b_Newsبرانکو ما را بدون دغدغه به جام‌جهانی برد ولی توهین نکرد

درخشان: امروز جلوی کی‌روش را نگیرند فردا رییس فدراسیون هم عوض می‌کند

b_News اسدی چون به کی‌روش باج نداد منفور شد
تاریخ: 1396/04/19
زمان: 17: 07
نوع: خبر
سرمربی سابق پرسپولیس که در مقطعی با کی‌روش به مشکل خورده بود و در واقع او هم از دم تیغ این مربی پرتغالی گذشته می‌گوید متاسفانه دیگر این توهین‌ها عادی شده است.


آرش جعفری / سرمربی سابق پرسپولیس که در مقطعی با کی‌روش به مشکل خورده بود و در واقع او هم از دم تیغ این مربی پرتغالی گذشته می‌گوید متاسفانه دیگر این توهین‌ها عادی شده و اگر کی‌روش غیر از این عمل ‌کند باید تعجب کرد.
حمید درخشان فدراسیون را مقصر می داند چرا که اگر از ابتدا مقابل او  ایستاده بودند امروز او جرات نداشت که به مدیران رده بالای فدراسیون توهین کند ودر برکناری آنها نقش اصلی را  داشته باشد.


کی‌روش در تازه‌ترین حرکتش باعث اخراج اسدی شده و در بیانیه‌ای که داده به صراحت به دبیرکل فدراسیون توهین کرده است؟
به این کارهای کی‌روش عادت کرده‌ایم. دفعه اول نیست که بخواهیم متعجب شویم. اگر غیر از این باشد باید تعجب کرد.  متاسفانه فدراسیون هیچ‌گاه با او برخورد نکرد تا کار به اینجا بکشد


خیلی‌ها عقیده دارند اسدی قربانی کی‌روش شده آن هم در حالی که یکی از مدیران رده بالای فدراسیون بود، که فوتبال را می‌فهمید و به قولی فوتبالی بود؟‌
من به شخصه اسدی را خیلی خوب می‌شناسم. او فوتبالی بود. من با او فوتبال بازی کرده بودم. نمی‌خواهم از اسدی طرفداری یک جانبه کرده باشم ولی او در این فوتبال زحمت کشیده، علاوه بر فوتبال یک مرد بااخلاق و تحصیل کرده هم بود. بنابراین نباید آقای تاج از چنین شخصیتی به راحتی عبور می‌کرد. واقعا جای تاسف دارد.


 تاج و فدراسیون مدعی شدند که این برکناری ربطی به کی‌روش نداشته؟‌
خب شاید الان ربط نداشته ولی همه از رابطه 4 ساله کی‌روش با اسدی خبر داریم. این دفعه اولی نبود که کی‌روش به اسدی گیر می‌داد و توهین کرد. اسدی چون فوتبالی بود و فوتبال و برنامه‌ریزی در فوتبال را می‌فهمید در برابر ‌خواسته‌‌های غیرمنطقی کی‌روش مقاوت می‌کرد برای همین کی‌روش با او به مشکل خورد و حالا با توجه به آن پیش زمینه راه کنار گذاشتن او را فراهم کردند.  فدراسیون از این موضوع ضرر خواهد کرد.


یعنی باید تا این حد به یک مربی اختیار تام داد؟‌
ببینید به یک مربی باید در حیطه چمن و زمین مستطیل اختیار تام داد مسایل مدیریتی و بیرونی به مربی ربطی ندارد. کی‌روش پا را خیلی فراتر گذاشته و در تعیین مدیران فدراسیون هم دخالت می‌کند و این ضعف بزرگی است.


خیلی‌ها به خاطر صعود به جام‌جهانی از او حمایت می کنند و می‌خواهند این توهین را  لاپوشانی کنند؟‌
ببینید وظیفه مربی موفقیت با تیم تحت هدایتش است. وظیفه کی‌روش صعود به جام‌جهانی  و موفقیت  با تیم ملی بوده است. حال با توجه به پولی که او گرفته شق‌القمر نکرده است. او حیطه کارش در زمین چمن است . نباید در کارهای مدیریتی فوتبال دخالت کند. البته کار او از دخالت گذشته! دیگر راحت توهین می‌کند. من از دوستان در فدراسیون سوال دارم مگر فقط کی‌روش ما را به جام‌جهانی برده است؟‌ آقای مهاجرانی، برانکو، مایلی‌کهن و ویرا هم ما را به جام‌جهانی برده اند و اتفاقا ما با مربیانی ایرانی در جام جهانی بهتر نتیجه گرفته‌ایم.


اتفاقا در این چند روزه برانکو را با او به لحاظ اخلاقی مقایسه کرده‌اند؟
شما فقط نباید برانکو را اخلاقی مقایسه کنید. او به لحاظ فنی هم عملکرد خوبی داشت و یک بازی زودتر صعود ایران را به جام‌جهانی قطعی کرد و بازی مقابل ژاپن تشریفاتی بود. اما برانکو به خاطر موفقیتش هیچ‌گاه توهین نکرد. اما این آقا هم توهین می کند و هم همه را زیر سوال می‌برد. انگار فقط او مربیگری بلد است.


فدراسیون را چقدر این موضوع مقصر می‌دانید؟‌
فدراسیون تمام کمال مقصر است. چرا که به او اختیار تام داده‌اند. او برای کل فوتبال ایران تصمیم می‌گیرد . در حالی که وظیفه او فقط تمرین دادن و هدایت تیم ملی است.


وزیر ورزش باید دخالت کند یا نه؟
من نمی‌خواهم بگویم چه کسی باید دخالت کند و دخالت نکند، اما این وظیفه مقام بالاتر در راس ورزش و فدراسیون فوتبال است که باید جلوی حرف‌های زشت این آقا را بگیرد.


احتمال دارد  فردا روزی هم این رفتار را با تاج داشته باشد؟‌
مگر با کفاشیان بد برخورد نکرد. پس تاج هم جای خود دارد. آقای تاج باید قاطعانه تر با او برخورد کند. وقتی او به راحتی به همه توهین می‌کند. و کل یک فدراسیون را زیر سوال می‌برد پس این اتفاق می‌تواند برای تاج هم رخ دهد.


کانون مربیان هم در واکنش به صحبت های کی‌روش بیانیه داد شما با این بیانیه موافق بودید؟
بله باید یکی باشد که از حقوق مربیان ایرانی دفاع کند. این وظیفه قانونی  کانون مربیان بود که از آقای اسدی که یک فوتبالی بود حمایت کند.


در لابه لای صحبت‌هایتان اشاره داشتید که با مربی ایرانی بهترین نتایج را در جام‌جهانی گرفتیم آیا الان هم به صلاح هست او را برکنار کنیم و در جام‌جهانی با مربی ایرانی حضور پیدا کنیم؟
بله باز هم می گویم بهترین نتیجه را با مربی ایرانی گرفتیم. تنها برد ما در جام‌جهانی ، جلال طالبی است. با مهاجرانی هم در 1978 خوب بودیم بنابراین ثابت شده که با مربی ایرانی هم می‌توانیم خوب کار کنیم. البته من ایشان را به لحاظ فنی قبول دارم در  مرحله مقدماتی خوب نتیجه گرفته و بی‌دغدغه صعود کردیم.  ولی  نباید به خاطر این مساله هر چه می خواهد به ما توهین کند. او باید کنترل شود و در این بین فدراسیون باید قاطع برخورد کند و او را متوجه سازد که نباید به مربیان و ارکان رده بالا فدراسیون توهین کند.


گویا در بیانیه‌اش تمایل به حضور دوباره محمد نبی در پست دبیرکلی داشته‌؟‌
آقای نبی فرد بسیار بزرگ و کاربلدی در فدراسیون بودند اما کی‌روش حق ندارد در خصوص انتصاب آدم‌ها تصمیم بگیرد. چون وظیفه او نیست. امیدوارم آقای تاج و هیات رییسه فدراسیون زودتر به خودشان بیایند و جلوی  توهین های این آدم را بگیرند. 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.