b_Newsبا من صحبتی درباره حضور در نفت نشده اما

علی انصاریان: علی کریمی بخواهد، حوله دستم می‌‌گیرم و بازیکنانش را هم باد می‌‌زنم!

b_News طارمی می‌‌تواند برود اما نباید باعث دلخوری هواداران شود/ صد سال دیگر، کسی مثل جادوگر نمی زاید!
تاریخ: 1396/04/20
زمان: 15: 34
نوع: خبر
یکی از اتفاق‌‌های جذاب لیگ هفدهم، نشستن علی کریمی روی نیمکت نفت تهران است تا به این ترتیب جادوگر اولین تجربه سرمربیگری خود را با این تیم به دست آورد.

حامد جیرودی / یکی از اتفاق‌‌های جذاب لیگ هفدهم، نشستن علی کریمی روی نیمکت نفت تهران است تا به این ترتیب جادوگر اولین تجربه سرمربیگری خود را با این تیم به دست آورد اما حضور شماره هشت بزرگ و اسطوره ای پرسپولیس در نفت، سسب شده تا اخبار مختلفی درباره او و تیم اش به گوش برسد. یکی از این اخبار، حضور علی انصاریان دوست و همبازی سابق کریمی روی نیمکت نفت، به عنوان مربی این تیم است. به همین خاطر به سراغ انصاریان که او هم دیگر زمانی شماره هشت سرخپوشان را به تن می‌‌کرده است، رفتیم تا این موضوع را از زبان او جویا شویم اما انصاریان که مدت‌‌هاست وارد دنیای بازیگری و سینما شده است، در گفت و گویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد هیچ صحبتی درباره حضور در نفت با او نشده اما اگر کریمی از او بخواهد، حاضر است به او کمک کند.

در استوری اینستاگرامت عکس یک دختربچه پا به توپ را گذاشته بودی!
بله این دختر خانم خواهر یکی از دوستانم است که سه سالش است و خیلی به توپ علاقه دارد!

یعنی فوتبال را دوست دارد؟
نه اصلا هنوز نمی‌داند فوتبال چیست اما عاشق توپ است و به همین خاطر او را به مدرسه فوتبال بردیم و با صندل و دمپایی توپ بازی می‌‌کرد!(می خندد)

خودت چه کار می‌‌کنی؟
طبق معمول درگیر فیلم و سینما هستم و کتاب می‌‌خوانم!

چه جالب!
بله. مدتی است که وقتم را گذاشته ام برای کتاب خواندن. به هر حال هر چه اطلاعاتم بیشتر باشد، بهتر می‌‌توانم در سینما کار کنم.

چقدر خوب که کتاب می‌‌خوانی.
واقعا همین طور است. من حالا نسبت به دوره فوتبال، وقت بیشتری دارم و برای همین کتاب خواندن یکی از سرگرمی‌‌های مورد علاقه ام شده است.

آخرین کاری که انجام دادی چه بوده است؟
دو سه ماهی است که کاری نداشته ام. دوست دارم فیلمنامه‌‌های خوب را بخوانم تا اگر کاری هم انجام می‌‌دهم با هم فرق داشته باشد اما آخرین کارم با آقای کریم فرشاد بود که برای جشنواره است و در آن با خانم آشا محرابی همبازی بودم و قبل از آن هم با آقای قاسمی جامی و آقای چاری کار کرده بودم.

مصاحبه احسان‌‌هاشمی با علی پروین و پژمان جمشیدی را دیدی؟
چطور؟

در آن مصاحبه پروین در مورد پژمان گفت هنرمندی اش بهتر از فوتبالیست بودنش است!
( خنده طولانی) علی آقاست دیگر!

می خواهیم بدانیم تو هم هنرمندی ات بهتر از فوتبالیست بودنت است؟!
( باز هم می‌‌خندد) این را پرسیدی که به اینجا برسی. انصاف داشته باشید. بابا من فوتبالم خوب بود. از دست شما!

این که شوخی بود ولی واقعا تو از بازیکنان خوب دوره خودت بودی و می‌‌خواستیم بدانیم که آیا همچنان هم فوتبال را به طور جدی دنبال می‌‌کنی یا نه؟
چرا که نه؟ من همه زندگی ام را مدیون فوتبال هستم. دوران بچگی ما دوران حضور قهرمان‌‌ها در فوتبال و سینما بود. علی پروین، ناصر حجازی، بهروز وثوقی، ناصر ملک مطیعی و این آخری‌‌ها هم جمشید‌‌هاشم پور و ابوالفضل پورعرب. ما با عشق این‌‌ها بزرگ شدیم و در بین خارجی‌‌ها هم فیلم‌‌های بروس لی و جکی چان را دنبال می‌‌کردیم و عکس‌‌های شان را به در و دیوار می‌‌چسباندیم.

پس همچنان فوتبال یکی از علاقه‌‌های زندگی‌ات است؟
بله، حتما اما فعلا درگیر سینما و کارهای دیگر نیز هستم.

ماجرای پیشنهاد علی کریمی به تو برای حضور در نفت تهران چیست؟
نمی‌دانم. من که اصلا هیچ صحبتی با علی در این رابطه نداشته ام.

فکر می‌‌کنی کریمی بتواند در نفت به موفقیت برسد؟
از خدایم است که موفق باشد اما باید خیلی حواسش جمع باشد. علی آدم کوچکی نیست و نباید از او سوء استفاده شود. نفت تیم بدهکاری است و نبود پول باعث به حاشیه کشیده شدن تیم‌‌ها می‌‌شود. مگر شاهین بوشهر نبود؟ ما تا هفته دهم تیم چهارم جدول بودیم اما بعد از آن تیم دچار مشکل شد و به حاشیه رفت. تیمی که توانسته بود خود را به فینال جام حذفی هم برساند.

حالا علی کریمی مربی را چطور می‌‌بینی؟
علی که خودش خیلی خوب است. او هم در فوتبال ایران با مربیان بزرگی کار کرده و تجربه دارد و هم در تیم‌‌های بزرگی مانند بایرن مونیخ و شالکه حضور داشته و کار مربیان آن‌‌ها را دیده است اما مربیگری از بازیگری سخت تر است. مربیگری بدون پول سخت است و خود مربی هم باید روانشناس خوبی باشد.

درباره کشمکش‌‌هایی که بر سر انتقال مهدی طارمی وجود داشته است، چه نظری داری؟
هیچ نظری ندارم! (می‌خندد)

اما مجتبی محرمی و بهروز رهبری فرد انتقادهای زیادی از طارمی انجام دادند!
چه بگویم اما در مورد یک نفر دیگر هم می‌‌گفتند که از یک تیم 5/3 میلیارد پیشنهاد دارد اما به آن تیم نرفت!

منظورت رامین رضاییان است؟
من منظورم این است که  یک روز به یک نفر فحش ندهیم، یک روز دیگر از او تعریف کنیم! این خیلی بد است و باید تعادل داشته باشیم. اگر بازیکنی می‌‌خواهد برود، اجازه بدهیم که برود. پرسپولیس سکوی پرتاب خیلی از بازیکنان بوده است. مجتبی محرمی اگر به قطر می‌‌رفت، زندگی اش زیر و رو می‌‌شد اما به عشق هواداران نرفت و در پرسپولیس ماند اما بازیکنان دیگری مثل حمید درخشان، علی دایی، کریم باقری، افشین پیروانی و مهدی مهدوی کیا توانستند لژیونر شوند و به زندگی‌شان سر و سامان بدهند.

پس به طارمی حق می‌‌دهی که بخواهد برود.
نه حق می‌‌دهم و نه حق نمی دهم! چون بازیکن نباید باعث دلخوری هوادار شود. باید خوب بروی تا اگر برگشتی، تماشاچی حمایتت کند.  من انصاریان نمی توانم هوادار را انکار کنم، چون آن‌‌ها بر گردن من حق دارند. البته آرزویم این است بازیکنان خوب فوتبال ایران را در فوتبال اروپا بببینم. الان وقتی کریم انصاری فر را در المپیاکو  می‌‌بینم، خوشحالم. با مهرداد پولادی در تماس هستم. علی کریمی وقتی آلمان بود، هر هفته با هم حرف می‌‌زدیم. از بازی کردن رضاییان و طارمی هم در اروپا خوشحال می‌‌شوم به شرط آن که بازیکن درست برود و باعث دلخوری کسی نشود. چون نام پرسپولیس از همه بازیکنان بزرگ تر است. فقط یک چیز دیگر را هم باید بگویم.

بگو.
من اگر علی کریمی بخواهد، حوله دستم می‌‌گیرم و بازیکنانش را هم باد می‌‌زنم! برای من ارزش رفاقت با علی و ریشه دوستی ام با او بسیار مهم است و می‌‌خواهم ماندگار بماند. ما باید دعا کنیم که جادوگر فوتبال ایران موفق شود نه این که بخواهیم خراب شود. فوتبال ایران به مربیان جدید نیاز دارد. مثل فرهاد مجیدی و علی کریمی. علیرضا منصوریان هم چند وقت تیم اش را کوبیدند اما بعد درست شد. تجربه علی کریمی هم الان از مدرک خیلی از مربیان بالاتر است و من معتقدم صد سال دیگر، کسی مثل جادوگر نمی زاید!

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.