b_Newsطبیعی بود که علی دایی گلری مثل اخباری را از دست ندهد

گروسیان: آماده روزهای سخت درون دروازه تراکتور هستم

b_News گل‌محمدی یک جنتلمن است که با صبوری به بچه‌ها روحیه می‌دهد
تاریخ: 1396/04/27
زمان: 13: 18
نوع: خبر
به علی دایی و سایپا حق مي‌دهد که گلر ملی پوشی مثل محمدرضا اخباری را حفظ کنند.

سیدیاسر رضوی / به علی دایی و سایپا حق مي‌دهد که گلر ملی پوشی مثل محمدرضا اخباری را حفظ کنند و از اینکه دوست صمیمی اش امسال در کنار او نیست ناراحت بوده و برای او در تیم جدیدش آرزوی موفقیت مي‌کند‌. فرزین گروسیان که امسال شماره یک تراکتورسازی‌ها گویا به نام او ثبت شده از مسیر سختی صحبت مي‌کند که برای آن آماده است و مي‌خواهد در کنار دیگر جوانان تیم در خط دفاعی حسابی به تیم یحیی گل‌محمدي کمک کنند.


از تمرینات تراکتورسازی و شرایط آمادگی این تیم برای لیگ هفدهم بگو؟
خدا را شکر اوضاع خوب است‌. بعد اردوی خوبی که در تهران برگزار کردیم و آنجا چند بازی دوستانه خوب داشتیم در تبریز کار را دنبال مي‌کنیم و طبق برنامه کادرفنی آماده مسابقات لیگ مي‌شویم‌. تیم امسال تلفیقي از جوانان و باتجربه هاست که همه در تلاش هستند با قدرت وارد مسابقات شوند‌. این بازی‌هاي دوستانه هم کمک کرد تا آقایحیی و همکاران ایشان به خوبی بتوانند ترکیب مدنظر خودشان را پیدا کنند.


تراکتور گویا بدشانسی‌هایش تمام شدنی نیست‌. با کمبود بازیکن مواجه بودید و هادی محمدی را هم از دست دادید؟
با رفتن خالد شفیعی همه هادی محمدی را رهبر خط دفاعی تراکتورسازی مي‌دانستند که متاسفانه مصدومیت او یک شوک بزرگ برای تراکتورسازی بود‌. این اتفاق افتاده و باید دعا کنیم هادی بتواند هرچه زودتر روند درمانی‌اش را طی و به شرایط بازی برگردد‌. در این بین اما بازیکنان جوان خوبی هچون عارف آغاسی، محمدرضا مهدی‌زاده و علی اسماعیلی را داریم که همه جوانان مستعدی هستند و ان‌شاءا..‌. به بهترین شکل جای خالی هادی را پر مي‌کنند.


تراکتور هرچه تلاش کرد نتوانست دوست صمیمی تو یعنی محمدرضا اخباری را حفظ کند و شماره یک سرخ‌هاي تبریز امسال به تو رسید.
محمدرضا جدا از یک دوست صمیمی و خوب یک گلر قوی بود که حیف شد نتوانست در تراکتورسازی بماند تا بازهم یک تیم گلری قوی داشته باشیم‌. بودن محمدرضا و تکنیک گلری خوب او خیلی به پیشرفت من کمک کرد و در کنار هم به خوبی جلو مي‌رفتیم‌. به هرحال طبیعی بود که سایپا و علی آقا (دایی) نخواهند این گلر ملی پوش را از دست بدهند و هر باشگاه دیگری هم بود همین کار را مي‌کرد‌. همین شرایط باعث شد من و محمدرضا جدا شویم و حالا که قرار است من درون دروازه تراکتور باشم مثل دو سال قبل در این تیم تمام تلاش خودم را به کار خواهم بست.


قطعا کار سختی با توجه به شرایط تراکتور داری و توقعات بالاست‌. فکر مي‌کنی از پس کار بر بیایی؟
دقیقا به نکته مهمی اشاره کردید و با ایستادن درون دروازه تراکتورسازی وظیفه سنگینی دارم‌. خط دفاعی ما جوان شده و باید با هم هماهنگ‌تر شویم‌. البته با تجربه‌هاي خوبی مثل مهدی کیانی و محمد ایرانپوریان را در فاز دفاعی داریم که بدون شک جوانان را هدایت خواهند کرد‌. با این حال من پیش‌بینی این روزهای سخت را مي‌کردم و از مدت ها قبل از شروع تمرینات تیم کارهای اختصاصی خودم را با مربی شخصی‌ام پیش بردم و کاملا آماده هستم‌. بازی با سپاهان مرا خیلی امیدوار کرد و توانستیم عملکرد خوبی داشته باشیم‌.  


کار با یحیی را چطور دیدی و با این همه مشکل عملکرد او را در تراکتورسازی چگونه ارزیابی مي‌کنی؟
آقا یحیی واقعا مربی جنتلمنی است که با آرامش به خوبی این همه مشکل را مدیریت کرده و به بچه‌هاي تیم روحیه مي‌دهد‌. تمرینات عالی را سپری مي‌کنیم  و با صبوری که به خرج مي‌دهد کار را با قدرت برای آمادگی تیم جهت حضور خوب در لیگ پیش مي‌بریم‌.


توقعات همیشه از تراکتور طی این چند سال بالا بوده و یک پای قهرمانی بوده است‌. به نظرت این تیم امسال هم مي‌تواند جز بالانشینان و مدعیان باشد؟
جذابیت فوتبال همیشه به غیرقابل پیش‌بینی بودن آن است و دیدید که در لیگ پانزدهم استقلال خوزستانی که هیچ‌کس فکرش را نمی‌کرد عنوان قهرمانی را به دست آورد‌. به خودمان ایمان داشته باشیم چرا که نه ما هم مدعی هستیم‌. در این بین حمایت هواداران و همراهی آنها با ما در این مسیر سخت یک فاکتور مهم است که امیدوارم بازهم مثل همیشه در کنار ما باشند تا بتوانیم با قدرت از این راه دشوار عبور کنیم و شرایط مناسبی پیدا کنیم.