b_Newsاميدوارم تكليفم را فدراسيون مشخص كند چون همه قرارها الكي بود خواستند وقت تلف كنند

رضا شکاری: دیدیم ذوب‌آهن و آذری اذیت می‌کنند متوسل به قانون شدیم

b_News خدا را چه دیدید شاید همبازی سردار در روبین کازان شدم
تاریخ: 1396/04/25
زمان: 15: 28
نوع: خبر
به تیم امید سرمربی سابق جوانان ایران یعنی امیرحسین پیروانی خیلی امیدوار است و مي‌گوید برای طلسم شکنی کار را در قرقیزستان استارت مي‌زنند.

سید یاسر رضوی / در کنار اینکه به تیم امید سرمربی سابق جوانان ایران یعنی امیرحسین پیروانی خیلی امیدوار است و مي‌گوید برای طلسم شکنی کار را در قرقیزستان استارت مي‌زنند از اوضاعی که ذوب‌آهن برایش به وجود آورده و تکلیفش برای پیوستن به روستوف مشخص نیست، بسیار ناراحت است‌. رضا شکاری با اینکه از سعید آذری بابت همراهی همیشگی‌اش تشکر مي‌کند اما مي‌گوید تمام قول و قرارها در جلسه آخر برای توافق با ذوب‌آهن همه الکی بوده و فقط خواستند کار او را عقب بیندازند.


از شرایط تیم امید برای مقدماتی المپیک در قرقیزستان شروع کنیم‌. اوضاع را چطور مي‌بینی؟
بازی‌هاي مقدماتی آسیاست که چند کشور میزبان هستند و ما به قرقیزستان مي‌رویم تا با این کشور و عمان بازی کنیم و یک بازی هم با سریلانکا داشتیم که انصراف دادند.در این دوبازی باید اول بشویم تا به مرحله گروهی مقدماتی المپیک صعود کنیم‌. خدا را شکر شرایط تیم امید خوب است چون پر از ستاره‌هاي فیکس لیگ برتر است‌. شاکله اصلی تیم هم از تیم جوانان ایران است و یکسری از بازیکنان به آن اضافه شدند‌. تیم قدرتمندی داریم و مي‌رویم که مثل تیم جوانان ایران که بعد از 16 سال طلسم شکنی کرد و یک افتخار بزرگ آفرید این بار با تیم امید چنین اتفاقی بیفتد‌. امیدوارم این اتفاق بیفتد و با آقای پیروانی بتوانیم تاریخ ساز شویم‌.


ارتقای تیم جوانان با پیروانی به رده امید مساله ای بود که خیلی‌ها از آن حمایت کردند‌. خودت امیدواری این تیم زیر نظر این مربی موفق ظاهر شده و به قول خودت طلسم‌شکنی کند؟
آقای پیروانی به شخصه برای من مثل یک پدر فوتبالی مي‌ماند و مانند آقای مصطفی قنبرپور پدرانه بالای سر همه بازیکنان تیم است‌. ما در تیم جوانان به سبک کی روش کار کردیم و جواب گرفتیم و به جام جهانی رفتیم‌. قطعا با همین سیستم و با اضافه شدن بازیکنان به این تیم و تقویت شدن در کنار امیرحسین‌خان مي‌توانیم به المپیک راه پیدا کنیم چون این یکی از آرزوهای من است که با تیم ایران در المپیک حاضر شوم.


در شروع که به نظر مي‌رسد کار سختی ندارید و همين‌طور با این تیم رفتن به المپیک دور از ذهن نباشد.
بله بااینکه آنالیز خوبی از تیم‌هاي این مرحله نداریم اما به نظر بازی‌هاي آسانی است‌. مثل جام جهانی جوانان با قدرت به میدان مي‌رویم تا به هدف مان برسیم.


شروع خوب تیم جوانان ایران در جام جهانی به واسطه برخی بی‌تجربگی‌ها به ثمر ننشست‌. به نظرت این بازیکنان که به تیم امید آمده‌اند برای این رده سنی باتجربه شده‌اند؟
ما در جام جهانی عملکرد خوبی داشتیم‌. شاید برد ما مقابل کاستاریکا که یک تیم قوی و قدرتمند بود کارمان را سخت کرد‌. در بازی با زامبیا هم تیم حریف را بیچاره کرده بودیم اما متاسفانه نتیجه را واگذار کردیم‌. قطعا تیم جوانان با تجربه خوبی به همراه آقای پیروانی به تیم امید تبدیل شده و مي‌تواند در این مسیر به موفقیت منتهی شود‌.  


از تیم امید دور شویم‌. آخر کار تو با روستوف به کجا کشید گویا بازهم کار به رای کمیته انضباطی و کمیته وضعیت کشیده شده است؟
راستش را بخواهید کمیته انضباطی یکسری رای به نفع من داد و مرا بازیکن آزاد اعلام کرد و قبل از جام جهانی توانستم با روستوف قرارداد امضا کنم‌. بعد از این اتفاق ذوب‌آهن شکایت کرد که نماینده ما نبوده و باید باشد و همین شد که کمیته انضباطی قرار شد دوباره رای بدهد‌. کمیته انضباطی هم تشکیل شد اما رای دادن را برعهده کمیته وضعیت گذاشت تا آنها رای بدهند که هنوز این اتفاق نیفتاده است‌.


مگر با سعید آذری جلسه نگذاشتید و همه چیز فیصله پیدا نکرد؟
آقای آذری آن موقع گفتند بیایید به توافق برسیم اما چند بار وکیل ما با ایشان جلسه داشتند و توافقی حاصل نشد‌. آقای آذری مي‌گفت من سر تمرینات بروم تا تکلیف روشن شود اما نمی شد چون من فسخ کرده بودم و منتظر رای کمیته تعیین وضعیت هستم‌. خدا خدا مي‌کنم کمیته تعیین وضعیت راي مرا بدهد تا تکلیفم مشخص شود‌.


پس در ماجرای تو خبری از دلسوزی پدرانه سعید آذری نبود چون مدعی شده بود با تو به روسیه مي‌آید تا قرارداد خوبی برای‌ت ببندد؟
آقای آذری در این چندسال به من خیلی کمک کرده و همه جا این را گفته ام اما این توافق با من و وکیلم کاملا الکی بود و فقط خواستند کار من را عقب بیندازند تا به خواسته خودشان برسند.


چه خواسته‌ای؟
اینکه سال جدید فوتبالی شروع شود و بگویند این قرارداد برای سال گذشته بوده و محلی از اعراب ندارد‌. وقتی دیدیم دارند اذیت مي‌کنند و حرفی از کمک و همراهی در میان نیست از طریق قانونی دنبال جدایی رفتم و منتظر رای کمیته تعیین وضعیت هستم‌.


با این شرایط روستوفی‌ها هنوز منتظرت هستند و این مساله آنها را دلزده نکرده است؟
وکیل من با وکلای آنها در ارتباط است و آنها هم از این بابت ناراحتند اما باید تکلیفم مشخص شود چون نمی توانند ریسک کنند‌. آنها باید از فدراسیون فوتبال ایران درخواست ITC  بدهند و قطعا فدراسیون هم منتظر رای کمیته تعیین وضعیت است که امیدوارم هرچه زودتر رای بدهند‌. خواهش من از مسوولان این کمیته و مدیران فدراسیو اين است که هرچه زودتر رای خود را اعلام کنند‌.


و اگر رای به نفع ذوب‌آهن شود آن موقع تکلیف چیست؟
برای من فرقی ندارد و فقط دعا مي‌کنم زودتر رای را بدهند تا از این بلاتکلیفی در بیایم‌. رای اگر به نفع ذوب‌آهن باشد من چهار ماه محروم مي‌شوم که هفت ماه است فسخ کردم و این زمان را گذراندم و شاید یک جریمه مالی هم بدهم‌.


حالا از این حرف‌ها بگذریم در ماجرای رفتنت به روستوف خیلی از حضور در کنار سردار خوشحال بودی که او به روبین کازان رفت‌.
(خنده) حالا اجازه بدهید به روستوف بپیوندم آن وقت خدا را چه دیدید شاید همبازی سردار در روبین کازان شدم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.