b_Newsموحد 6 مدال نه، 6 هزار مدال دارد! /کمیل مصدوم بود اما به انتخابی احترام گذاشت

محمد طلایی: کشتی گیران اعزامی به مسابقات جهانی در اردوی آخر مشخص می شوند

b_News سلامتی حسن رحیمی بیشتر از هر چیز اهمیت دارد
تاریخ: 1396/04/23
زمان: 10: 39
نوع: گفتگو
طلایی به این موضوع اشاره کرد که حالا در هر وزن چند مدعی خوب حضور دارند که با بودن آن ها می توان به موفقیت در آینده امیدوار بود.

حامد جیرودی/ مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی آزاد که با نتایج غیرمنتظره ای همراه بود و در آن تعدادی از کشتی گیران مدعی و سرشناس تیم ملی مسابقات خود را به حریفان شان واگذار کردند، همچنان یکی از سوژه های اصلی این روزهای کشتی ایران است و علاقه مندان به این رشته درباره آن صحبت می کنند. یکی از کسانی که به دقت این مسابقات را زیر نطر داشت، محمد طلایی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد است که از کشتی های گرفته شده در مسابقات انتخابی راضی به نظر می رسد. وی در گفت و گویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که حالا در هر وزن چند مدعی خوب حضور دارند که با بودن آن ها می توان به موفقیت در آینده امیدوار بود.

 

از کشتی های انجام شده در مسابقات انتخابی تیم ملی راضی بودید؟
بله، مسابقات در سطح بسیار خوبی برگزار شد و کشتی گیران همه با انگیزه و تلاش بالا در این رقابت ها شرکت کرده بودند. به هر حال، این مسابقات هم مانند همه تورنمنت های دیگر برد و باخت داشت اما مهم این بود که همه کشتی گیران به قانون انتخابی احترام گذاشتند و در مسابقات شرکت کردند.

 

فکر می کردید که در اوزان مختلف این نتایج به دست بیاید؟
بله در کل مسابقات با کیفیتی را شاهد بودیم و به شخصه خیلی راضی هستم. در این رقابت ها، نفرات اول، دوم و سوم رقابت خیلی نزدیکی با هم داشتند و اگر به همین روال پیش برود، ما در هر وزن نفرات مدعی خوبی خواهیم داشت که می توانیم روی آن ها در مسابقات حساب کنیم و در کل می توان به موفقیت در آینده امیدوار بود.

 

اما نتایج این انتخابی خیلی غیرمنتظره بود و ملی پوشانی مانند مسعود اسماعیل پور، کمیل قاسمی و مصطفی حسین خانی، کشتی های خود را به حریفان شان واگذار کردند!
اسماعیل پور که در انتخابی مسابقات جهانی مجارستان در سال گذشته هم به بهنام احسان پور باخته بود. البته اسماعیل پور هم خیلی کشتی گیر خوب و با تجربه ای است اما احسان پور چند وقتی است که روند رو به رشد خوبی را طی کرده است.کمیل هم با وجود آسیب دیدگی که از ناحیه گردن داشت، احترام گذاشت و در مسابقات انتخابی شرکت کرد اما در مقابل یدا... محبی هم کشتی های خوبی گرفت و رو به جلو حرکت می کند.

 

ولی حسین خانی خیلی به شرایط کشتی اش در انتخابی اعتراض داشت و معتقد بود داوری های خوبی انجام نشده است!
بله در بعضی از کشتی ها شاهد چند مورد اشتباه داوری بودیم اما در کل داور هم انسان است و ممکن است اشتباه کند و این شرایط گاهی به وجود می آید.

 

وضعیت حسن رحیمی به کجا کشیده شد؟
حسن با مصدومیت سختی مواجه است و سلامتی اش از همه چیز مهم تر است و بعد اگر بهبودی پیدا کرد، می تواند در انتخابی تیم ملی شرکت کند.

 

فکر می کنید تا 11 مرداد که زمان انتخابی او اعلام شده، خوب شود؟
فعلا این تاریخ را اعلام کرده اند اما هنوز به صورت دقیق چیزی مشخص نیست و باید پزشکان پای حسن را مورد بررسی دقیق قرار دهند تا بعد در خصوص او تصمیم گیری شود.

 

آیا این نفراتی که در مسابقات انتخابی در اوزان خود اول شده اند، راهی مسابقات جهانی 2017 فرانسه می شوند؟
هنوز چیزی مشخص نیست. ما سه مرحله اردوی آماده سازی تا مسابقات جهانی فرانسه در پیش داریم و باید تمرینات مختلفی را پشت سر بگذاریم و نفرات اعزامی به این مسابقات هم در اردوی آخر مشخص خواهند شد.

 

رسول خادم هم از مسابقات انتخابی راضی بود؟
بله من فکر می کنم آقا رسول هم در کل رضایت داشت و همه چیز خیلی خوب و منظم برگزار شد.

 

تماشاگران هم استقبال خیلی خوبی از این مسابقات در سالن ورزشگاه آزادی داشتند.
بله همین طور است. تماشاگران حمایت خیلی خوبی داشتند و حضورشان باعث دلگرمی ما و کشتی گیران شده بود و مسابقات با شور و حرارت بسیار خوبی برگزار شد.

 

راستی یک عکس جالب هم از خودتان با استاد عبدا... موحد در اینستاگرام تان گذاشته بودید.
بله همین طور است. من عکس زیاد ندارم اما یکی از دوستان لطف کرد و آلبومی از این عکس های قدیمی را در اختیار من قرار داد و من هم این عکس با استاد موحد را در صفحه اینستاگرام به اشتراک گذاشتم.

 

به نظر می رسد که خیلی ایشان را قبول داشته باشید؟
بله خیلی. البته همه علاقه مندان به ورزش و کشتی ایشان را دوست دارند و قبول دارند. استاد موحد اگر شش مدال المپیک و جهانی در ظاهر داشته باشد، به نظر من شش هزار مدال در باطن ایشان وجود دارد. این قدر که ایشان بزرگ هستند و من فکر می کنم که شخصیت کم نظیری در تاریخ ورزش و کشتی ایران و جهان به شمار می روند.