b_Newsچه کسی می‌خواست کی‌روش اخراج شود آقای رییس؟

وقتی تاج «راننده» بود!

تاریخ: 1396/04/19
زمان: 12: 30
نوع: خبر
بردیا احمدی

غائله‌ای که بین اسدی و کی‌روش برپا شد و ناباورانه با حذف فوری دبیرکل فدراسیون فوتبال به پایان رسید، نکات و حواشی زیادی داشت. یک بخش جالب از این ماجرا به توضیح و تفسیرهای فدراسیون فوتبال پس از عزل اسدی مربوط می‌شد. آنها منتقد کی‌روش را برداشتند و این اتفاق فقط 24ساعت بعد از حملات وحشتناک سرمربی تیم ملی به آقای دبیرکل رخ داد. واضح است که در این شرایط افکار عمومی چطور موضوع را تحلیل می‌کند و به چه نتیجه‌ای می‌رسد. با این حال مهدی تاج اصرار دارد که خود اسدی می‌خواسته برود و تقارن این داستان با انتقادات کی‌روش کاملا تصادفی بوده است! هم فدراسیون در بیانیه پر از غلط و عجیبی که بعد از این برکناری صادر کرد روی این مساله تاکید داشت و هم خود تاج در مصاحبه‌های بعدی‌اش بر آن پای فشرد. رییس اصفهانی فدراسیون گفته در ماجرای برکناری اسدی حتی به مطالب رسانه‌ها هم اعتنایی نداشته، چرا که اگر اینطور بوده پارسال که رسانه‌ها خواهان برکناری کی‌روش بودند او کارلوس را عوض می‌کرد!
نخست آنکه معلوم نیست تاج دقیقا در مورد کدام بازه زمانی حرف می‌زند؟ کی رسانه‌های ایرانی به شکلی چشمگیر خواهان برکناری کی‌روش بودند که او مقابل این جریان مقاومت کرده؟  اوج تنهایی کارلوس طی شش سال حضورش در ایران به ماجرای درگیری او با برانکو مربوط می‌شد. در آن زمان هم حرف مردم و مطبوعات این بود که کی‌روش دارد حرف غیرمنطقی می‌زند، وگرنه تقریبا هیچ‌کس به گزینه عزل مربی پرتغالی حتی فکر هم نمی‌کرد. دوم اینکه قربانی کردن 24ساعته مردی مثل اسدی که فارغ از خوب و بد بودنش پایگاه اجتماعی چندانی نداشت کار سختی نبود. سخت این است که رییس مدعی اقتدار در ساختار فوتبال کشور، سر بزنگاه‌های مهم‌تر تصمیمات سریع، درست و جسورانه اتخاذ کند. مثلا همین آقای تاج که در قبال اسدی اینطور شدت عمل داشت، پارسال در اوج درگیری‌های کی‎روش و برانکو یک کلمه هم حرف نزد. سکوت او آنقدر طولانی شد که رسانه‌ها به انتقاد از وی پرداختند و بعدا خود تاج خاموشی‌اش را مصلحتی و از سر تدبیر و سیاست قلمداد کرد!
فعلا رابطه مهدی تاج و کارلوس کی‌روش خوب است. مربی پرتغالی امر می‌کند و اوامرش به اجرا در می‌آید. خب ظاهرا نباید مشکل خاصی هم باشد. فقط کاش تاج بداند این انعطاف و تعامل کی‌روش بیشتر به خاطر جایگاه حقوقی اوست. کفاشیان هم تا زمانی که رییس فدراسیون بود از سوی کارلوس تکریم می‌شد و مورد احترام قرار می‌گرفت، اما بلافاصله پس از تغییر رییس، آقای کی‌روش آن روی دیگرش را به کفاشیان نشان داد. خود تاج هم می‌تواند برای تصدیق این فرضیه به رویکرد کی‌روش در مورد خودش، پیش از حضور در پست ریاست فدراسیون فوتبال توجه کند؛ همان روزها که او به عنوان مسوول سازمان لیگ برنامه مسابقات را منتشر می‌کرد، اما کی‌روش می‌گفت انگار یک «راننده تاکسی» این برنامه را چیده!

 

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.