b_Newsکریمی و نفت؛ یک اشتباه دوطرفه

تحویل بگیرید آقای جادوگر!

تاریخ: 1396/04/24
زمان: 12: 17
نوع: خبر
بردیا احمدی

در شرایطی که تنها شش روز به برگزاری اولین مسابقه رسمی نفت تهران در فصل جدید زمان باقی مانده، هنوز اساسی‌ترین مسایل مربوط به این باشگاه هم روشن نیست. نفتی‌ها چندی پیش سعی کردند با انتخاب علی کریمی به عنوان سرمربی جدید، از او همان بهره‌ای را ببرند که پیش‌تر از دایی و منصوریان برده بودند. به این ترتیب گویا قرار بود کریمی به «سپر» جدید مدیران نفت تبدیل شود و کم‌وکاستی‌های فراوان این باشگاه را تحت تاثیر کاراکتر پرنفوذ و محبوب خودش پوشش بدهد. با این وجود گویا کریمی انتخاب مناسبی در این زمینه نیست. پیش از او چه دایی و چه منصوریان با وجود همه غرولندهای‌شان در مورد بی‌پولی و عدم حمایت کافی مدیران، در این باشگاه باقی ماندند و فصل را به پایان بردند؛ اما آیا واقعا می‌توان مطمئن بود که علی کریمی هم همین مسیر را انتخاب کند؟
درست از همان لحظه اولی که جادوگر هدایت نفت را پذیرفت، منتقدان و حتی هوادارانش به او هشدار دادند که با پای خودش دارد وارد قربانگاه می‌شود و شاید این مسلخ به قیمت پایان زودهنگام دوران مربیگری‌اش تمام شود. آقای شماره هشت اما بی‌اعتنا به همه هشدارها، کارش را در نفت استارت زد و خیلی زود تعدادی از بازیکنان نزدیک به خودش را به عضویت این تیم درآورد. با این وجود در حالی که هنوز 20روز هم از آغاز رسمی کار کریمی نمی‌گذرد، او تهدید کرده که باشگاه نفت را ترک می‌کند. گویا مشکل اساسی جادوگر مربوط به عدم تعیین تکلیف بازیکنان قدیمی و جدید است؛ آنهایی که مطالبات مالی‌شان وصول نشده و فعلا از ثبت رسمی قرارداد خودداری می‌کنند. کریمی گفته اگر تا یکی، دو روز دیگر تکلیف این ماجرا روشن نشود، کارش را ترک خواهد کرد. حالا بیایید در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن فرض کنیم این پرونده هم سروسامان بگیرد؛ آیا با وضعیت فعلی مدیریتی و مالکیتی نفت تهران، می‌توان اطمینان داشت که از این به بعد دیگر اتفاقات مشابه تکرار نشود؟ آیا این واقعا آخرین مورد از بی‌نظمی‌های مدیران نفت خواهد بود؟ آیا کریمی مطمئن است که فردا در کشاکش مسابقات، تیمش معطل پول هتل و زمین تمرین و اجاره استادیوم و این حرف‌ها نخواهد ماند؟
علی کریمی یک فرق اساسی با دایی و سایرین دارد. او بارها در دوران فوتبالش و حتی پس از آن نشان داده تحمل کافی برای مدارا به هر قیمتی را ندارد. از قضا کریمی در اولین تجربه مربیگری‌اش هم بعد از آنکه با فضای پیرامون کارلوس کی‌روش کنار نیامد خیلی ناگهانی همه چیز را رها کرد و رفت. حالا تکرار چنین اتفاقی در نفت تهران که هر روز یک چالش جدید پیش رو دارد، اصلا اتفاق عجیبی نیست. نشان به آن نشان که هنوز به یک ماه هم نرسیده، ماه‌عسل دو طرف تمام شده و جادوگر برای مدیران باشگاهش «ضرب‌الاجل» تعیین می‌کند. واقعیت آن است که هیچکدام از این دو طرف انتخاب خوبی برای هم نبودند؛ نه نفت برای کریمی و نه کریمی برای نفت.

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.