b_Newsبردن اختلاف خانواده به بیرون کار قشنگی نیست

حسین باقری: اگر دل تان برای تیراندازی می سوزد کوتاه بیایید!

تاریخ: 1396/04/22
زمان: 13: 40
نوع: گفتگو
مجمع انتخاباتی فدراسیون تیراندازی روز سه شنبه برگزار شد و علی دادگر با کسب بیشترین رای صندلی ریاست را از آن خود کرد. اما خبر رییس دار شدن تیراندازی برای به پایان رسیدن حواشی کافی نبود.

نگار رشیدی / مجمع انتخاباتی فدراسیون تیراندازی روز سه شنبه برگزار شد و علی دادگر با کسب بیشترین رای صندلی ریاست را از آن خود کرد. اما خبر رییس دار شدن تیراندازی برای به پایان رسیدن حواشی کافی نبود. 

غیبت نماینده بازرسی و کمیته المپیک در مجمع حرف و حدیث زیادی ایجاد کرد.اما حضور مسعود سلطانی فر و محمدرضا داورزنی وزیر و معاون وزارت ورزش تلاشی بود برای برای رسمیت بخشیدن به مجمع ! هر چند که سایه تعلیق همچنان بالای سر تیراندازی است.

چرا که دیوان عدالت اداری هنوز مهدی هاشمی را به عنوان رییس می شناسد و نواب نوری دبیر سابق فدراسیون هم گفته بود در صورت برگزاری انتخابات، خبر را به گوش مسوولان جهانی می رساند.

در این شرایط حسین باقری عضو تیم ملی تیراندازی ابراز امیدواری هرچه زودتر این حواشی از بین برود تا جلوه جهانی ایران از بین نرود.

 

رییس تیراندازی بالاخره معرفی شد.

بله، خدا را شکر بالاخره انتخابات برگزار و تیراندازی رییس دارد شد. امیدوارم اتفاقات خوب هرچه زودتر بیفتد.

 

اما با این حال خبرهای خوبی شنیده نمی شود.

به خاطر ورزش تیراندازی دیگر باید یک مقدار کوتاه بیایند. با شناختی که از آقای دادگر پیدا کردیم به نظر من انتخاب، انتخاب بدی نبود. امیدوارم این مسایل ادامه دار نشود چون به هر حال این تصمیمی بود که اکثریت گرفتند و در این باره بالاترین مرجع که چه کسی رییس فدراسیون مجمع است. امیدوارم بدون حرف و حدیث کار ادامه پیدا کند.

 

همیشه می گویند اختلاف باید در داخل خانواده حل شود اما این موضوع این بار در تیراندازی صدق نکرد.

ایراد اصلی همین کشمکش ها بود که باعث شد به سایر موارد که برای مان مشکل ساز می شود مثل گمرک و تجهیزات دامن بزند. این ناهماهنگی ها بیشتر از هرچیزی اذیت می کند. واقعیت این است که دیگر باید به این قضایا پایان داده شود تا هرچه زودتبر برای آسیایی و المپیک آماده شویم.

 

خطر تعلیق مدت زیادی است که در کمین است. تاثیر آن را در تیم چطور دیدید؟

درست است که این قضایا بود اما بعد از اینکه آقای مبینی آمد تا حدودی برطرف شد. با حضور مبینی مشکلات و کمبودها بود اما نمی دانم چرا دو،سه روز پیش از انتخابات دوباره این قضیه شدت گرفت.اگر واقعا دل شان برای تیراندازی می سوزد کوتاه بیایند. نماینده ورزشکاران هم در مجمع حضور داشت و تصمیمی که گرفته شد تصمیم جمع بود. اگر کسی مشکلی داشت اعتراض می کرد. در هر مجمعی کاندیداها قبلا انتخابات رقیب هستند اما بعد که رییس انتخاب شد رفاقت جلو می آید. الان هم همه باید برای پیشبرد تیراندازی تلاش کنند و امیدوارم این اتفاق هرچه زودتر بیاید.

 

پس خیلی نگران خطر تعلیق نیستید. البته نواب نوری گفته بود در صورت برگزاری انتخابات به فدراسیون جهانی اطلاع می دهد.

ببینید این اصلا کار قشنگی نیست. نباید یک مشکل داخلی را به آنجا کشاند. اگر این موضوع ادامه پیدا کند اینطور به نظر می رسد که فقط به خاطر ریاست است نه تیراندازی و منافع شخصی می شود. جلوه و جایگاه تیراندازی ایران در جهان در این مدت متفاوت شده و جایگاه خودش را پیدا کرده است. نباید با این کارها این جایگاه را از بین برد.

 

از شرایط خودتان بگویید.

اردو که فعلا تعطیل است و ما هم منتظریم تا با برگزاری اردو تمرینات مان را آغاز کنیم. بعد از مسابقات باکو اردو تشکیل نشده است. مسابقه مهم بعدی ما سلاح های بادی آسیاست که در ژاپن برگزار می شود. از آنجایی که ما تا به حال در ژاپن مسابقه ندادیم حضور در این رقابت و کسب شناخت از آنجا خیلی برای مان مهم است.

 

انتظار شما از رییس چهار سال آینده تیراندازی چیست؟

به یک موضوع نمی شود اشاره کرد. کارهای زیادی باید انجام شود. مهم ترینش هم این است که هرچه زودتر کار را شروع کنیم. وقتی کار آغاز شود مشکلات یکی یکی و به مرور زمان حل خواهد شد. تیراندازی ورزشی است که با ذهن سر و کار دارد و چه بهتر است که حواشی کمتر باشد یا اصلا نباشد. می دانید که بزرگ ترین مشکل ورزشکار در سطح قهرمانی حاشیه است.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.