b_Newsبا منشا و طارمي هر تيمي از اين خط آتش مي‌ترسد

استيلي: ممكن است برانكو باز هم طارمي را بيرون بگذارد

تاریخ: 1396/04/24
زمان: 13: 41
نوع: خبر
سرمربي سابق پرسپوليس همچنان دلش با اين تيم است و اميدوار است كه سرخ‌ها با قهرماني در آسيا بتوانند دل هوادارانش را شاد كنند.

سيدعلي هاشمي / سرمربي سابق پرسپوليس همچنان دلش با اين تيم است و اميدوار است كه سرخ‌ها با قهرماني در آسيا بتوانند دل هوادارانش را شاد كنند.
حميد استيلي كه ضمن صحبت در مورد مسايل و اتفاق‌هاي پرسپوليس دلش شور علي كريمي را در نفت مي‌زند و اميدوار است كه نفتي‌ها با حمايت از كريمي، جادوگر را براي ساختن يك تيم خوب همراهي كنند.

چه خبر؟ كجا هستيد؟
فعلا كه مشغول انجام كارهاي شخصي هستم و كنار خانواده. از آنجايي كه ما در زمان كارمان كمتر به خانواده مي‌رسيم، وقتي چنين فرصت‌هايي پيش مي‌آيد، مي‌توانيم بيشتر به خانواده برسيم.

اما تصميم‌هايي هم براي بازگشت داشتيد كه البته با نفت به توافق نرسيديد.
بله... نفتي‌ها پيشنهاد دادند و چند جلسه‌اي هم صحبت كرديم ولي در نهايت به توافق نرسيديم و نشد كه همكاري كنيم.

چرا؟!
همانطور كه خودتان مي‌دانيد نفت مشكلات زيادي دارد. شرط مهم ما براي نفت اين بود كه مشكلات و مسايل مربوط به فصل قبل و دوره‌هاي قبل حل شود. جد از اينها مگر مي‌شود بدون پول و سرمايه تيم بست و كاري انجام داد؟!

پس با اين حساب فكر مي‌كنيد كه علي كريمي ريسك بزرگي كرد؟
علي كريمي بازيكن بزرگي بوده كه با بازيكنان بزرگ و بين‌المللي كار كرده. علي تجربه بسيار خوبي دارد و جدا از اينها از هوش بالايي در فوتبال سود مي‌برد. من براي علي آينده روشني را پيش‌بيني مي‌كنم و معتقدم كه اگر او شرايط و امكانات لازم را داشته باشد، مي‌تواند به يكي از مربيان خوب فوتبال ايران تبديل شود.

اما همان‌طور كه مي‌دانيد نفت پول و امكانات ندارد.
درست مي‌گوييد... نمي‌دانم... شايد با علي كريمي توافق بهتري كرده‌اند و ان‌شاءا... كه همه‌چيز درست مي‌شود.

اما كريمي گفته كه اگر تا يكشنبه نفتي‌ها پول ندهند در تمرينات اين تيم شركت نمي‌كند.
اميدوارم كه چنين اتفاقي نيفتد. كريمي با همين شرايط، كلي مشكل داشت. نه زمان كافي دارد، نه پول دارد و نه امكانات. اينها كار را براي كريمي سخت مي‌كند ولي با همه اين چيزها اميدوارم كه نفتي‌ها هواي كريمي را داشته باشند و بدانند كه او يكي از افتخارات و سرمايه‌هاي فوتبال ايران است.

خبرهاي پرسپوليس را تعقيب مي‌كنيد؟
از طريق رسانه‌ها دنبال مي‌كنم و اميدوارم كه پرسپوليس بتواند موفق و سربلند باشد.

در مورد خريدهاي پرسپوليس چه صحبتي داريد؟
خب... خريدها بايد با نظر و سليقه سرمربي تيم انجام شود و من فكر مي‌كنم كه اين ليست، ليست اصلي برانكو است. اين چيزها خيال مربي تيم را راحت مي‌كند و اميدوارم كه با رفع نقاط ضعف پرسپوليس، اين تيم بهتر و پرقدرت‌تر به ميدان برود. پرسپوليس امسال، سال سختي را پيش رو دارد. پرسپوليس بايد در بازي‌هاي آسيايي حضور داشته باشد و جدا از آن در بازي‌هاي ليگ و رقابت‌هاي جام حذفي شركت كند. بدون شك حضور در اين سه‌جام كار را براي پرسپوليس سخت مي‌كند و بايد پرسپوليس قواي لازم را براي حضور در اين چند تورنمنت داشته باشد.

خط هافبك پرسپوليس را چطور ارزيابي مي‌كنيد؟
به‌نظر من پرسپوليس خط هافبك خوبي هم دارد و اگر نوراللهي هم به سرخ‌ها اضافه شود كه اوضاع خيلي بهتر مي‌شود. البته اين را هم بگويم كه شرايط تيم‌هايي مثل پرسپوليس و استقلال با بقيه تيم‌ها فرق مي‌كند و شما نمي‌توانيد بگوييد كه چون فلان بازيكن در تيم خودش خوب بوده، پس در پرسپوليس هم ستاره مي‌شود و همان كارايي را دارد.

در مورد منشا هم چنين نظري داريد؟
من فكر مي‌كنم كه داستان منشا فرق مي‌كند و در مورد او ريسك كمتري وجود دارد. منشا حتي در تمرينات و بازي‌هاي تداركاتي پرسپوليس هم خوب ظاهر شده و در پيكان هم با اينكه توپ‌هاي زيادي گيرش نيامد، عملكرد خوبي داشت.

شايد به‌خاطر كيفيت منشا بود كه پرسپوليسي‌ها حتي حاضر شدند با دريافت رقم رضايتنامه طارمي، قيد او را بزنند. طارمي قصد داشت برود و من فكر مي‌كنم كه رقم درخواستي باشگاه پرسپوليس در مورد رضايتنامه باعث شد تا مهدي لژيونر نشود.

يعني معتقديد كه اگر مثلا مهدي به يونان مي‌رفت، اتفاق خوبي مي‌افتاد؟
بحث يونان نيست... قطعا اگر او بتواند به ليگ‌هاي معتبري مثل بوندسليگا، لاليگا، ليگ برتر و كالچو برود كه خيلي بهتر است ولي بايد ديد كه مهدي از اين كشورها پيشنهادي دارد يا خير.

فكر مي‌كنيد كه چرا طارمي دچار اين اتفاق‌ها و اين حواشي مي‌شود؟ به هر حال هر چه باشد شما او را در شاهين بوشهر كشف كرديد و به تمرينات تيم‌تان آورديد.
در اين مورد كه چه چيزي در ذهن طارمي مي‌گذرد و چه اتفاقي در مورد او افتاده من نمي‌توانم حرفي بزنم ولي چيزي كه مشخص است، طارمي در تمام اين مدت وضعيت را سبك و سنگين مي‌كرده تا بهترين تصميم را بگيرد. من معتقدم كه نبايد در مورد طارمي رفتار غيرحرفه‌اي داشت. او و باشگاه در حال حاضر متعهد به همكاري شده‌اند و بهتر است كه همكاري خوبي بين همه پرسپوليسي‌ها به‌وجود بيايد تا سودش نصيب پرسپوليس شود.

يعني بعد از اين همه حاشيه و حتي ماجراي عدم حضور در تمرينات بايد از طارمي حمايت كرد؟
من معتقدم كه بايد رفتار حرفه‌اي را در مورد طارمي داشته باشيم. شايد رفتار درست همان چيزي باشد كه در مورد رضاييان اتفاق افتاد. اين را بايد برانكو بداند و تعريف بكند چون او همه كاره و سرمربي تيم است.

شما فكر مي‌كنيد كه چرا در مورد رامين آن اتفاق افتاد ولي طارمي با تكرار همان رفتارها پرسپوليسي ماند؟
بهتر است كه در اين مورد از باشگاه و برانكو سوال كنيد چون من اين رفتار را نداشته‌ام و نمي‌توانم در مورد يك مساله درون‌تيمي و كاري كه كس ديگري انجام داده توضيح بدهم.

در شروع فصل گذشته برانكو چند هفته‌اي به طارمي ميدان نداد و گفت كه او ديرتر از بقيه وارد تمرينات پرسپوليس شده.
به هر حال هر كسي براي خودش يك اصولي دارد و اين رفتار برانكو هم غيرحرفه‌اي و عجيب نيست. البته اين را هم بدانيد كه دود اين مسايل و غيبت‌هاي بازيكن توي چشم باشگاه و هواداران مي‌رود. هيچ بعيد نيست كه امسال هم برانكو چنين رفتاري را در مورد طارمي داشته باشد و اين مساله به نفع پرسپوليس نيست.

در مورد تشكيل زوج منشا – طارمي چه صحبتي داريد؟
بدون شك اين زوج و اين پرسپوليس هجومي هر تيمي را اذيت مي‌كند و من اميدوارم كه برانكو با ساختن يك پرسپوليس هجومي دل هواداران را شاد كند.

در خصوص لژيونر شدن رامين رضاييان چه نظري داريد؟
رامين بازيكن خوب و بااستعدادي است. او در حال حاضر عضو تيم‌ملي كشورمان است و بايد كاري كنيم كه هم تيم‌ملي يك بازيكن خوب داشته باشد و هم اينكه فوتبال ما صاحب يك لژيونر خوب شود. براي رامين آرزوي موفقيت مي‌كنم و اميدوارم كه او پس از حضور در جام‌جهاني به تيم‌ها و ليگ‌هاي بهتر و بزرگ‌تر برود.

در مورد فدراسيون، تيم‌ملي و اتفاق‌هاي اخير كي‌روش چه نظري داريد؟
فعلا تيم‌ملي به جام‌جهاني رفته و بحث كردن در مورد يكسري مسايل فايده‌اي ندارد. اين اولين سال حضور كي‌روش در فوتبال ايران نيست و حالا ديگر همه او را مي‌شناسند. اگر قرار بوده كه كسي جلوي كار را بگيرد يا طرفين در مورد مساله‌اي به توافق و تفاهم برسند، خيلي زودتر از اينها بايد اين اتفاق مي‌افتاد. حالا كه تيم‌ملي به جام‌جهاني رفته و ما بايد خودمان را براي جام‌جهاني آماده كنيم، بهتر است كه يكسري حاشيه و ماجرا را وارد اين كار نكنيم. ما مي‌توانستيم خيلي پيش‌تر از اينها از وجود يك آدم فوتبالي، كارشناس و باتجربه مثل حشمت‌خان (مهاجراني) از فدراسيون استفاده كنيم تا با زبان فوتبال با كي‌روش بحث كند.

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.