b_Newsیکی از دلایل تاخیر در قطعی شدن این بازی، بحث صدا و سیما بود

تلویزیون کارشکنی می کند و لابد می خواهند بازی رایگان پخش شود

تاریخ: 1396/04/25
زمان: 15: 16
نوع: خبر
اسپانسر باشگاه تاخیر در قطعی شدن زمان بازی را به اهالی صداوسیما نسبت می دهد.


به گزارش سایت روزنامه گل، اسپانسر سرخابی ها در این خصوص گفت: بخش عمده درآمدهای باشگاه ها از حق پخش تلویزیونی است. یکی از دلایل تاخیر در قطعی شدن این بازی، بحث صدا و سیما بود و ما نمی دانستیم صدا و سیما چگونه ورود می کند. نمی دانستیم که آیا بازی پخش می شود و یا اجازه داریم که این بازی را به شبکه های خارجی که مجوز دار هستند، واگذار کنیم. یک سری شبکه های خارجی اعلام آمادگی کردند و رقم هایی را نیز اعلام کردند اما ما ترجیح می دادیم بازی از شبکه 3 پخش شود. مذاکرات زیادی برای توافق داشتیم. بحث پرداخت پول حق پخش سال های زیادی است که منتفی است. به همین دلیل طرح همکاری مشترک ارائه دادیم و مقرر شد تا با واگذاری حق پخش به صدا و سیما، تبلیغات این مسابقه و مشارکت هواداران انجام شود. نزدیک به دو یا سه هفته طول کشید و بخش بازرگانی صدا و سیما ابتدا توجهی نداشت اما اکنون دو هفته است که قرارداد منعقد شده اما صدا و سیما همچنان همکاری نمی کند و این موضوع ما را نگران کرده است.
با مدیران باشگاه ها صحبت کردیم تا به این موضوع رسیدگی شود. این قرارداد به نفع صدا و سیما است. خود ما علاقه داشتیم که این دیدار از طریق صدا و سیما انجام شود و اگر این موضوع نبود، درآمد های بیشتری داشتیم اما به دلیل مصالح کشور و اینکه همه هواداران این بازی را تماشا کنند، با صدا و سیما قرارداد بستیم اما تا به امروز صدا و سیما به تعهدات خود عمل نکرده است. شاید این موضوع باعث شود تا ما به درآمدهای خود نرسیم و حالا باید بگویم که ما احساس خطر می کنیم.
در تیزرهایی که ساخته شده، شورای بازبینی صدا و سیما به لوگوی باشگاه پرسپولیس ایراد گرفته است و صدا و سیما در حال کارشکنی است. نمی دانم دلیل این موضوع چیست. شاید می خواهند بازی را رایگان پخش کنند اما ما ظرف امروز و فردا تصمیم جدیدی را اتخاذ می کنیم. اگر صدا و سیما به تعهدات خود عمل نکند، این قرارداد لغو می شود.
برنامه های جذابی را در 10 قسمت آماده کردیم و اگر این برنامه ها پخش می شد، یکی از پربیننده ترین برنامه های صدا و سیما بود و قطعا از محل درآمدهای همین برنامه ها، درآمد خوبی نصیب صدا و سیما می شد. اگر شبکه های داخلی پخش را انجام ندهند، از طریق شبکه های خارجی انجام می شود.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.