b_Newsاز نرفتن به لیگ جهانی فرانسه پشیمان نیستم

امیر مهدی زاده: دوست داشتم پنج قلو داشته باشم !

b_News همسرم می خواهد سایمان فوتبالیست شود
تاریخ: 1395/11/12
زمان: 22: 30
نوع: گفتگو
امیر مهدی زاده قرار است همین روزها فرزندش را در آغوش بگیرد. فرزندی که به خاطر او قید حضور در لیگ جهانی کاراته وان فرانسه را زد تا مادرش را تنها نگذارد.

نگار رشیدی

امیر مهدی زاده قرار است همین روزها فرزندش را در آغوش بگیرد. فرزندی که به خاطر او قید حضور در لیگ جهانی کاراته وان فرانسه را زد تا مادرش را تنها نگذارد. مهدی زاده که ظاهر و شخصیتی جدی دارد، در خانه و در رابطه با کودکان بعد دیگری از روحیاتش را رو می کند. همین علاقه به نوزادان هم باعث شد خیلی زود خانواده شان را بزرگ کنند.

قهرمان کاراته جهان مدتی پیش از متفاوت ترین حس دنیا گفته بود. حسی که حالا به اوج رسیده و برای لمس سایمان کوچک لحظه شماری می کنند. هرچند او ترجیح می داد که پنج قلو داشته باشد!

تا به دنیا آمدن سایمان دیگر چیزی نمانده. چه حسی دارید؟

بله، این هفته دیگر قرار است به دنیا بیاید. خیلی خوشحالم و منتظر آمدنش هستم. من خودم به شخصه خیلی نوزاد دوست دارم. همیشه هم در جمع اقوام و دوستان که بچه ای بود لذت می بردم. خودم هم دوست داشتم خیلی زود بچه دار شوم که خدا را شکر این اتفاق افتاد.

با شخصیت جدی که دارید جالب است تا این حد به کودکان علاقه مند هستید.

ورزش و زندگی برای من خیلی متفاوت است. دوستان و همسرم همیشه به من می گویند در ورزش و خانواده و رابطه دوستی چقدر متفاوت هستم. من وقتی لباس ورزش می پوشم برای مبارزه است و حتی اگر نزدیک ترین دوستم مقابلم باشد ذهنم معطوف مبارزه است. اما در خانه و زندگی اصلا از مسابقه یادم نمی آیم. این موضوع باعث تعجب خیلی ها شده. من در لباس کاراته قهرمان هستم اما در زندگی و در کنار خانواده ام یک انسان عادی هستم.

در خانه قهرمان چه کسی است؟

مسلما همیشه خانم خانه قهرمان است (خنده).

سایمان یعنی چه؟

یعنی بزرگمنش، کدخدا، کسی که خلق و خوی بزرگی دارد.

این اسم را چه کسی انتخاب کرد؟

سایمان انتخاب همسرم بود. او تمام سختی ها را کشید و حق او بود که اسم فرزندمان را انتخاب کند. البته من هم اسم سایمان را خیلی دوست دارم. ولی شرط گذاشته ایم که اسم فرزند دوم مان را من انتخاب کنم (خنده).

پس قرار است خانواده مهدی زاده بزرگ تر شود.

اگر به من باشد که دوست دارم فرزندان زیادی داشته باشم اما طرز فکر خانم ها متفاوت است. خیلی دوست داشتم پنج قلو داشته باشم اما یک قلو شد (خنده). البته مطمئنم دفعه دیگر دوقلو خواهم داشت چون در فامیل همسرم چند دوقلو دارند و ارثی است.

با شرایطی که کاراته دارد، اجازه می دهید سایمان کاراته کا شود؟

من دوست دارم سایمان خودش به کاراته علاقه داشته باشد. اینکه بخواهم روی چیزی تاکید کنم فقط انگیزه اش را از بین خواهد برد. ترجیح می دهم حتی کاراته را خودم به او معرفی نکنم و به سن مشخصی که رسید خودش شناخت پیدا کند و اگر کاراته را انتخاب کرد، من هم حمایتش می کنم. من دوست دارم سایمان قطعا ورزشکار شود اما چه رشته ای را خودش انتخاب کند. هرچند همسرم دوست دارد او فوتبالیست شود. حتی یک توپ هم خریده تا با هم فوتبال بازی کنند (خنده). 

شما به خاطر همسرتان و سایمان در لیگ جهانی شرکت نکردید. جای تان را در مسابقه خالی ندیدید؟

خیلی دلم می خواست که من هم در این مسابقه شرکت می کردم. تمام کارهایم را هم انجام داده بودم و ویزا هم داشتم اما در آخرین لحظه تصمیمم تغییر کرد. همسرم خیلی اصرار کرد که بروم اما خودم راضی نبودم. من هفت ماه در اردوی تیم ملی بودم. وقتی هم به مسابقه جهانی رفتم همسرم در هفت ماهگی بود و استرس زیادی را تحمل کرد. بنابراین ته دلم راضی نبود که در این چند روز که خیلی مهم است او را تنها بگذارم. دوست داشتم این روزها کنارش باشم چراکه احساس می کنم در خانواده به من نیاز دارد. به همین دلیل با وجود علاقه ای که برای حضور در این مسابقات داشتم، ماندم.

اخبار بچه ها را دنبال می کردید؟

بله واقعا از نتایجی که کسب کردند خیلی خوشحالم. این مدال ها قدرت کاراته ایران را نشان می دهد. این در حالی است که تیم هم کامل اعزام نشده بود و خیلی از بچه ها نتوانستند به فرانسه بروند. وقتی مدال آوری بچه ها را می دیدم انگار خودم مدال گرفتم. بچه های ما عطش زیادی برای کسب مدال دارند و به مرز پختگی خوبی رسیده اند. ما در جهانی سه مدال از شش طلا را به دست آوردیم. از مسوولان می خواهم این تیم ارزشمند را حفظ کنند. برای این تیم هزینه شده و به این شرط که حفظ شود، می تواند افتخارات زیادی کسب کند. چه در بازی های آسیایی و چه در المپیک که آن زمان به اوج بلوغ رسیده است.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.