b_Newsهنوز هم در پارکینگ تمرین می کنیم اما شرایطم از همیشه بهتر است

نوشاد عالمیان: من و نیما سال جدید میلادی در لیگ اروپایی بازی خواهیم کرد

b_News در اختلاف فدراسیون و دانشگاه، ما ضرر کردیم
تاریخ: 1396/04/29
زمان: 13: 28
نوع: گفتگو
نوشاد عالمیان روزهای خیلی خوبی را پشت سر می گذارد. او که در برهه ای از زمان مسابقات خوبی برگزار نمی کرد و افت رنکینگ هم پیدا کرده بود، الان در بهترین شرایط خود به سر می برد.

نگار رشیدی

نوشاد عالمیان روزهای خیلی خوبی را پشت سر می گذارد. او که در برهه ای از زمان مسابقات خوبی برگزار نمی کرد و افت رنکینگ هم پیدا کرده بود، الان در بهترین شرایط خود به سر می برد.

نوشاد معتقد است بازگشت به دوران اوجش را مدیون پدرش است. پدری که هنوز در همان پارکینگ معروف با دو پسر قهرمانش تمرین می کند. نوشاد و نیما آنقدر در وضعیت خوبی هستند که قرار است در بالاترین سطوح لیگ هندبال اروپا بازی کنند. گفت و گوی نوشاد با «گل» را بخوانید.

 

شما به کاپ آسیا دعوت شدید. وضعیت تمرینات تان چطور است؟

تمرینات که خیلی خوب است. هر روز پنج، شش ساعت عالی تمرین می کنیم. آنقدر تمرینات خوب است که می توانم بگویم شرایطم حتی از قبل هم بهتر است.

 

قبل از کاپ آسیا قصد ندارید در مسابقه ای شرکت کنید؟

فکر نمی کنم برنامه خاصی باشد. فعلا تمرینات مان را انجام می دهیم و بعید می دانم به مسابقه بین المللی اعزام شویم. ما الان شرایط خیلی خوبی داریم و انتظار داریم فدراسیون ما را به مسابقه اعزام کند. پینگ پنگ ورزشی است که نیاز داریم در مسابقات زیادی شرکت کنیم. به نظر من در سال حداقل باید در 10 مسابقه حضور داشته باشیم.

 

از مسابقه هایی که در این یکی، دو ماه برگزار می شود خبر دارید؟

چند تا مسابقه در این چند وقت هست که چین و ژاپن و استرالیا برگزار شده و ما شرکت نکردیم. اما مسابقات آلمان و اسپانیا هنوز برگزار نشده. مسابقه برای شرکت کردن زیاد است.

 

به نظر شما در کل وضعیت پینگ پنگ تغییری کرده؟

خدا را شکر شرایط یک مقدار بهتر شده. فدراسیون جدید دارد تلاش می کند و زحمت می کشد که جا دارد از آنها تشکر کنم. اما یکسری مشکلات هنوز وجود دارد. مثل اختلافی که بین دانشگاه آزاد و فدراسیون پیش آمد و تنها کسانی که در این بین متضرر شدند، ما ورزشکاران بودیم که نتوانستیم بازی کنیم. در کل از فدراسیون تشکر می کنم و امیدوارم سال آینده شاهد برگزاری لیگ بهتری باشیم.

 

به جز این اختلاف مشکل دیگری هم در لیگ داشتید؟

نه مشکل خاصی نبود. اما لیگ برای پینگ پنگ اهمیت خیلی زیادی دارد. در کل لیگ به هر ورزشی کمک می کند و اگر لیگ خوبی داشته باشیم، آن ورزش قوی خواهد بود.

 

وضعیت قراردادها چطور است؟ می دانید که بیشتر ورزشکاران در رشته های مختلف مشکل قرارداد دارند.

قراردادها بد نیست اما گاهی اوقات مشکلاتی به وجود می آید. بعضی وقت ها روی مبلغ قرارداد اختلاف وجود دارد و گاهی هم مشکل در پرداخت مبلغ است.

 

راستی شما با پدرتان تمرین می کنید؟

بله، من و نیما و پدرم با هم تمرین می کنیم. پدرم در این مدت خیلی برایم زحمت کشید و باید بگویم زندگی ورزشی ام را نجات داد. من قبلا چون بازی هایم خراب شده بود از نظر روحی هم بهم ریخته بودم اما دوباره به شرایط قبلم برگشتم و همانطور که گفتم حتی خیلی خیلی از وضعیت قبلم بهتر شده ام. البته جدا از پدرم باید از آقای لطف ا... نسبی هم تشکر کنم. ایشان هم زحمت زیادی برای من کشید. من الان در شرایط خیلی خوبی هستم اما هیچ کس از آن خبر ندارد. جالب است بگویم ما هنوز هم در همان پارکینگ تمرین می کنیم.

 

واقعا؟!

بله، تمرینات ما در همان پارکینگ است چون سالنی نداریم که شرایطش خیلی جالب باشد. البته یک سالن هست اما خیلی جالب نیست و خیلی شلوغ می شود.

 

الان که در این شرایط هستید انتظارتان از مسوولان چیست؟

من و نیما در وضعیت خیلی خوبی هستیم و نمی خواهیم فکرمان خراب شود. هدف ما این است که در میادین بین المللی خوب ظاهر شویم. مسوولان هم درک و کاری کنند که ما دغدغه فکری نداشته باشیم و صددرصد تمرکزمان را روی کارمان بگذاریم. ما نه شغل داریم، نه بیمه هستیم. چطور دو تا ورزشکار حرفه ای با این شرایط آبروداری می کنند. همه جای دنیا این است که ورزشکار را طوری حمایت می کنند که هیچ دغدغه ای ندارند و ورزش را ادامه می دهند. اما ما دغدغه داریم و جالب است که با این وضعیت نتیجه هم می گیریم.

 

شاید مسوولان به اصل خواستن توانستن است پایبندند!

اگر اینطور هم باشد همه باید بخواهند. کل مسوولان رشته باید در کنار ورزشکار بخواهند. شاید خیلی ها که استعداد هم دارند نتوانند شرایط را تحمل کنند. من و نیما تحمل مان در این چیزها زیاد است اما یک نفر با وجود استعداد نمی تواند و ورزش را رها می کند.

 

بحث نداشتن بیمه خیلی وقت است که در پینگ پنگ وجود دارد. به نظر شما چرا کاری در این زمینه انجام نمی شود تا یک آرامش فکری از این زاویه به ورزشکاران بدهند؟

واقعا نمی دانم. دیگر نمی خواهم به این چیزها فکر کنم. شرایط ما هم اینطوری است و خودمان باید خودمان را نگه داریم.

 

برنامه تان برای لیگ فصل آینده چیست؟

اگر خدا بخواهد من و نیما سال آینده میلادی (2019_ 2018) در یکی از کشورهای آلمان، فرانسه یا لهستان بازی خواهیم کرد. چون دیگر به سطحی رسیده ایم که باید در لیگ های معتبر دنیا مسابقه بدهیم. چند وقت پیش قرار بود من به لهستان بروم که به خاطر مشکلاتی نشد. چهار سال پیش هم قرار بود به تیم دوم بوندسلیگا بروم که نرفتم. ما قبلا پینگ پنگ بازانی داشتیم که در سطح سه،چهار کشورهای دیگر بازی می کردند اما ما قرار است در دسته برتر حضور داشته باشیم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.