b_Newsبا کمک عموهایم برای انتخابی تیم ملی برنامه ریزی کرده بودم

یدا... محبی: کمیل قاسمی، پهلوانی را در حق من تمام کرد

تاریخ: 1396/04/30
زمان: 13: 51
نوع: گفتگو
محبی، به این موضوع اشاره کرد که کمیل، پهلوانی را در حق او تمام کرده است!

حامد جیرودی/ در حالی که بسیاری از کارشناسان کشتی، کمیل قاسمی نایب قهرمان المپیک 2016 ریو را مدعی اصلی پوشیدن دوبنده تیم ملی برای مسابقات جهانی 2017 فرانسه در وزن 125 کیلوگرم می دانستند، یدا... محبی دیگر ملی پوش این وزن در مسابقات انتخابی موفق شد قاسمی شکست دهد تا به عنوان نفر اول این وزن معرفی شود. هر چند که تعدادی از مربیان و کشتی گیران و علاقه مندان به این رشته مصدومیت کمیل از ناحیه گردن را در به دست آمدن این نتیجه موثر می دانستند اما با این حال به انگیزه بالا و توانایی محبی هم اشاره داشتند.

محبی در گفت و گویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که کمیل، پهلوانی را در حق او تمام کرده است !

 

این روزها همه جا صحبت از پیروزی تو مقابل کمیل در میان است.در این خصوص صحبت می کنی؟
خب به هر حال، امسال همه مدعیان پوشیدن دوبنده تیم ملی برای راه یافتن به مسابقات جهانی در فرایند انتخابی تیم ملی شرکت کرده بودند که بیشتر آن ها از قهرمان های کشتی بودند و من هم باید در فینال مقابل کمیل قاسمی نایب قهرمان المپیک قرار می گرفتم که از افتخارات ورزش ایران است اما خدا کمک ام کرد و با این که جوان هستم و تجربه چندانی ندارم اما موفق شدم در فینال به پیروزی برسم و از این اتفاق هم بسیار خوشحال هستم.

 

فکر می کردی بتوانی کمیل را شکست دهی؟
بله. من هم قبل از مسابقات قهرمانی آسیا و هم بعد از قهرمانی آسیا که در آن اول شدم و به مدال طلا رسیدم، تمرینات ویژه ای را پشت سر گذاشته بودم و برای مسابقات انتخابی تیم ملی برنامه ریزی داشتم و با کمک عموهایم که کشتی گیران سرشناس سابق تیم ملی هستند روی نقاط ضعف و قوت کمیل کار کرده بودم که خدا را شکر در نهایت به پیروزی رسیدم و نفر اول وزن 125 کیلوگرم شدم.

 

پس برادران محبی عموهای تو هستند؟
بله محمدحسن و محمدحسین محبی عموهای من هستند.

 

چه جالب! پدرت کشتی نمی گرفت؟
چرا پدرم هم در جوانی کشتی می گرفت اما او برادر بزرگ تر عموهایم است و بیشتر وقت اش را صرف آموزش کشتی به آن ها گذاشته بود و مربیگری عموهایم را بر عهده داشت.

 

ولی به نظر می رسد کشتی سختی مقابل کمیل داشتی؟
بله همین طور است. کشتی خیلی سختی بود. به هر حال کمیل یکی از بزرگ ترین کشتی گیران ایران است اما خدا را شکر توانستم به پیروزی برسم.

 

البته برخی از کارشناسان آسیب دیدگی کمیل را در به دست آمدن این نتیجه موثر می دانستند.
بله آقا کمیل مصدومیت داشتند اما خب این نظر خودشان بود که بیایند کشتی بگیرند و اتفاقا مرد و مردانه مقابل هم قرار گرفتیم که من از ایشان تشکر می کنم.

 

خود کمیل هم بعد از مسابقه انتخابی در رسانه ها به تو تبریک گفت.
بله از ایشان تشکر می کنم. البته کمیل همان موقع وقتی از روی تشک بلند شدیم هم به من تبریک گفت و پهلوانی را در حق من تمام کرد که واقعا از او تشکر می کنم.

 

حسن رحیمی هم یکی از کشتی گیرانی بود که به دلیل مصدومیت در مسابقات انتخابی شرکت نکرد اما او هم از تو تعریف می کرد و می گفت که یک کرمانشاهی با معرفت هستی.
حسن آقا به من لطف دارد. او هم زانویش آسیب دیده است و به همین خاطر در انتخابی شرکت نکرد اما ما الان در خانه کشتی هستیم و حسن آقا هم حالا تمرینات خود را دوباره آغاز کرده است.

 

حالا با این پیروزی در مسابقات انتخابی، تو قرار است در مسابقات جهانی شرکت کنی؟
بله. فکر می کنم با نظر کادرفنی و آقای رسول خادم، من در مسابقات جهانی فرانسه حضور داشته باشم.

 

به نظرت می توانی در مسابقات جهانی به مدال دست پیدا کنی؟
صد درصد. من همه تلاش ام را می کنم تا در مسابقات جهانی به مدال برسم.

 

تو در جام جهانی کرمانشاه هم حضور داشتی. آنجا اولین تورنمنت تو بود؟
من قبلا در چند تورنمنت دیگر هم شرکت کرده بودم اما جام جهانی اولین تورنمنت مهمی بود که در آن شرکت داشتم.

 

اتفاقا در آن مسابقات هم خیلی تو را تشویق کردند.
مردم کرمانشاه خیلی به خانواده ما لطف دارند. ضمن این که در این شهر علاقه مندان به کشتی بسیار زیاد هستند و خیلی مردم پهلوان دوست، کشتی فهم و کشتی بلد هستند که در آن مسابقات هم برای تیم ملی سنگ تمام گذاشتند.

 

چند سالت است؟
24 سال

 

به نظر می رسد که محمد طلایی سرمربی تیم ملی هم روی تو نظر مثبتی داشته باشد؟
محمد آقا در این سه چهار سال که حرفه ای دارم کار می کنم، خیلی برای من زحمت کشیده است و زمانی که زانوی من آسیب دیده بود، خیلی هوایم را داشت که از ایشان تشکر می کنم.

 

تو در جوانان هم با طلایی کار کرده بودی؟
نه من در جوانان یک سال بیشتر نبودم اما در کل در این مدت زیر نظر محمد آقا هم کار کرده ام.