b_Newsکریمی سه بازیکن مثل خودش پرورش بدهد بزرگ‌ترین خدمت را کرده است

صادقی: امیدوارم روز تقابل دایی و کریمی روز شایستگی فوتبال باشد نه مشکلات اخلاقی

b_News شجاعیان با این هزینه هنگفت جوابگوی هواداران نباشد شکست سختی می‌خورد
تاریخ: 1396/04/23
زمان: 12: 26
نوع: خبر
مدافع باتجربه پیکان مدعی شد که تیم‌شان باید بهتر از فصل قبل نتیجه بگیرد چرا که آنها فصل گذشته در لیگ‌برتر ششم شدند.

مهدی نوری / امیرحسین صادقی مدافع باتجربه پیکان مدعی شد که تیم‌شان باید بهتر از فصل قبل نتیجه بگیرد چرا که آنها فصل گذشته در لیگ‌برتر ششم شدند و در لیگ هفدهم باید بهتر نتیجه بگیرند و حالا تلاش می‌کنند تا بتوانند سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را بگیرند. کاری که به نظر سخت می‌رسد اما نمی‌تواند غیر ممکن باشد.


از روند آماده‌سازی تیم‌تان برای حضور در فصل جدید راضی هستید؟
بله، ما در هفته چهارم دوره بدنسازی هستیم و شرایط بدنی و تاکتیکی خیلی خوبی داریم و الان وارد بازی‌های دوستانه شده‌ایم و یکی دو تا بازیکن می‌خواهیم تا تیم‌مان کامل شود. نسبت به فصل قبل جایگزین زیاد داشتیم و تیم خوبی داریم.


برای منشا و نعمتی که به پرسپولیس رفتند جایگزین مناسب پیدا کرده‌اید؟
بله، پیدا کرده‌ایم. سیامک یزدانی هم از تیم ما جدا شد اما تیم خوبی داریم. الان دو ، سه بازیکن خارجی خوب می‌خواهیم تا لیگ را با قدرت شروع کنیم.


فصل قبل در لیگ‌برتر ششم شدید. امسال چه هدفی را دنبال می‌کنید؟
پارسال اهداف باشگاه ما حفظ تیم در لیگ‌برتر و کسب نتایج در خور شأن باشگاه پیکان بود اما امسال بلند پروازانه‌تر به مسایل نگاه می‌کنیم و می‌خواهیم شخصیت پیکان در لیگ‌برتر را به تیم برگردانیم و تلاش می‌کنیم تا بهتر از فصل قبل نتیجه بگیریم.


دنبال کسب سهمیه آسیا هم هستید؟
توکل به خدا. تلاش خودمان را می‌کنیم تا ببینیم تقدیر ما چه نوشته شده است.


در مورد حضور بختیار رحمانی در پیکان چه نظری دارید؟
بختیار مهره موثری است و یکی از مهره‌های خوب ما است. توقع از او زیاد است چرا که یکی از مسافران جام‌جهانی 2014 بود و امسال انگیزه بالایی دارد و همه باید کمک کنند تا بختیار به روزهای اوجش برگردد و مثل سال 2014 مسافر جام‌جهانی شود.


بختیار به سرنوشت آرش برهانی در پیکان دچار نمی‌شود؟
آرش سرنوشت خاصی پیدا نکرد و دچار یک مصدومیت بلند مدت شد و در نبودش منشا خوب کار کرد. آرش با آن وضعیت که از تیم بزرگ استقلال جدا شد شرایط روحی خاصی داشت چون سال ها برای استقلال زحمت کشیده بود و با آن شرایط جدا شد. خودم این سختی را کشیده‌ام اما من با خودم حرفه‌ای برخورد کردم و آن مصدومیت که از آرش دور شد خیلی تلاش کرد که برگردد اما نتوانست با خیلی از حرف‌ها و کارها مبارزه کند. آرش دیگر دوست نداشت بازی کند وگرنه چند سال دیگر هم مي‌توانست بازي کند. متاسفانه آقاي گل دو، سه دوره ليگ برتر اينقدر غريبانه از فوتبال رفت كه جاي تاسف دارد. شرايط بختيار اما با آرش فرق دارد چون بختيار 26 سال سن دارد و تلاش مي‌كند تا به تيم‌ملي برسد.


در مورد استقلال صحبت كنيم تيمي كه منصوريان براي فصل جديد بسته را چطور تيمي مي‌بينيد؟
بالاخره بازيكنان خوبي جذب شده‌اند. مجتبي جباري و پژمان منتظري براي استقلال خيلي زحمت كشيده‌اند و ان‌شاءا... خوب كار كنند و بعد از چهار، پنج سال تيم قهرمان شود چون هواداران انتظار دارند تيم امسال جام بگيرد. بازيكنان جوان و با تجربه‌اي جذب شده‌اند و قابل پيش‌بيني است كه استقلال امسال نتيجه بگيرد البته اگر اتفاق خاصي نيفتد.


داريوش شجاعيان با يك رقم هنگفت به استقلال پيوست. در مورد اين انتقال چه صحبتي داريد؟
رقم كه تعيين‌كننده بازيكن نمي‌شود و مي‌تواند شرايط سختي را به‌وجود بياورد و اگر شجاعيان با اين هزينه هنگفت جوابگوي هواداران به لحاظ فني و فوتبالي نباشد، شكست سختي مي‌خورد. اميدوارم شجاعيان بيشتر تلاش كند چون بازيكن خوب و توانايي است و اميدوارم در استقلال عملكرد خوبي داشته باشد چون استقلال مي‌تواند سكوي پرتاب خوبي براي او باشد.


فكر مي‌كنيد شجاعيان زير فشار موجود كارايي لازم را داشته باشد؟
شجاعيان به لحاظ فني و فوتبالي توانايي خيلي خوبي دارد و اميدوارم با آن توانايي در خدمت استقلال باشد.


بازيكنان جوان استقلال فصل گذشته خوب كار كردند. با آمدن نام‌هاي بزرگ به استقلال اين جوان‌ها مايوس نمي‌شوند؟
نه، ربطي ندارد. استقلال آنقدر بزرگ است كه جوان و باتجربه فرقي ندارد چون هركسي بازي كند مردم نتيجه مي‌خواهند و نشستن روي نيمكت استقلال هم افتخار است. جوان‌ها بايد از خداي‌شان باشد كه روي نيمكت استقلال باشند چون پيراهن استقلال خيلي باارزش است. شايد در اين چندساله اين پيراهن ارزان تن بعضي‌ها رفت اما اين پيراهن حرمت دارد چون استقلال تيم بزرگي است. بازيكنان استقلال قدر آن پيراهن را بدانند چون تن خيلي از بزرگان باشگاه بوده است.


علي كريمي كه با او همدوره بوديد مربي شد. ورود علي كريمي به عرصه مربيگري را چطور ارزيابي مي‌كنيد؟
علي‌آقاي كريمي يكي از توانمندترين فوتباليست‌هاي دو دهه اخير فوتبال ايران بوده و از نظر فني و فوتبالي فوق‌العاده استثنايي بود و دعا مي‌كنم كه علي كريمي در مربيگري هم مثل دوران بازيگري‌اش موفق باشد. علي كريمي اگر دو، سه تا بازيكن مثل خودش پرورش بدهد، بزرگ‌ترين خدمت را به فوتبال ايران كرده است. در فوتبال ما همه دنبال نتيجه هستند اما اميدوارم علي كريمي نتيجه‌گرا نباشد و بازيكن پرورش بدهد البته بازيكنان كه مثل خود كريمي نمي‌شوند اما نصف علي كريمي هم بشوند او به فوتبال ايران خدمت كرده است.


اينكه علي كريمي تجربه ندارد برايش مشكل‌ساز نمي‌شود؟
تجربه فوتبالي‌اش خيلي بالاست و بايد مشاوران خوبي داشته باشد. متاسفانه در فوتبال ما هزار تا باند و حاشيه هست و بايد به اين مسايل هم مقداري وارد باشد تا ضربه نخورد.


با توجه به مشكلاتي كه علي دايي و علي كريمي دارند تقابل آنها جذاب نمي‌شود؟
من در حد و اندازه‌اي نيستم كه در مورد علي‌آقاي دايي و علي كريمي صحبت كنم و نظر بدهم. قشنگي فوتبال به همين كري‌هاست و اميدوارم روز بازي آنها روز شايستگي فوتبال باشد نه مشكلات اخلاقي. علي دايي هنرش در مربيگري را نشان داده و كريمي هم نشان بدهد كه در مربيگري هم تبحر دارد. هر دو از بازیکنان  بزرگ و موفقي بوده‌اند و اگر حاشيه‌اي نباشد تقابل آنان روز قشنگي فوتبال ما مي‌شود.


علي كريمي فاكتورهاي لازم براي تبديل شدن به يك مربي بزرگ را دارد؟
آدم‌هاي بزرگ فاكتورهاي بزرگ را پيدا مي‌كنند، چه در بازيگري و چه در مربيگري چون آنها به لحاظ ذهني بزرگ هستند. علي كريمي سقف ذهني‌اش را از بازيگري‌اش بردارد و روي مربيگري تمركز كند و همانطور كه دايي و قلعه‌نويي مربيان بزرگي شده‌اند او هم مي‌تواند در مربيگري موفق شود.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.