b_Newsبه بهانه دعواي عجيب كي روش و اسدي

...و همچنان سواد فرهنگ نمي آورد!

تاریخ: 1396/04/17
زمان: 14: 28
نوع: خبر
شاهين تهراني

در سال‌هاي اخير كه سطح تحصيلات آكادميك در كشورمان بالا رفته است، خيلي راحت تر از قبل مي توانيم ضرب المثل سواد شعور نمي‌آورد را درك كنيم و بفهميم كه سواد و مدرك داشتن نه تنها شعور به همراه نمي آورد كه حتي به فرهنگ آدمي هم نمي افزايد و انسان‌ها تا انتهاي عمرشان تقريبا هماني هستند كه از ابتداي شكل گيري شخصيت‌شان بوده اند. مگر انكه كاملا هوشيارانه و منتقدانه به خود نگاه كنند و براي بهتر شدن - درمان - به شكلي آگاهانه اقدام كنند.
كارلوس كي روش كبير كه امروز صاحب ركورد بهترين و مقتدرترين صعود تيم ملي ايران به جام جهاني شده و در رنكينگ اخير فيفا هم توانسته تيم ملي را صاحب بهترين جايگاه خودش در جدول رده بندي (با نحوه امتياز بندي جديد) كند، نمونه كاملي از اين ماجرا در دنياي فوتبال است. مردي كه هيچ كس نميتواند در سواد و ارزش فني بالاي فوتبالي‌اش ترديدي كند ولي با رفتارها و بيان كلماتي كه نه در شأن مربي تيم ملي و نه در قواره سواد فني آدمي چون اوست، ثابت مي‌كند كه سواد فوتبال هم مثل سواد آكادميك براي كسي شعور و شخصيت به بار نياورده.
او در تازه ترين هتاكي هايش به مسوولان  ايراني به شكلي باور نكردني به دكتر اسدي دبيركل فدراسيون فوتبال تاخته و ضمن اينكه او را مانع پيشرفت تيم ملي دانسته است برايش القاب زشتي چون جادوگر هم تعيين كرده و با سبكي چاله ميداني خواستار بركناري وي شده است. اين در حالي است كه اسدي حتي در پاسخ به پست هتاكانه كي روش نيز پا را از دايره ادب خارج نكرده و اجازه نداده كه شرايط از حالت غيرشخصي‌ا‌ش بيرون برود. تاكيد و تكرار ميكنيم كه ترديدي در سواد و توان فني كي روش نداريم و تمام زحماتي كه او براي فوتبال ما كشيده را انكار نمي‌كنيم اما آيا تمام اينها به او اين اجازه را ميدهد كه رسما در رسانه ها به مسوولان و مردم ايران توهين كند؟
البته در اين ميان نكته منفي و زشتي هم در آنچه اسدي بيان كرده وجود دارد. ايشان در بخشي از حرفهاي‌شان گفته كه:«جلسه دوم –بين ايشان و كي روش- پنج ساعت به طول انجامید و به صورت ضبط شده فایل صوتی آن موجود است و اگر لازم باشد آن را در اختیار مردم خواهم گذاشت!» آيا واقعا دبيركل فدراسيون فوتبال بايد براي مذاكره پشت پرده‌اي كه با كي روش داشته از شنود و ضبط صوت استفاده مي‌کرده است؟ يعني فدراسيون حتي فضاي امن يك گفت و گوي دوستانه را هم براي سرمربي خارجي تيم ملي مهيا نكرده بوده است؟ از سوي ديگر آيا جناب اسدي مي‌دانند كه ضبط يك مذاكرات بدون اطلاع طرف مذاكره كننده، اگر جرم قضايي نباشد قطعا يك حركت زشت عرفي و اجتماعي است و با علم به اين مورد دست به چنين كاري زده اند؟ آيا كي روش با علم به اينكه مكالمات‌شان با دكتر اسدي ضبط مي‌شود - به گفته اسدي – به مردم و وزير ورزش توهين كرده كه اگر چنين باشد بايد از اين جسارت غيرقابل باور به شدت متعجب شد و در تعادل شخصيتي كي روش شك كرد!
با تمام اينها هيچ دعواي فوتبالي به كي روش يا اسدي يا هركس ديگري كه در يك سوي آن ايستاده است اجازه نمي‌دهد كه به شأن انساني طرف مقابل‌شان بتازند و بدين صورت هتاكانه و دشمنانه برايش بيانيه صادر كنند. حالا بايد صبر كرد و ديد كه فدراسيون فوتبال بابت اين توهين هاي سريالي آشكار كي روش براي او مجازات يا توبيخي در نظر خواهد گرفت يا حتي حالا كه كار رفتن به جام جهاني هم تمام شده، همچنان از سرمربي پرتغالي اش حمايت مي‌كند و بازهم به دبيركلش دستور سكوت مي‌دهد؟!

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.