b_Newsبا شاخ بز نمی‌توان جلوی زلزله تهران را گرفتر

آتیلا حجازی: پرسپولیس شایسته قهرمانی است

b_News جواب ترانه به ترامپ بسیار دندانشکن بود
تاریخ: 1395/11/12
زمان: 11: 29
نوع: خبر
آتیلا حجازی همانند اسطوره بزرگ استقلال به مردم فکر می‌کند و ترجیح می‌دهد تا در جهت منافع و حمایت آنها صحبت کند.

سیداحسان هاشمی / آتیلا حجازی همانند اسطوره بزرگ استقلال به مردم فکر می‌کند و ترجیح می‌دهد تا در جهت منافع و حمایت آنها صحبت کند.
آتیلا در گفت‌وگوی اختصاصی با «گل» نگرانی‌اش را از زلزله احتمالی تهران اعلام می‌کند و بعید می‌داند که با شاخ بز بتوان جلوی چنین فاجعه‌ای را گرفت.
پیام آتیلا برای ترانه علیدوستی و آنهایی که از مرتضی پاشایی انتقاد می‌کنند شنیدنی است.


از استقلال چه خبر؟ بازی آخر تیم‌تان را دیدید؟
استقلال در دو بازی اخیر خوب ظاهر شد و توانست شش امتیاز کسب کند. من فکر می‌کنم با این دو برد بچه‌های تیم از لحاظ روحی و روانی خیلی بهتر شدند. به هر حال تیم به رده چهارم رسیده، جای شکر دارد. من فکر می‌کنم که از الان می‌توان روی استقلال حساب بیشتری کرد.


یعنی چی؟! فکر می‌کنید استقلال قهرمان شود؟!
نه... منظور من قهرمانی نیست. استقلال چنین وضعیتی ندارد و نمی‌شود برای قهرمانی امیدی داشت اما من فکر می‌کنم که بچه‌ها می‌توانند از الان برای کسب سهمیه تمرکز و تلاش کنند تا بتوانند برای سال آینده به آسیا بروند.


البته در آنجا هم استقلال رقیبان سرسختی دارد.
بله. من فکر می‌کنم ذوب‌آهن جدی‌ترین رقیب استقلال باشد.


استقلال را در نیم‌فصل دوم چطور دیدید؟
من فکر می‌کنم میدان دادن منصوریان به جوان‌ها باعث شد تا بالاخره آنها جایگاه خودشان را تا حدودی پیدا کنند. استقلال در نیم‌فصل دوم از لحاظ تاکتیکی به شرایط بهتری رسیده و من امیدوارم که آبی‌ها بتوانند همین مسیر را ادامه دهند. من معتقدم اگر استقلال در یکی، دو بازی آینده هم به همین نحو نتیجه بگیرد، آن وقت می‌توان به این تیم امیدوارتر شد.


حمایت تو از منصوریان بالاخره جواب داد.
من قبلا گفتم و باز هم می‌گویم که در فوتبال ایران نمی‌توانیم کسی را پیدا کنیم که استقلالی باشد و جانشین منصوریان شود. چرا... اگر قرار باشد استقلال یک سرمربی تاپ خارجی بیاورد، داستان فرق می‌کند ولی اگر قرار است که داستان روی همین منوال باشد، همان‌ بهتر که منصوریان به کارش در استقلال ادامه دهد و از او حمایت کنیم.


در مورد پرسپولیس چطور فکر می‌کنید؟
پرسپولیسی‌ها تا اینجای کار خوب نتیجه گرفته‌اند و من فکر می‌کنم که یکی، دو بازی آینده تکلیف آنها هم روشن می‌شود. با تمام این حرف‌ها و با اینکه من استقلالی هستم، به‌نظرم پرسپولیس شایسته قهرمانی است و می‌تواند به این عنوان برسد.


این روزها صحبت‌های زیادی در مورد مسایل داوری می‌شود و بعضی‌ها معتقدند که داوران به نفع پرسپولیس سوت می‌زنند.
من از پشت پرده این چیزهایی که می‌گویید خبر ندارم اما همیشه چنین مسایلی در فوتبال ما وجود داشته و بعضی‌ها از این حرف‌ها می‌زنند.


عده‌‌ای فکر می‌کنند که شاید بعضی از مربیان نتوانند در نیم‌فصل دوم کارایی لازم را داشته باشند و این اتفاق بارها در پرسپولیس و یا استقلال افتاده.
من بعید می‌دانم که استقلال دچار چنین وضعیتی شود. شاید قبلا چنین اتفاقی در استقلال افتاده باشد اما من فکر می‌کنم که آبی‌ها در بدترین حالت چهارم یا پنجم می‌شوند و البته اگر خوب نتیجه بگیرند آن وقت می‌توان استقلال را در رده‌های بالاتر دید. جنگ اصلی استقلال برای راه یافتن به رده‌های بالایی جدول و کسب سهمیه فقط با ذوب‌آهن است و بعید می‌دانم که بقیه تیم‌ها بتوانند سد راه استقلال شوند.


جشنواره فیلم فجر را دنبال می‌کنید؟
اصلا... من تازه به ایران آمدم و فرصت رفتن به جشنواره را ندارم.


اما شما کلا اهل سینما هستید و حتی در فیلم نیکی کریمی هم نقش‌آفرینی کردید؟
بله... من نقش کم‌رنگی در فیلم خانم کریمی داشتم و فقط هم به‌خاطر دوستی با ایشان بود که در این فیلم حاضر شدم. اما کلا دنبال بازیگری و این‌جور حرف‌ها نیستم.


پیشنهادی هم نداشتید؟
نه نداشتم... البته امیدوارم که یک روزی بتوانم در هالیوود فیلم بازی کنم (خنده). کنتور که ندارد... خیلی‌ها می‌گویند که چند پیشنهاد سینمایی دارند... از قول من هم بنویسید که آتیلا دو، سه تا پیشنهاد سینمایی دارد.


از ماجرای اسکار و بیانیه ترانه علیدوستی باخبر هستید؟
بله خبر دارم... به نظر من ترانه علیدوستی کار بسیار سنجیده و درستی کرد. بعد از صحبت‌های رییس جمهور آمریکا و حرف‌هایی که در مورد ایرانی‌ها به زبان آورد، خانم علیدوستی بهترین جواب را به ترامپ داد. تا صحبت آمریکا می‌‌شود بعضی‌ها فکر می‌کنند که ما فقط آنجا چند تا خواننده داریم اما خیلی از پزشکان و نخبه‌های ایرانی در آمریکا فعالیت می‌کنند. خود من کلی دوست و رفیق دارم و این خیلی عجیب است که نتوانم هیچ‌وقت آنها را ببینم. باز هم از جواب دندانشکن ترانه علیدوستی تشکر می‌کنم و می‌‌گویم که ایشان موضع‌گیری بسیار قوی و تاثیرگذاری داشتند.


در طی روزهای اخیر جنجال عجیبی در مورد اظهارنظرهای مسعود فراستی درخصوص مرتضی پاشایی به‌وجود آمد.
بله... در جریان این موضوع هم هستم. به‌نظر من مرتضی پاشایی یکی از قوی‌ترین و بهترین خواننده‌های ایرانی بود. جدا از مراسم مرتضی، کنسرت‌های شلوغ و پرتعداد او نشان می‌داد که پاشایی تا چه حد در بین مردم محبوبیت دارد. مرتضی هنرمند بسیار خوب و انسان بسیار بزرگی بود و من فکر می‌کنم که صحبت‌های این آقا فقط از روی حسادت بوده است.


یک خاطره جالب هم در مورد مرتضی و علاقه‌اش به ناصر  حجازی داشتیم...
... یادم هست که وقتی مرتضی مراسم تشییع پدرم را دیده بود، مدام می‌پرسید که چطور ناصر حجازی تا این حد بین مردم محبوب است و از حضور پررنگ مردم به‌شدت تعجب کرده بود. هرچند که با رفتن مرتضی همه ما داغدار و ناراحت شدیم اما حتما به‌خاطر دارید که با توجه به محبوبیت پاشایی در بین مردم جمعیتی که برای تشییع او رفتند، بیشتر از مراسم پدر من بود.


صحبت پایانی؟!
یک‌بار دیگر فاجعه پلاسکو را به مردم خوب و مهربان کشورمان تسلیت می‌گویم. ماجرای پلاسکو یک فاجعه بود اما سوال من این است که اگر زلزله در تهران بیاید، آن‌وقت باید اسمش را چه بگذاریم. حسابش را بکنید که فقط یک ساختمان در تهران ریخته و چنین فاجعه‌ای به‌وجود آمده... حالا اگر زلزله بزرگی که می‌گویند در تهران بیاید، آن‌وقت تکلیف چیست؟! بدون شک شهر ما تجهیزات و امکانات لازم را برای رویارویی با این فاجعه بزرگ را ندارد و من فقط امیدوارم که آقایان مسوول به فکر راه‌حل و تدبیری برای این فاجعه باشند.

البته با توجه به حضور بعضی از دوستان در شورای شهر و تخصصان در جداسازی شاخ‌های بز مردم خیلی نگران نیستند!
(خنده)... از این موضوع هم باخبرم... خیلی فکر کردم اما هیچ‌وقت منظور این دوست عزیزمان را از ماجرای شاخ بز متوجه نشدم. فقط امیدوارم که خدا رحمی به مردم ما بکند و خودش مراقب‌مان باشد.