b_Newsگونه‌ام به‌خاطر آن گل شكست؛ مادر مهرداد فكر مي‌كرد كه گونه كاشته‌ام!

پیروانی: با گلم به استقلال، بيشتر از جام‌جهاني حال مي‌كنم

b_News با اين وضعيت نفت فرگوسن هم بيايد، به‌جايي نمي‌رسد / براي تيم‌ملي آرزوي موفقيت مي‌كنم، همين!
تاریخ: 1396/04/21
زمان: 12: 41
نوع: خبر
هجده سال از گل به‌يادماندني افشين پيرواني به استقلال مي‌گذرد و جالب اينكه پرسپوليسي‌ها هنوز صحنه گلزني كاپيتان‌شان را در ذهن دارند.

سيداحسان هاشمي / هجده سال از گل به‌يادماندني افشين پيرواني به استقلال مي‌گذرد و جالب اينكه پرسپوليسي‌ها هنوز صحنه گلزني كاپيتان‌شان را در ذهن دارند.
ركورددار كاپيتاني تاريخ باشگاه پرسپوليس كه مدت‌هاست سكوت كرده عصر ديروز به بهانه گل تاريخي‌اش به استقلال با ما به صحبت پرداخت: «در حالي كه گونه‌ام شكسته بود، مادر مهرداد ميناوند فكر مي‌كرد، گونه كاشته‌ام.»
هجده‌سال از گل تاريخي شما به استقلال مي‌گذرد و هنوز هواداران پرسپوليس صحنه گلزني كاپيتان‌شان را در ذهن دارد.
بله. اين بهترين خاطره ورزشي من است و فكر مي‌كنم كه تا آخر عمر همراهم باشد.


حتي مهم‌تر از جام‌جهاني؟!
جام‌جهاني بحث خودش را دارد. يك اتفاق و يك افتخار بزرگ ملي بود اما گلي كه در داربي زدم، داستانش فرق مي‌كند و راستش را بخواهيد كلي با آن حال مي‌كنم.


البته اين گل به همين راحتي‌ها هم به دست نيامد.
چطور؟


گونه‌تان را مي‌گويم...يادم هست كه گونه‌تان هنگام زدن ضربه توسط بازيكن استقلال شكست.
به‌خاطر آن ضربه گونه‌ام شكست و دوازده تا بخيه خورد. البته من خيلي در اين مورد صحبت نكردم و به همين دليل بعضي‌ها در مورد گونه من فكرهاي ديگري كردند. (خنده)


چطور؟! ماجراي مهرداد را مي‌گوييد؟
(خنده) مهرداد ميناوند مي‌گفت كه مادرش در مورد گونه‌ من و برآمدگي آن به‌خاطر شكستگي فكرهاي ديگري كرده! (خنده). مادر مهرداد به او گفته: «مادر... چرا افشين پيرواني يه گونه كاشته؟! چرا گونه چپش رو  عمل نكرده؟» (خنده)


اما هواداران پرسپوليس به‌خوبي گل كاپيتان‌شان را به ياد مي‌آورند.
شايد باورتان نشود اما بعد از گذشت هجده سال دوستان و هواداران پرسپوليس به‌خاطر اين گل با من تماس مي‌گيرند و اين روز را به من تبريك مي‌گويند. خودم هم احساس خيلي خوبي دارم و به اين موضوع هم افتخار مي‌كنم.


حال و احوال افشين پيرواني در اين روزها چطور است؟
خدا را شكر... همه‌چيز خوب است و به كارهاي شخصي‌ام رسيدگي مي‌كنم.


قصد نداريد كه دوباره به فوتبال برگرديد؟
چه بخواهم و چه نخواهم، فوتبال توي خون و وجود من است. بدون شك دوست دارم كه به فوتبال برگردم اما بايد شرايط لازم وجود داشته باشد... زياد اصرار و عجله ندارم، هرچه قسمت باشد.


اما در طول اين مدت شما مذاكراتي هم با باشگاه نفت داشتيد.
بله... ما به توافق نرسيديم.


چرا؟
چون من براي نفتي‌ها شرط و شروط داشتم. من از آنها خواستم تا مطالبات بازيكنان قبلي‌شان را بپردازند. جدا از آن نفتي‌ها بايد فكري به حال بازيكنان جديد و آنهايي كه مي‌خواستند جذب كنند، مي‌كردند. به هر حال به خاطر همين مسايل ما به توافق نرسيديم و همه‌چيز منتفي شد. البته من به‌رغم كنسل شدن اين ماجرا يك خواهش از مسوولان نفت دارم!


چرا؟
از نفتي‌ها مي‌خواهم تا هواي علي كريمي را داشته باشند. حالا كه علي كريمي را سرمربي تيم‌شان كرده‌ام حداقل از او حمايت كنند تا بتواند در نفت موفق شود. اگر قرار باشد كه وضعيت باشگاه همين باشد و نفت با همين روال جلو برود، فرگوسن هم بيايد، نتيجه نمي‌گيرد.


فكر مي‌كنيد علي كريمي مي‌تواند به مربي بزرگي تبديل شود؟
علي كريمي بازيكن بزرگي بوده. او در طول دوران بازيگري‌اش با مربيان بزرگ و خوبي كار كرده. به نظر من علي كريمي پرستيژ و پتانسيل تبديل شدن به يك مربي بزرگ را دارد. اما علي كريمي به‌تنهايي نمي‌تواند در نفت كار بزرگي انجام دهد. بايد مسوولان نفت علي كريمي را حمايت كنند تا او بتواند در اين تيم موفق شود.
دوستاني كه به‌رغم مشكلات فراوان در سال گذشته قهرمان جام حذفي شد، بايد اين را بداند كه هر بار اين جور اتفاق‌ها نمي‌افتد و تيم امسال‌شان جدا از مشكلات فعلي بايد بار مشكلات و مسايل سال‌هاي قبل را هم به دوش بكشد. من علي كريمي را دوست دارم و اميدوارم كه براي او بهترين اتفاق‌ها در تيم نفت بيفتد.


شنيديم كه چند وقت پيش با برانكو شام خورده‌ايد.
(خنده) بله... شام خوبي بود و در اين جلسه در مورد خاطرات و دوراني كه با هم بوديم، صحبت كرديم.


گويا دوست نداريد در مورد اين جلسه صحبت كنيد؟
به‌هر حال جلسه خصوصي بود و بهتر است كه زياد به آن نپردازيم. اما حتما به‌خاطر داريد كه من كاپيتان تيم برانكو بودم و در جام‌جهاني هم براي او بازي كردم. در اين جلسه خاطره‌هاي مشترك زيادي داشتيم كه آنها را براي هم تعريف كرديم و كلي لذت برديم. به نظر من برانكو مربي خوب و باكلاسي است و من براي او و تيم محبوبم آرزوي موفقيت مي‌كنم.


در حضور علي دايي در سايپا چه صحبتي داريد؟
براي علي دايي آرزوي موفقيت مي‌كنم. علي دايي مربي‌اي است كه كلاس و پتانسيل‌ خودش را نشان داده. اميدوارم كه شرايط در تيم سايپا براي او خوب باشد و بتواند نتايج خوبي همراه اين تيم بگيرد. البته علي دايي اين اواخر به هر تيمي رفته، با مشكلات مالي روبه‌رو شده و من اميدوارم كه حداقل امسال او نفس راحتي بكشد.

مدت‌هاست كه سكوت‌كرده‌اي و مصاحبه‌اي انجام نمي‌دهيد.
اينجوري راحت‌ترم و الان هم قصد مصاحبه كردن نداشتم.


تا كي مي‌خواهيد اين سكوت را ادامه دهيد؟
داستان سكوت و اين حرف‌ها نيست. به نظر من آدم هر زماني مي‌تواند حرفش را بزند و من ترجيح مي‌دهم تا صحبت خاصي نداشته باشم. هيچ مشكل خاصي هم نيست و همانطور كه خودتان هم مي‌دانيد من كلا اهل مصاحبه‌ و اينجور چيزها نيستم.


در مورد تيم‌ملي صحبت نمي‌كنيد؟
تيم‌ملي به جام‌جهاني رفته و اين مي‌تواند باعث خوشحالي همه ما و ايراني‌ها شود. اين اتفاق بزرگي است و من از اين بابت خوشحالم و اميدوارم كه تيم‌ملي در جام‌جهاني نتيجه بگيرد.