ما نمی توانیم از آن ها دعوت به همکاری کنیم چراکه اگر به نوع تمرین علیپور پی ببرند دیگر نمی تواند در جهان حرف اول را بزند.

زارعی خاطرنشان کرد: معتقدم علیپور همانند کیانوش رستمی (وزنه بردار المپیکی کشورمان) به سطحی رسیده که خودش به تنهایی می داند که برای حفظ عنوان و رکوردش چگونه باید تمرین کند. این دسته از ورزشکاران مانند شیشه ای هستند که نباید به حریم آن ها نزدیک شد و فقط باید حمایت شوند، چون اگر بخواهیم با جذب مربی و تحت فشار تمرینات جدید آن ها را قرار دهیم می شکنند و دیگر نمی توانند برای ایران افتخارآفرینی کنند.

او یادآورشد: مربیان ایرانی نخبه و نامدار هستند. هم اکنون بسیاری از صخره نوردان ایرانی که عنوان قهرمانی آسیا را به دست آورده اند زیر نظر علیپور تمرین می کنند و ما می توانیم مربی هم به دیگر کشورها صادر کنیم. در این دوره از رقابت ها رکوردی که رضا علیپور در جام جهانی سوییس به دست آورد با رکورد جهانی اش هفت صدم اختلاف داشت و این به معنای آن است که ملی پوش کشورمان در اوج آمادگی است و مشکلی ندارد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.