b_Newsکنایه مرادی به رستمی: باید در اردو چیزهای بیشتری یاد گرفت حالا از هر کسی!

سهراب، راه کیانوش را نرفت

تاریخ: 1396/04/19
زمان: 13: 37
نوع: گزارش
اردوی تیم ملی وزنه برداری در حالی با کادر فنی جدید آغاز شد که سهراب مرادی کارش را از روز دوم اردو آغاز کرد.

نگار رشیدی

بالاخره پس از فراز و نشیب های بسیار و هدر رفتن زمانی طولانی، نخستین تمرین تیم ملی وزنه برداری با حضور محسن بیرانوند برگزار شد. این اردوی چهار هفته ای در ورزقان با هدف حضور در بازی های داخل سالن آسیا و تا حدودی قهرمانی جهان برپا شده است.

مجید عسگری، جابر بهروزی، صالح چراغی، مرتضی بیگلری، مسعود چترائی، علی مکوندی، رضا زارعی، محمد زارعی، سیدایوب موسوی، علیرضا سلیمانی، محمدرضا براری، بهداد سلیمی، رامین ربیعی و همایون تیموری 14 وزنه برداری بودند که استارت تمرینات را زدند. در نخستین روز اردو سهراب مرادی غایب بزرگ بود اما او خودش را به دومین روز تمرینات رساند تا ترکیب اردونشینان کامل شود. 

گویا سهراب قصد ندارد نوار طلایی اش را قطع کند و می خواهد از قهرمانی جهان هم با مدال طلا برگردد. مرادی که از المپیک ریو به سکوی کمتر از قهرمانی رضایت نداده، در مصاحبه اش اعلام کرد می خواهد به دور از حواشی شرایط جدید وزنه برداری را بپذیرد و فقط روی هدفش تمرکز کند.او روز اول به تمرین نرفت اما از روز دوم زیر نظر بیرانوند دست به وزنه شد.

هرچند بهداد سلیمی هم با حضور در اردو نشان داد خود را درگیر اختلافات نمی کند و ترجیح می دهد در مسیر تعیین شده گام بردارد.

در آن سو اما کیانوش رستمی که دیگر به عزیزدردانه فدراسیون تبدیل شده و این روزها نمونه بارزی از ورزشکار سالاری به نظر می رسد، در تهران و در کمپ تیم های ملی تنهایی تمرین می کند تا راه پیشرفت را دور از هم تیمی هایش طی کند.

قهر ادامه دار کیانوش بعد از المپیک و زیر بار تمرین گروهی نرفتن را همه از آن با خبرند. بعد از کیانوش، سهراب هم به نشانه اعتراض از وضعیت نامناسب وزنه برداری مدتی روانه خانه شد و خودش تمرین کرد. این دو وزنه بردار هر دو طلای المپیک را به گردن آویختند اما سهراب وقتی دید اوضاع می خواهد سر و سامان بگیرد با موج موافق شنا کرد و گفت:«دوست ندارم وارد حاشیه شوم اما اکنون که طلای المپیک را به دست آورده‌ام متوجه شدم باید در اردو چیزهای بیشتری یاد بگیرم حالا از هر کسی که باشد.»

اما کیانوش باز هم نقش مربی را بی اهمیت خواند و در واکنش به استعفای سجاد انوشیروانی صحبت هایی کرد که انتظار نمی رفت از یک قهرمان بشنویم و بخوانیم.  

 

الگو برداری از ورزشکار سالاری وزنه برداری!

نکته تاسفبار اما اینجاست که نماد ورزشکارسالاری که رستم کرمانشاهی پرچمدارش است، خیلی زود به ورزش های دیگر سرایت کرده است اما از زاویه ای دیگر.

مثل همین سنگنوردی که رضا علیپور باز هم عنوان قهرمانی جهان را کسب کرد. علیپور هم تنها تمرین می کرد. بدون مربی و در شرایط سخت. اما او واقعا مربی نداشت و چون آنطور که باید و شاید حمایت نمی شد کمر همت بست و تلاش کرد تا حالا در جهان همه او را با نام یوزپلنگ سنگنوردی بشناسند.

حالا رضا زارعی رییس فدراسیون کوهنوردی هم برای نیاوردن مربی کیانوش رستمی را دستاویز کرده و با توجیهات عجیب می گوید علیپور هم می تواند مثل کیانوش رستمی تنها تمرین کند چون مربی که در حد او اطلاعات داشته باشد وجود ندارد!

شاید اگر علی مرادی مقابل پدیده ورزشکار سالاری می ایستاد، حالا شاهد اتفاقات بهتری بودیم. با تمام این تفاسیر باید امیدوار بود که انتخاب موقت فدراسیون و تشکیل اردو به نتایجی در خور نام وزنه برداری کشورمان ختم شود.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.