b_Newsبرخی انتقادها از من از روی غرض ورزی است/در شهرم کار پیدا نکرده ام و درآمدی ندارم!

میثم نصیری: بعضی ها فقط زبان شان کار می کند!

b_News می خواهم جبران کنم و در مسابقات جهانی مدال بگیرم
تاریخ: 1396/04/25
زمان: 10: 33
نوع: گفتگو
نصیری به این موضوع اشاره کرد که بعضی از منتقدان، نباید با غرض ورزی در مورد او نظر بدهند!

حامد جیرودی/ با اینکه تعدادی از کشتی گیران مطرح تیم ملی کشتی آزاد مانند کمیل قاسمی، مصطفی حسین خانی و مسعود اسماعیل پور در مسابقات انتخابی تیم ملی، شکست خورد اما در این میان، میثم نصیری ملی پوش وزن 65 کیلوگرم موفق شد با پیروزی مقابل فرزاد عموزاده از مازندران، به عنوان نفر اول وزن خود انتخاب شود. این کشتی گیر زنجانی، حالا به موفقیت در مسابقات جهانی فرانسه فکر می کند و امیدوار است با موفقیت در این رقابت ها، به اولین مدال خود در مسابقات جهانی دست پیدا کند. نصیری در گفت و گویی که با «گل» به این موضوع اشاره کرد که بعضی از منتقدان، نباید با غرض ورزی در مورد او نظر بدهند!

 

در انتخابی تیم ملی به مقام اول وزن 65 کیلوگرم رسیدی.

بله خدا را شکر می کنم. از کشتی هایی که گرفتم راضی هستم و مسابقات خوبی هم برگزار شد و حالا باید تلاش کنیم که در مسابقات جهانی هم به موفقیت برسیم.

 

اما به غیر از برد تو، نتایج غیرمنتظره ای در سایر کشتی ها به دست آمد!

خب این موضوع به این دلیل بود که بچه های ما در چند ماه اخیر در مسابقات مختلف مثل جام جهانی، بازی های کشورهای اسلامی و مسابقات قهرمانی آسیا روی تشک رفته بودند و با وزن کم کردن های متداوم، بدنشان دچار افت شده بود. این شرایط برای من، کمیل قاسمی، مصطفی حسین خانی و چند نفر دیگر وجود داشت و برای این که سر وزن قانونی برسیم، تمرینات پرفشاری را پشت سر گذاشته بودیم.

 

البته به نظر می رسد که حریفان شما هم در انتخابی انگیزه زیادی داشتند.
بله همین طور است. الان وضعیت طوری شده که هر کسی در انتخابی شرکت می کند، در تلاش است که برنده شود و برای همین انگیزه زیادی دارد.

 

رقیبان خودت چطور بودند؟
آن ها هم کشتی گیران خوبی بودند. دو سه تا جوان که انگیزه داشتند اما خدا را شکر که برنده شدم و به موفقیت رسیدم.

 

با محمد طلایی سرمربی تیم ملی هم که صحبت می کردیم می گفت خوب است که در هر وزن دو سه نفر مدعی هستند.
بله واقعا همین طور است. این شرایط باعث می شود که کشتی گیران همیشه انگیزه داشته باشند و آماده باقی بمانند.

 

حالا به کسب مدال به مسابقات جهانی هم فکر می کنی؟
صد درصد. من می خواهم جبران کنم و در مسابقات جهانی به مدال برسم. البته از برخی منتقدان هم انتقاد دارم که با غرض ورزی درباره من نظر می دهند!

 

چطور؟
من در المپیک 2016 ریو، اولین حضورم در این رقابت ها را تجربه کردم و در مسابقات انتخابی هم سید احمد محمدی را شکست داده بودم اما در المپیک یک مسابقه را باختم و حذف شدم اما بعد از آن سعی کردم که خودم را جمع کنم و جبران کنم اما گاهی حرف هایی می شنوم که به نظرم درست نیست.

 

یعنی این را در خودت می بینی که در مسابقات جهانی به موفقیت برسی؟
بله حتما. من ان شاء ا... با کمک خدا و تمریناتی که زیر نظر انجام می دهم، امیدوارم که به موفقیت برسم و مدال کسب کنم.

 

در این مسابقات انتخابی، کمیل قاسمی با مصدمیت شرکت کرد و حسن رحیمی هم به دلیل آسیب دیدگی خاضر نشد. به نظر می رسد این مصدومیت ها خیلی ملی پوشان را اذیت می کند.
بالاخره این مصدومیت ها همیشه وجود دارد. بچهه ا هفت هشت ماه تمرینات پرفشار را پشت سر گذاشته اند. خود من هم در باکو کشتی گرفتم و هم در لیگ به خاطر مسائل مالی. در جام اوپن و جام تختی هم روی تشک رفتم. این تمرینات و مسابقات پشت سر هم باعث مصدومیت ملی پوشان می شود و روی همین اصل هم برای کمیل و حسن آقا مشکل به وجود آمد.

 

چطور بدون پول و انگیزه، این همه تمرینات سخت را پشت سر می گذارید؟
فقط به خاطر عشق و علاقه به کشتی. ما در جام جهانی قهرمان شدیم اما هیچ پاداشی به ما ندادند. وزارت ورزش هم که گاهی به بچه ها پول و سکه می داد، این بار تقدیری انجام نداد. کلا کشتی ورزش مظلومی است و همه اول به دنبال افتخار آفرینی های این رشته هستند و بعد از آن همه چیز را فراموش می کنند. در شهر خود من زنجان هم وضع به همین ترتیب است. با این همه پیگیری، هیچ شغل و درآمدی برای من در شهرم درست نشد و من بیکار و بدون پول و درآمد هستم. متاسفانه برخی ها فقط زبان شان کار می کند اما در موقع عمل، هیچ کاری از دست شان بر نمی آید!

 

پس فقط به خاطر عشق و علاقه به کشتی مانده اید؟!
دقیقا به همین خاطر است! این عشق ما به کشتی گفتن ندارد و همه بچه ها با جان و دل تمرین می کنند و مسابقه می دهند اما به هر حال بچه های تیم ملی هم نیاز به حمایت دارند. الان زمان کمی تا مسابقات جهانی باقی مانده و امیدوارم مسئولان کمی از کشتی حمایت کنند تا بچه ها با انگیزه در این مسابقات حاضر شوند. الان بنده خدا آقای رسول خادم دست تنهاست و فدراسیون را به تنهایی اداره می کند اما باید از کشتی حمایت شود تا ملی پوشان هم پرچم ایران را به اهتزاز دربیاورند.