b_Newsبهت برانگیز ترین اتفاق سال

اسطوره در اردوی دشمن

تاریخ: 1396/04/24
زمان: 12: 59
نوع: خبر
قرار بود در یووه تبدیل به اسطوره شود، اما تقریبا هیچ کس نفهمید که چطور در عرض 24 ساعت جغرافیای زندگی فوتبالی اش را تغییر داد.

مهدی قاسمی / لئوناردو بونوچی دفاع سرسخت یوونتوس در حالی به امروز انتقالش به میلان را قطعی می کند که هواداران بانوی پیر از چند سال پیش او را به عنوان یکی از اسطوره های آینده باشگاه قلمداد می کردند. اینک بونو آنها را نیز رها کرد؛ هوادارانی که پس از کاپیتان بوفون، او را بیش از سایرین ستایش می کردند. تا هفته پایانی فصل گذشته سری A، تصویر لئوناردو بونوچی تصویر تنها بازیکنی بود که روی اسکوربرد جنوبی ورزشگاه انگی یووه به نمایش درمی آمد؛ اتفاقی که حتی در مورد تصویر جیان لوئیجی بوفون نیز نمی افتاد.  در حالی که کمتر از دو ماه پیش، خداحافظی فرانچسکو توتی از رم به فوتبال جهان ثابت کرد که هنوز در فوتبال می توان وفاداری و تعصب را هرچند به ندرت پیدا کرد، پیوستن بونوچی به میلان در همان بستر جغرافیایی، ثابت کرد که شاید هواداران وفاداری و تعصب در فوتبال، بیش از حد خوشبین اند. این اتفاق در حالی رخ می دهد که یووه در حال حاضر اسطوره وفاداری مثل جیجی بوفون را در کنار خود می بیند و پیش از آن نیز بازیکنان وفاداری مانند الساندرو دل پیرو  را به فوتبال معرفی کرده، اما گویا بیانکونری موفق نشده بود وفاداری را به بونوچی بیاموزد.   بونو بی توجه به احساسات هواداران بانوی پیر به تیم رقیب پیوست؛ کافی است خوشحالی بونوچی را به خاطر بیاورید که در مورد مفهوم آن گفته بود «منظور من از این خوشحالی این است که منتقدان من دهانشان را بشویند». اینک این سوال مطرح است که آیا بونوچی پس از پیوستن به جبهه رقیب، در پاسخ به منتقدان، دهان خود را خواهد شست؟   
مشکل اصلی
بسیاری دلیل اصلی انتقال بونو به میلان را مشکلات شخصی او با آلگری می دانند؛ مشکلاتی که سال گذشته نیز سربرآرود و تا حدی پیش رفت که بونوچی را در آستانه انتقال به چلسی و بازگشت به آنتونیو کونته قرار داد، اما بر تمام این مشکلات سرپوش گذاشته شد. با این حال، به نظر می رسد امسال نیز این زخم سر باز کرد و این بار تا حدی عمیق بود که نمی شد بر آن سرپوش گذاشت.
خروج بونوچی از یووه را می توان هضم کرد اما پیوستن او به میلان را به هیچ وجه! شاید محتمل تر به نظر می رسید که بونوچی به دنبال مشکلات خود با آلگری، بار دیگر به آنتونیو کونته ملحق شود و این بار با پیراهن آبی چلسی برای مربی اسبق خود بجنگد، و یا حتی مانند بسیاری از بازیکنانی که منطق پول را ارجح می دانند، منچسترسیتی را انتخاب کند، کما اینکه پیشنهادات این دو باشگاه متمول لیگ برتر به مراتب دندان گیرتر از میلان بود. اینک هواداران یووه احساس می کنند که از میلانی ها رکب خورده اند؛ طرفداران متعصب بانوی پیر آندره پیرلو را اسطوره خود می دانند در حالی که او سال ها برای میلان توپ زده بود؛ اما اینک ورق برگشته است و بونوچی که در 7 سال حضور در یووه، موفق به کسب 6 اسکودتو شده بود؛ به میلان پیوسته است. ماجرای کودک بیمار لئو و عدم تمایل او برای خروج از ایتالیا را همه می دانند و اکنون مشخص شده که او خیلی هم به دنبال مسائل مالی نیست. چرا که در توافقات بونوچی با میلان، دستمزد او بدون احتساب پاداش تنها 1 میلیون یورو بیش از 5.5 میلیون یورویی است که از بانوی پیر دریافت می کرد.
وقتی اله شوکه می شود
این انتقال به حدی شوکه کننده بود که الساندرو  دل پیرو، اسطوره یووه در مصاحبه ای اعلام کرد که این خبر بیشتر شبیه به یک جوک است. الکس گفت: «انتظارش را نداشتم. شبیه به یک جوک به نظر می رسید، خبر این انتقال مثل یک صاعقه غیرقابل انتظار بود؛ چنین چیزی را نمی توانستم حتی تصور کنم.»
در هر صورت، بونوچی با قراردادی به ارزش 40 میلیون یورو به میلان و هواپیمای تک نفره پیوست؛ میلانی که به سکانداری وینچنزو مونتلا با مجموع خرید هایش در تابستان که اکنون مرز 200 میلیون یورو را هم رد می کند،  به نظر کمر به پایین کشیدن یووه از تاج و تخت بسته و برای این هدف، حتی به اردوی دشمن نیز نفوذ کرده و از جبهه آنان نیز یارگیری می کند. اکنون تنها 100 میلیون یورو خرج خط دفاعی روسونری شده و با تمدید قرارداد جیان لوییجی دوناروما، به نظر کسی جرات نزدیک شدن به یک سوم خط دفاعی شیاطین را هم نداشته باشد! تازه باید در نظر داشت که جاه طلبی های ماسیمو میرابلی و مارکو فاسونه که دست های چپ و راست کنسرسیوم چینی مالک میلان هستند تمام نشده و انگار قرار است طی روزهای آینده پیر امریک اوبامیانگ و یا آندره آ بلوتی هم به سن سیرو بیایند. چه شود میلان فصل  18-2017 !

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.