b_Newsمراسم قرعه‌كشي ليگ بايد شكيل‌تر برگزار مي‌شد

عنايتي: دايي و كريمي در عين رقابت با هم دوستي و رفاقت هم دارند

b_News چرا صداوسيما براي نظر مردم ارزش و احترام قائل نيست
تاریخ: 1396/04/21
زمان: 14: 03
نوع: خبر
پيشكسوت فوتبال ايران از برگزاري مراسم قرعه‌كشي ليگ‌برتر به‌شدت ناراحت است.


مهدي نوري / رضا عنايتي پيشكسوت فوتبال ايران از برگزاري مراسم قرعه‌كشي ليگ‌برتر به‌شدت ناراحت است چرا كه از نظر او اين مراسم براي 50 ميليون نفر در سطح كشور اهميت ويژه‌اي دارد و بهتر است براي نظر مردم ارزش و احترام قائل باشيم و چنين مراسمي را شكيل‌تر و بانظم و انضباط بيشتر برگزار كنيم تا مردم هم از ديدن چنين صحنه‌هايي لذت ببرند.


مراسم قرعه‌كشي ليگ‌ چطور بود؟
ما اين مراسم را مي‌توانيم خيلي شكيل‌تر برگزار كنيم. دوستان در فدراسيون فوتبال خيلي زحمت كشيده بودند اما اينكه هيچ‌كسي نيايد جاي سوال دارد. آقايان در خانه مي‌نشينند تا ببينند قرعه‌كشي ليگ چه مي‌شود و اين اصلا جالب نيست. براي من جاي تعجب داشت كه فقط اكبر ميثاقيان در مراسم بود و فكر كنم او هم آنجا كار داشت. فكر مي‌كردم شب خيلي خوبي شود اما كسي نيامده بود و توي ذوق مي‌زد.


در مورد بي‌نظمي‌هايي كه در مراسم وجود داشت، چه صحبتي داريد؟
نمي‌دانم چه اتفاقي افتاده بود اما حتما يك اتفاقاتي بود كه يك بار گفتند مراسم پخش مي‌شود، يك بار گفتند پخش نمي‌شود و صدا و سيما پول مي‌خواهد. بايد يك تعاملي باشد چون اين مراسم براي مردم فوق‌العاده بااهميت است و اين رويداد را چرا مستقيم پخش نمي‌كنند و چرا براي نظر مردم ارزش و احترام قائل نيستند برايم جاي سوال است. اين مراسم را 50 ميليون نفر نگاه مي‌كنند و براي مردم مهم است و جاي تاسف دارد كه همه‌چيز را در فوتبال‌مان سرسري گرفته‌ايم، از باشگاه‌هاي ما كه كاملا ورشكسته‌اند و اين هم از مراسم قرعه‌كشي ليگ، فوتبال ما ورشكسته است و تا دوستان فوتبال را به بخش خصوصي واگذار نكنند سال به سال بدتر هم مي‌شود.


از قرعه استقلال در ليگ هفدهم راضي بودي؟
من كه قرار نبود راضي باشم و بايد از دست‌اندركاران استقلال بپرسيد. من تمام تلاشم را كردم كه مراسم به نحو احسن برگزار شود و حالا چه كسي راضي است و چه كسي ناراضي است را نمي‌دانم.


از تيمي كه براي اين فصل استقلال بسته شده راضي هستي؟
مهره‌هاي قابل احترامي به استقلال اضافه شده‌اند كه مي‌توانند به تيم كمك كنند اگر خودشان باشند. مجتبي جباري و پژمان منتظري در استقلال بوده‌اند و جو تيم را مي‌دانند اما اميدوارم بيت‌سعيد و شجاعيان و ديگر دوستاني كه به استقلال آمده‌اند شرايط تيم را درك كنند و همان كيفيت تيم سابق‌شان را در استقلال داشته باشند. فكر كنم ليگ امسال جذاب شود چون اكثر تيم‌ها جوان و پرانگيزه هستند و اميدوارم تماشاگران هم بيايند و تنور ليگ گرم باشد.


منصوريان فصل قبل مدعي جوانگرايي بود اما چرا امسال بازيكنان پا به سن گذاشته را جذب كرده است؟
هر مربي تفكر خاص خودش را دارد و نمي‌توانم در مورد تفكرات علي منصوريان صحبت كنم. منصوريان مطمئنا تيم را براي قهرماني بسته و همه بايد كمك كنند تا اين اتفاق بيفتد.


انگار مجتبي جباري هم مصدوم است و چندان آماده نيست. جباري با اين شرايط سني و وضعيت جسماني مي‌تواند براي استقلال مفيد باشد؟
اين  مسايل و قضاوت در مورد آن برعهده ما نيست. مجتبي ساليان سال براي استقلال زحمت كشيده و كارهايي كه بايد براي استقلال انجام دهد را انجام داده است. من چون شرايط فعلي مجتبي را نمي‌دانم، نمي‌توانم نظر بدهم اما مجتبي بازيكن با كيفيتي است و او را به كيفيت مي‌شناسيم و به اما و اگرها اكتفا نكنيم چون در فوتبال ما بازار شايعات داغ است. براي مجتبي آرزوي سلامت دارم و ان‌شاءا... بهترين اتفاقات برايش بيفتد.


علي كريمي همبازي سابق شما در تيم‌ملي وارد عرصه مربيگري شد. در اين رابطه چه نظري داريد؟
كم‌كم نسل جوان، پرافتخار و باانگيزه بايد به عرصه مربيگري ورود كنند. با احترام به تمام دوستان پيشكسوت فكر مي‌كنم وقت اعتماد به مربيان جوان از طرف مديران باشگاه‌ها رسيده و اين اتفاق مي‌افتد. به علي كريمي تبريك مي‌گويم، علي كريمي جزو افتخارات فوتبال ماست و اميدوارم سال خوبي در فوتبال ايران در پيش داشته باشد. با اينكه شرايط خيلي سختي دارد اما اميدوارم هم در آسيا و هم در ليگ برتر موفق باشد.


بي‌تجربگي علي كريمي برايش مشكل‌ساز نمي‌شود؟
تجربه از كجا به دست مي‌آيد؟ مگر علي تا حالا رانندگي نكرده و حالا قرار است پشت كاميون بنشيند؟ علي سال‌هاي سال در تيم‌هاي بزرگ بازي كرده و از كجا بايد كار مربيگري‌اش را شروع مي‌كرد؟ علي كريمي كاملا باتجربه است و همان چيزهايي كه يادگرفته‌ را ياد بدهد كافي است. علي از هر مربي 5 دقيقه ياد گرفته باشد تا آخر عمر مربيگري‌اش كافي است.


در مورد تقابل علي دايي و علي كريمي كه با هم اختلاف زيادي هم دارند، چه نظري داريد؟
سوال حاشيه‌اي از من نپرسيد.


خودشان اختلاف دارند و اين تقابل مي‌تواند جذاب باشد. اينطور نيست؟
جذابيت‌هاي فوتبال همين است كه در عين حال كه رقابت مي‌كنند، در كنار آن دوستي و معرفت و رقابت هم هست. در زمين فوتبال رقابت هست و در بيرون از زمين هم رفاقت و دوستي است. ان‌شاءا... كه مشكلي هم با همديگر نداشته‌ باشند چون هر دو عزيز اسطوره‌هاي فوتبال ما و قابل احترام هستند.